Malarstwo - Teresa Kopańska
  Malarstwo Teresy Kopańskiej
forum malarskie
Forum malarskie
20 Październik 2019 - 22:36:20 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 ... 16 17 18 19 20 [21] 22 23 24 25 26 ... 31   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Stopa  (Przeczytany 110655 razy) Średnia ocena: 5
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Stopa
Instruktor
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #200 : 19 Grudzień 2009 - 23:15:43 »

To odnosi się bardziej do symbolicznego zwrotu niż jakiś konkretnych słów joan, czytałem jakiś artykuł o gejach i taki rysunek wpadł mi do głowy..
Owszem Tereso masz racje to są same szkice, przy moim eksperymentowaniu nie chciałem zbytnio cyzelować swoich prach ale bardziej wypróbować możliwości techniczne i nic więcej, równocześnie prace pożucam bo nie są warte powrotów chociaż sam temat z obrazu veraikonicznego może jeszcze kiedyś poruszę w podobnym ujęciu.

Widoczne ślady ołówka sugerują niedokończenie malowideł

Dużo fajnych malarskich prac widziałem z widocznymi śladami ołówka i tym tokiem myślenia raczej bym się nie kierował co do określenia poziomu zaawansowania  usmiech

Galeria trochę się zakurzyła to wrzucam pare nowości które przez ostatni czas wymodziłem na początku

"Zdjęcie z krzyża" wg Rubensa

Moment zdjęcia z krzyża (jeszcze nie dokończony ) zaczęrpnięty od Rubensa z przeinaczoną kolorystyką pasującą do reszty, projekt krzyża własny
Nieźle namodziłem się nad tym rysunkiem ponieważ detale są strasznie małe i malowałem pod lupą modelarskim pędzelkiem, głowa Jezusa na ten przykłąd ma 0,5 cm..

Technika. Akryl, kreda, tusz, akwarela
Wymiar. 50x18

szkicyk-wariacja na temat Goy-owskiego Don Manuela Osorio Manrique de Zuninga

Technika. Akwarela, tusz, kreda na kartonie
Wymiar. 15x30
Rok. 2009

Szkic do obrazu

Technika. Olej, tusz, gesso, ołówek na kartonie
Wymiar. 32x22

I obraz właściwy "Nie rozpaczaj po mnie matko"

Technika. Węgiel, gesso, akryl, tusz, ołówek
Wymiar. 160x60
Rok. 2009

Szkic, najprawdopodobniej przeniose to na większy format

Technika. Ołówek, akwarela
Wymiar. A4
Rok. 2009

Widoczek z mojego okno, oto Sarnów usmiech
nieba jeszcze nei zrobiłem

Technika. Olej na desce malowane nożem introligatorskim, polecam  oczko
Wymiar. 56x85
Rok. 2009

I to by było tyle z prac wartych (lub nie) pokazania
Zachęcam do komentowania.

"Każdy może tworzyć byle co i ma prawo być z tego zadowolonym, byle by nie był w swej pracy szczerym i znalazł kogoś, który równie kłamliwie będzie to podziwiał." Stanisław Ignacy Witkiewicz

I moja galeria http://www.tessart.pl/smf/index.php?topic=976.
GAdS

Linki sponsorowane:

dalbert
Stały bywalec
*
Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #201 : 20 Grudzień 2009 - 00:46:23 »

Obraz właściwy "Nie rozpaczaj po mnie matko": ten fragment obrazu od pępka postaci do ramion, przy pierwszym wejrzeniu kojarzy się ze Starowieyskim, a tam wyżej jest lekkie przesunięcie ucha, ono spływa...  to zamierzone, czy tak być musi?

Nawet w zupełnym odosobnieniu, nawet czytając tylko Biblię i pijąc mleko, nie można się odizolować od ducha epoki - "Sonata Belzebuba" S. I. Witkiewicz
Stopa
Instruktor
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #202 : 20 Grudzień 2009 - 00:55:53 »

Miło że kojaży się z mistrzem Bykiem usmiech  ale nie wzorowałem się na nim.
Ucho zamierzenie spływa usmiech umieściłem tam gruby pas gessa żeby to podkreślić i jakby wyjaśnić

"Każdy może tworzyć byle co i ma prawo być z tego zadowolonym, byle by nie był w swej pracy szczerym i znalazł kogoś, który równie kłamliwie będzie to podziwiał." Stanisław Ignacy Witkiewicz

dalbert
Stały bywalec
*
Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #203 : 20 Grudzień 2009 - 02:28:09 »

Ucho zamierzenie spływa usmiech umieściłem tam gruby pas gessa żeby to podkreślić i jakby wyjaśnić

Yyyhym... skoro tak uważasz... i zdajesz sobie sprawę faktu, że u jakiegoś, hmm... nazwijmy go ignorantem, który to tak oto, jakbyś sobie tego życzył, nie wysnuł jednak tej konieczności z grubego pasa gesso (w tym anatomicznym przesunięciu jest to niebezpieczeństwo, które zaliczyłbym do tych mających posmak zbytniej subiektywności), i możesz u niego narazić się na zarzut błędu.  

Nawet w zupełnym odosobnieniu, nawet czytając tylko Biblię i pijąc mleko, nie można się odizolować od ducha epoki - "Sonata Belzebuba" S. I. Witkiewicz
Stopa
Instruktor
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #204 : 20 Grudzień 2009 - 10:53:13 »

Wiem że to dość ryzykowne posunięcie ale zrobiłem ucho poprawnie i mi nie spasowało nie wiem co było nie tak i je przyciemniałem i rozjaśniałem i rysowałem linearnie i walorowo.. w żaden sposób nie chciał ozaskoczyć tylko w takiej postaci jest w miare.

sert
Gość
« Odpowiedz #205 : 20 Grudzień 2009 - 11:07:38 »

"Zdjęcie z krzyża" robi na mnie fantastyczne wrażenie, aż żałuję, że nie mogę zobaczyć tej pracy w realu. Całość misterna wprowadzająca złudzenie kryształu. Bardzo, bardzo na tak. Kiedy skończysz masz zamiar sprzedać?
Pozostałych prac nie komentuję - nie moje klimaty i nie chcę wypisywać pierdół.
Stopa
Instruktor
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #206 : 20 Grudzień 2009 - 11:12:09 »

Właśnie myślałem o sprzedaży, i widze że słusznie   oczko
Chciałem dzisiaj się za to zabrać bo narazie robiłem autoportet
jak skończe to wrzuce jeszcze raz usmiech

dalbert
Stały bywalec
*
Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #207 : 20 Grudzień 2009 - 11:46:50 »

Wiem że to dość ryzykowne posunięcie ale zrobiłem ucho poprawnie i mi nie spasowało nie wiem co było nie tak i je przyciemniałem i rozjaśniałem i rysowałem linearnie i walorowo.. w żaden sposób nie chciał ozaskoczyć tylko w takiej postaci jest w miare.

Jest mi niezręcznie ingerować w czyjąś pracę, ale gdybym mógł coś temu - co jak piszesz jest w miarę - zasugerować, to zaproponowałbym np. lekkie zaznaczenie konturu ucha (takie łożysko wynikające z proporcji twarzy), z którego mogłoby sobie spływać tak jak Tobie to leży. To niekonsekwentne, by w tej postaci zwracający uwagę szczegół był tylko "w miarę".

p.s. zwróć uwagę, że implicite zawarty jest komplement w tym moim ostatnim zdaniu usmiech 

Stopa
Instruktor
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #208 : 20 Grudzień 2009 - 12:11:24 »

Cały czas myśle nad jakimś roziwązaniem spróbuje jeszcze paru rezczy też nie pasuje mi to "w miare" narazie robie pare innych prac, ale wróce do tej. Bo nie ma nic gorszego od bylejakości !  oczko

muszka111
Gość
« Odpowiedz #209 : 24 Grudzień 2009 - 01:56:59 »

Jestem zafascynowana "Zdjęciem z krzyża", lekkością i kruchością krzyża, świetny pomysł... okok

Z niecierpliwością czekam na skończenie...
Strony: 1 ... 16 17 18 19 20 [21] 22 23 24 25 26 ... 31   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: