Malarstwo - Teresa Kopańska
  Malarstwo Teresy Kopańskiej
forum malarskie
Forum malarskie
04 Grudnia 2022 - 03:49:57 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 ... 12 13 14 15 16 [17] 18 19 20 21 22 ... 31   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Stopa  (Przeczytany 155157 razy) Średnia ocena: 5
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Stopa
Instruktor
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #160 : 30 Października 2009 - 18:05:32 »

Dziękuje ci usmiech jeszcze dwa latka przede mną w przygnębiającym technikum..

"Każdy może tworzyć byle co i ma prawo być z tego zadowolonym, byle by nie był w swej pracy szczerym i znalazł kogoś, który równie kłamliwie będzie to podziwiał." Stanisław Ignacy Witkiewicz

I moja galeria http://www.tessart.pl/smf/index.php?topic=976.
Stopa
Instruktor
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #161 : 03 Listopada 2009 - 12:32:00 »

Rysunek z planszy ofertowej do witrażu malowanego na ciepło

Technika. Tusz, ołówek
Wymiar. A4

I jeszcze jeden Jezus sięznalazł, nie za wyraźny ale lubię go.
Technika. Monotypia

"Każdy może tworzyć byle co i ma prawo być z tego zadowolonym, byle by nie był w swej pracy szczerym i znalazł kogoś, który równie kłamliwie będzie to podziwiał." Stanisław Ignacy Witkiewicz

sert
Gość
« Odpowiedz #162 : 03 Listopada 2009 - 14:36:51 »

Dziwne są te Twoje skojarzenia, trochę niepokojące deformacje co nie znaczy, ze nie mogą się podobać...
Zastanawiam się, czy kompozycje jakie prezentujesz, powstają "z marszu", podczas zabawy formą, czy są wcześniej przemyślane a elementy dobierasz, nazwijmy to, na zimno. Bo i dłoń i kłębiące się nagie ciała i jakiś jęzor... Napisz o tej pracy coś więcej.
Stopa
Instruktor
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #163 : 03 Listopada 2009 - 22:32:59 »

W przypadku tej pracy, i wielu innych zresztą w przygotowaniu miałem około 20 szkiców z których wybrałem kilka i je obrabiałem wyciągając kolejne etapy żeby zabrać się do jakiegokolwiek dalszego działania ale...
Mam jedną zasade, nie mieszam projektów. Nie zapożyczam elementów przez co zawsze zyskuje kilka prac bez żadnych strat
Ten za wiele się nie zmienił w stosunku do pierwowzoru, uchyle rąbka tajemnicy..
To jest pierwszy etap, pierwszy projekt, pierwsza myśl która przyczyniła się do tej pracy

Prace tego typu zwykle mają całe historie wymyślane przeze mnie ale są tylko na chwile obecną w czasie tworzenia i już nawet nie wiem co się z nią dokłądnie łączyło.
Co do samego rysunku nie był zbyt wielkim wysiłkiem i należał do tych szybkich których wiele udaje mi się stworzyć w krótkim czasie nie licząc jego szlifowania na potrzeby witrażu bo to jużwięcej zajęło. To jest właśnie zabawa formąjak to nazwałeś.

Te napisy to pare zdań z "Niemytych dusz" Witkacego.

Technika. Tusz, akwarela, ołówek

Przed chwilą skończone
Technika. Ołówek, tusz.
praca całkowicie rysowana z pamięci  jeśli widzicie jakieś błędy anatomiczne będe wdzieczny jak je wskażecie.
/-- sory stopa, ale chyba Cię trochę poniosło, usuwam tę pracę -- admin -- /

Zastanawiam się jeszcze czy nakłądać na rysunek akwarele.. co myślicie opłaca się ?

sert
Gość
« Odpowiedz #164 : 13 Listopada 2009 - 14:50:11 »

Rany, Stopa, kpisz czy o drogę pytasz.... Cała masa błędów. Naprawdę ich nie widzisz? Bo ja już zaczynam tracić rozeznanie w tych Twoich deformacjach. Celowe, wykonanie z pełną świadomością, czy wynikające z maniery, przyzwyczajeń... Bo jeśli celowe to skąd pytanie o błędy anatomiczne? Jeśli zaś to przyzwyczajenie albo "inaczej nie potrafię",  to chyba warto się zastanowić co dalej.
Narysuj chociaż raz fajną, zgrabną laskę a nie powyginane i przerośnięte babsztyle z ich częściami intymnymi w bardzo zaskakujących miejscach. beczy
Bo jeśli to zrobisz, to powyższe pytanie będzie bezprzedmiotowe.
infrawizjer
Gość
« Odpowiedz #165 : 13 Listopada 2009 - 15:04:40 »

mi tu deformacja nie przeszkadza ... i tak podziwiam intuicje skoro to z pamięci , mi się kreska podoba , wrażliwość fajnie sie rozwija ... wszystko idzie w dobra stronę ... ucz sie realizmu = prawdy o rzeczywistości subiektywnej , a nie udawaj ze zamarkujesz świat i siedzi , bo nazwał bym to arogancja .Jak bede na uczelni zrobię zdjęcia dyplomu z grafiki laski z tamtego roku miała fajne deformacje , na pewno Ci podejście , multiplikacja futurystyczna połączona z deformacja, jak sie zainteresujesz to opowiem Ci jak to robi ...usmiech
sert
Gość
« Odpowiedz #166 : 13 Listopada 2009 - 15:10:48 »

Infra, zgoda na to co piszesz, jednak myślę, że deformacja winna być (jeśli to kogoś interesuje) kolejnym krokiem po perfekcyjnym opanowaniu realizmu. Wówczas jest to usprawiedliwione bo jest pewną konsekwencją. Natomiast deformacja i jednoczesne pytanie o błędy anatomiczne?... Nie widzę w tym sensu.
infrawizjer
Gość
« Odpowiedz #167 : 13 Listopada 2009 - 15:22:44 »

nie szafowałbym słowem realizm , mozesz to wywnioskować z mojej wcześniejszej wypowiedzi , stwierdzenie poprawność rysunkowa było by bardziej na miejscu , pomijając fakt iż wątpię by stwierdzenie realizm dotykało płaszczyzny rysunkowej .
Co do samego opanowania poprawności anatomicznej,  chyba indywidualna sprawa znam takich którzy tego nie opanowali a trzaskają super rysunki właśnie przez ćwiczenie środków artystycznych , które to znowu w pracach stopy eksplodują fajną energia, mówię o jego pracach graficznych i rysunkowych .Natomiast fakt jeśli stopa chcesz ćwiczyć anatomie to nie wal z głowy jak z natury dobrze nie walisz , ćwicz, niech ktoś z rodziny Ci pozuje
sert
Gość
« Odpowiedz #168 : 13 Listopada 2009 - 15:37:01 »

Realizm - poprawność rysunkowa, to dla mnie dwie różne sprawy. Ideałem byłoby ich połączenie.
Natomiast wracając do rysunku Stopy. No nie można zamieszczać rysunku zawierającego głównie deformacje i pytać o poprawność anatomiczną. Byłoby to zasadne wówczas... aaa, sam wiesz kiedy. Dlatego pytałem, czy są to deformacje zamierzone (pytanie Stopy wówczas bez sensu), czy "inaczej nie potrafię". Pewnie, że można trzaskać może i fajne prace bez znajomości proporcji i anatomii jednak wówczas zaczyna się do tego tworzyć "ideologię", która usprawiedliwi wszystko. Trochę jak jazda samochodem bez kierownicy.
infrawizjer
Gość
« Odpowiedz #169 : 13 Listopada 2009 - 15:42:07 »

zdaje Ci się mówisz tak jakby ludzie bez wyczucia proporcji nie mogli być artystami,strasznie hermetyczny pogląd żeby nie powiedzieć dosadniej , a przecież sam nie błyszczysz w tej materii by wydawać tak ostre sondy ,chciałbym poznać definicje realizmu w rysunku .

tworzyć "ideologię", która usprawiedliwi wszystko. Trochę jak jazda samochodem bez kierownicy.
kto tak dorobił ideologie chciałbym poznać sie z taką "niedorobiona "ideologią .nie traktuj tego jak atak po prostu uwazam ze to odpowiednie miejsce by pogadać o sztuce i poglądach .sorki stopo
Strony: 1 ... 12 13 14 15 16 [17] 18 19 20 21 22 ... 31   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: