Malarstwo - Teresa Kopańska
  Malarstwo Teresy Kopańskiej
forum malarskie
Forum malarskie
15 Październik 2019 - 12:47:08 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 ... 17 18 19 20 21 [22] 23 24 25 26 27 ... 31   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Stopa  (Przeczytany 110570 razy) Średnia ocena: 5
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Stopa
Instruktor
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #210 : 26 Grudzień 2009 - 13:02:59 »

Dziękuje bardzo muszko usmiech
Własnie chciałem uzyskać efekt takiej kruchości co symbolicznie nawiązuje do człowieczeństwa Jezusa
nie pomijając apoteozy tematycznej. Postanowiłem że tą techniką zrobię całą drogę krzyżową usmiech

"Dyspareunia"
Technika. Olej na desce
Wymiar. 85 x 84
Rok. 2009

Zachęcam do komentowania

"Każdy może tworzyć byle co i ma prawo być z tego zadowolonym, byle by nie był w swej pracy szczerym i znalazł kogoś, który równie kłamliwie będzie to podziwiał." Stanisław Ignacy Witkiewicz

I moja galeria http://www.tessart.pl/smf/index.php?topic=976.
GAdS

Linki sponsorowane:

infrawizjer
Gość
« Odpowiedz #211 : 26 Grudzień 2009 - 13:27:44 »

element w środku ,zaburza kompozycje gryzie się .Kolorystyka też troszkę się gryzie .heh nie rozumiem tej "deformacji" a dokładniej jej wielowątkowości ,przekształcenia ciała konfrontujesz z geometryzacją przestrzenią kóra w którejś swojej odnodze zmienia jakość płaszczyzny kolorystycznej dzieje sie to w okolicach prawej nogi, wydaj mi się że Twoim głównym zamysłem było postawienie na ekspresyjność pracy nie zaś  temat i przemyślane środki wyrazu , elementy które w ten sposób dobrałeś stały się nie jako dekoracją . Nie wiem jak to możliwe by taka była różnica pomiędzy twoim rysunkiem i grafika a malarstwem . wydaje mi sie że masz nieodrobioną lekcje z podstaw zrób sobie jakaś realną martwą , odrób prace z kolorystyki i plamy .i na boga czyść swoje kompozycje miast w nie dopierniczać elementów , ty masz taką tendencje że chcesz kosmos w obrazie zmieścić .
ps. jeśli pozwolisz obrobię to i pokarze Ci w kilku wariantach jak to widzę usmiech
Stopa
Instruktor
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #212 : 26 Grudzień 2009 - 13:46:31 »

W tym obrazie stawiłem sobie za zadanie tak jak mówisz przedstawienie płaszczyzn poprzez podkreślanie
geometrycznymi kierunkami, i ciesze się że zwróciłeś uwage na gryzącą kompozycje w środku specjalnie
wywołałem ten efekt zaburzając ją. to jednoznacznie podkreśla temat pracy jakim jest dyspaurenia
Kolorystyke dośc trudno mi było dobrać może rzeczywiście nie spasowała chociaż mi wydaje się że niejako
nawiązuje do momentu zawianej kompozycji w centrum obrazu i nie zwracając uwagi na centrum łagodzi
inne elementy co miałem na celu. Chciałem zeby obraz w gruncie rzeczy był spokojny i dopiero przy
oglądaniu sedna wzbudzał emocje a dość ciężko wywołać suspens w malarstwie.
Obrabiaj obrabiaj bardzo ciekawy jestem usmiech
w ogóle to ciekawi mnie co w tym obrazie byś zmienił
a wielowontkowa DEFORMACJA ^^ wywodzi się z tego że to pierwszy obraz cyklu później to się będzie
wyjaśniać bo teraz rezczywiście głupio wygląda.

"Każdy może tworzyć byle co i ma prawo być z tego zadowolonym, byle by nie był w swej pracy szczerym i znalazł kogoś, który równie kłamliwie będzie to podziwiał." Stanisław Ignacy Witkiewicz

infrawizjer
Gość
« Odpowiedz #213 : 26 Grudzień 2009 - 15:05:03 »

wrzuc plik na sendspace i daj link
Stopa
Instruktor
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #214 : 26 Grudzień 2009 - 15:08:35 »

http://www.sendspace.com/file/fbv137

muszka111
Gość
« Odpowiedz #215 : 26 Grudzień 2009 - 16:34:32 »

To bardzo dobry pomysł aby tą techniką wykonać Drogę Krzyżową...warto bo ciekawa technika i temat wielki...z niecierpliwościa będę czekać na kolejne obrazy....

Co do ostatniego obrazu to nie będę się wypowiadać o treści bo nie lubię oglądać obrazów "ginekologicznych",
ale kolorystyka jest bardzo ciekawa  i przyciąga wzrok...no i koło tego obrazu nie można przejść obojętnie okok
infrawizjer
Gość
« Odpowiedz #216 : 26 Grudzień 2009 - 17:06:02 »

to oczywscie tak na szybko ... szedłbym w strone oczyszczenia

1.

2.

3. a to twoja jazda
Stopa
Instruktor
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #217 : 26 Grudzień 2009 - 17:14:23 »

Ciekawe, podoba mi się motyw z pasem, podkreśla perspektywe co jest dla mnie ważne w tym obrazie.
W kolejnych częściach cyklu planowałem podobne posunięcie. O wiele lepiej wygląda z jasnym tłem poro-
-zjaśniam je laserunkami. Dziękuje że ci się chciało usmiech dopiero teraz mam w miare świerze spojreznie
na obraz  okok

Dzięki muszka ;)

infrawizjer
Gość
« Odpowiedz #218 : 26 Grudzień 2009 - 17:38:12 »

mi bardziej siada czysta 2 ale to kwestia gustu i zamysłu
Stopa
Instruktor
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #219 : 26 Grudzień 2009 - 17:47:51 »

Jesli już będe prezrabiał nie będe dodawał pasa chociaż mi się podoba
z drugiej strony takie dość syntetyczne tło sprawia wrażenie obrazu
akrylowego, i sam nawet projekt taki się staje, i kolejny dylemat przede
mną  rotfl

Strony: 1 ... 17 18 19 20 21 [22] 23 24 25 26 27 ... 31   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: