Malarstwo - Teresa Kopańska
  Malarstwo Teresy Kopańskiej
forum malarskie
Forum malarskie
17 Sierpień 2019 - 21:53:33 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] 2 3 4   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: szklanytygrys - akwarela  (Przeczytany 15974 razy) Średnia ocena: 5
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
szklanytygrys
Forumator
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« : 10 Marzec 2009 - 02:07:54 »

Mój totalnie pierwszy w życiu kontakt z akwarelą (nie licząc jakichś DDR-owskich farbek w wieku przedszkolnym).
Pierwszy dotyk i pierwsza kartka.  Taki eksperyment żeby wogóle zobaczyć jak to się zachowuje.

No i mój pierwszy zapał został zweryfikowany z twardą rzeczywistością.
Podszedłem do tego troche bez planu i moze troche za bardzo uwierzyłem w to że to taka szybka technika. Trzeba jednak więcej cierpliwości i jakiegoś planu. Wszystko nie tak jak sobie wyobrażałem. 
No i moze nie potrzebnie zabrałem sie za martwą naturę której tez nigdy w życiu nie praktykowałem. Ale jakoś zawsze akwarela kojarzy mi sie z kwiatami, więc moze dlatego.
Daleka droga do tego co chciałbym zobaczyć.

Wstyd pokazać, ale że to totalny początek to pokażę ....
licząc na jakieś opinie i porady

Obrazek wzorowany na "Wazonie z makami i stokrotkami" Van Gogha.
Rozmiar troche wiekszy niż A4
Stokrotki trochę wcieło bo w trakcie się dowiedziałem ze nie bardzo wiem jak sie posługiwac chińską bielą i ze moze w ogóle powinienem je jakos inaczej uczynic widzialnymi.

1.

Moja galeria "główna" czyli oleje

i trochę eksperymentów akwarelą
GAdS

Linki sponsorowane:

Oldmalarz
Gość
« Odpowiedz #1 : 10 Marzec 2009 - 11:23:56 »

i tak oto narodził nam sie ciekawy akwarelista... rotfl
jak an pierwszy obrazek całkiem fajny..

generalnie akwarela powinna zmierzac do przejrzystosci i jasnosci barw..  ale to tak generalnie w/g zasad i tradycji..
aby czuło sie jej "lekkosc"...chociaz jak przegladałem te filmiki na you tubie..to jest tyle przypadków łamania zasad ..ze zrobiła sie jedna zasada ..
pt.."nie ma zasad".. rotfl
Beadom
Forumator
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #2 : 10 Marzec 2009 - 11:44:31 »

No i mój pierwszy zapał został zweryfikowany z twardą rzeczywistością.
Podszedłem do tego troche bez planu i moze troche za bardzo uwierzyłem w to że to taka szybka technika. Trzeba jednak więcej cierpliwości i jakiegoś planu. Wszystko nie tak jak sobie wyobrażałem. 

Wbrew pozorom akwarela jest techniką, przy której bardzo ważne jest przemyślenie i zaplanowanie wszystkiego zanim przystąpi się do pracy usmiech

Brakuje mi w tej pracy przejrzystości ( wyciągnięcia bieli papieru) płatków kwiatów, wazonu w miejscach oświetlonych.
Nadaje to lekkości charakterystycznej dla akwareli. Nie wiem czy akurat na tym Ci zależało  oczko

Ogólnie ciekawa praca i widac w niej Twój własny styl usmiech Podoba mi się  tak

szklanytygrys
Forumator
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #3 : 11 Marzec 2009 - 03:21:13 »

Dzieki za życzliwe słowa, choć co do własnego stylu do myśle ze mozna to okreslić stylem wczesnego ZPT, bo nawet nie plastyki.
Czuję się jakbym sie cofnął o ładnych parę lat do wieku szkolnego. Mam nadzieję że jakos sie przemęczę i niedługo zacznę z nieco wiekszą pewnością i przewidywalnością posługiwać sie akwarelą.
Na razie moja druga akwarelka w życiu. Póki co szkoleniowo podpatruję obrazy innych. Tym razem "Pejzaż zimowy" zainspirowany akwarelą Roy'a Petley'a choć oczywiście daleko mu do lekkości oryginału.

2.

Beadom
Forumator
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #4 : 11 Marzec 2009 - 09:36:15 »

Super  tak
Jerzus
Tubylec
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #5 : 11 Marzec 2009 - 09:42:25 »

Jakoś mi te drzewo wygląda niedbale namalowane w stosunku do reszty obrazka. Ogólnie jest fajnie, kolorki perspektywa itp. W odbiorze całości wyczuwam dużą zawartość Tygrysa  oczko
Pozdrawiam i życzę powodzenia w nowej technice.
szklanytygrys
Forumator
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #6 : 11 Marzec 2009 - 12:21:35 »

Drzewo wygląda na namalowane niedbale w stosunku do reszty bo na orginalae własnie tak było.
Problem w tym że żeby pozwolić sobie na luksus malowania niedbale trzeba umieć posługiwać się akwarelą "z zamkniętymi oczami", by wciaż wygladało to naturalnie i nie raziło, w przeciwnym razie wyglada własnie tak jakby jakis dzieciak cos domalował.

Oldmalarz
Gość
« Odpowiedz #7 : 11 Marzec 2009 - 12:54:10 »

.....no i miałem racje  tak
..ze tez nikt nigdy ci nie powiedział ze urodziles sie akwarelistą.. mysl
(chyba bedziemy musieli pomyslec nad spotkaniem.. mysl..moze na plenerze..?)

akwarela to jednak przepiękna technika  tak
sert
Gość
« Odpowiedz #8 : 11 Marzec 2009 - 13:15:48 »

O akwareli wiem tylko tyle, ze to technika trudna, wymagająca i nie wybaczająca błędów.  Tym bardziej więc moje gratulacje! Szczególnie druga praca absolutnie nie wygląda, ze wyszła spod ręki "akwarelowego nowicjusza".  Oldmalarz pewnie się nie myli co do Twoich talentów w tej dziedzinie usmiech

.......................

Oj kusi ta akwarela, kusi.... usmiech usmiech
Oldmalarz
Gość
« Odpowiedz #9 : 11 Marzec 2009 - 13:29:35 »

...no ładne ugirkowe passe-partout ,cienka drewniana ze złotym paskiem rameczka i akwarela ..do sprzedania jak "dzika swinia."

ja to sie czasami głeboko zastanawian nad pewna kwestią tygrysie..ale to .... bezradny
Strony: [1] 2 3 4   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: