Malarstwo - Teresa Kopańska
  Malarstwo Teresy Kopańskiej
forum malarskie
Forum malarskie
19 Wrzesień 2019 - 15:35:23 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: asia  (Przeczytany 3858 razy) Średnia ocena: 0
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
asia
Nowicjusz
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« : 21 Luty 2009 - 16:17:31 »

Witam. Mam na imię Asia, mam 16 lat. Dopiero zaczynam malować i nie wiem jak mi to wychodzi...sami oceńcie. Niestety nie chodzę na żadne zajęcia plastyczne (bardzo bym chciała) a ostatnią lekcję plastyki miałam 2 lata temu :-(   dziękuję za rady i w ogóle wiecie o co chodzi...

Posty połączone: 21 Luty 2009 - 16:43:40
Niestety jakość zdjęcia jest słaba :( no cóż nie jest to nie wiadomo jakie dzieło, bo dopiero zaczynam i liczę troszeczkę  na wyrozumiałość. oczko

Bo los pragnie, byś spełnił swoją Własną Legendę.
P. Coelho
GAdS

Linki sponsorowane:

galandir
Forumaniak
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #1 : 21 Luty 2009 - 22:08:28 »

więc będąc wyrozumiałym napisze ze coś ci Asiu kompozycja siadła. jakbyś uniosła stolik z modelem wyżej troszke,  było by lepiej. nie jest źle ale musisz sie postarać na przyszłość bardziej wycentrować główny motyw przewodni ;). na pewno instruktorzy ci tu pomogą. zaczynałem w twoim wieku podobnie więc sie nie zrażaj usmiech

Ogniste anioły upadły wśród huku potężnych grzmotów. A ognie piekielne płonęły wokół
marcin.w
Nowicjusz
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #2 : 22 Luty 2009 - 15:28:22 »

Skoro dopiero zaczynasz to napiszę Ci ,że dobrze by było gdyby te przedmioty rzucały jakiś cień. Zaznaczyłaś światło padające z prawej strony, a cienia nie. Generalnie musisz nauczyć się obserwować kolory i na pewno światło-cień.
Poza tym - tak jak pisał galandir - coś Ci się spsuło z kompozycją.
Podoba mi się natomiast sposób w jaki namalowałaś światło padające na powierzchnię tych naczyń (wydają się być takie gliniane).
Podsumowując - ćwiczenia są najważniejsze. Na pewno też nie możesz się zrażać. Nie traktuj krytyki jak oskarżenia, bo wszyscy, nawet najlepsi malarze, musieli mieć pędzel w dłoni po raz pierwszy. Nie czuj się gorsza z żadnego powodu. Czas i praktyka - to wszystko.
Jeśli malowanie sprawia Ci przyjemność to po prostu maluj - to jest właśnie najważniejsze usmiech

"Dla artysty nie istnieje cel, dla artysty istnieje tylko droga do celu".
asia
Nowicjusz
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #3 : 23 Luty 2009 - 17:23:41 »

Dziękuję bardzo za rady  usmiech  wcale się na zrażam, wręcz przeciwnie :-)
Właśnie niestety z tym światłem sobie wcale a wcale nie radzę no ale cóż mam jeszcze przed sobą duuużo nauki :-)

P. Coelho
marcin.w
Nowicjusz
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #4 : 23 Luty 2009 - 23:19:40 »

Kiedy malujesz takie martwe natury spróbuj lekko przymknąć powieki. Wtedy lepiej zobaczysz tony.
Najlepiej zrób sobie najpierw szkic czarno-biały np. ołówkiem, właśnie pod kątem światło-cienia. Określ najciemniejsze obszary, średnie i jasne.
Spróbuj poszukać też jakiejś hobbystycznej książki o malarstwie dla początkujących. Bardzo często tłumaczą tam różne zagadnienia i techniki w przyjemny sposób. Na początek jak znalazł.
Mam nadzieje ,że 'puryści' mnie nie zjedzą za te rady. Daje je ze swojego (nikłego bądź co bądź) doświadczenia. Niech się wypowie ktoś bardziej kompetenty usmiech
galandir
Forumaniak
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #5 : 24 Luty 2009 - 11:04:40 »

ta nawiasem pisząc  ja zawsze przy malowanie mrużę powieki ;) juz kilka razy mi zwrocono uwage ze ma problemy z oczami.  ilez to musialem sie natlumaczyc ze tak  lepiej widze tony i plamy ;)

Ogniste anioły upadły wśród huku potężnych grzmotów. A ognie piekielne płonęły wokół
asia
Nowicjusz
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #6 : 24 Luty 2009 - 16:20:31 »

spróbuję i mrużenia, czemu nie :-)
właśnie ja nigdy szkiców nie robię...i chyba muszę zacząć :-)

P. Coelho
Sui Fong
Gość
« Odpowiedz #7 : 24 Luty 2009 - 17:44:56 »

Od razu przeszłaś w kolor nie bawiąc się ze szkicami ... ?? Nie dobrze  no
Ja może i nawet sobie radze ze szkicami ale malowanie w kolorze to juz jest kawał czerstwego chleba, a nie bułka z masłem, jak przy szkicowaniu. Z tego co wiem to podstawa każdego obrazka  rotfl. Jakbyś to opanowała to sądzę ze nawet twój kolorek wyglądał by o niebo lepiej a z cieniami 0 problemu (coś normalnego "dla ciebie"). Jak śmiem oczywiście przypuszczać. Galadinir powiedział ci juz ze masz problem z proporcjami. Proponuje zastosować coś w rodzaju foremek kwadratów w którym umieszczasz każdy element czyniąc go symetrycznym i proporcjonalnym.

A tak po za tym. Po jednej pracy nie można sie wypowiadać, na temat twoich umiejętności  no
Nie zawsze wszystko wychodzi idealnie, pod nasze ręce. Nawet mistrzowie popełniają ogrom błędów początkujących, bądź niżej ...
asia
Nowicjusz
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #8 : 25 Luty 2009 - 14:31:20 »

Nie no robię szkice, ale nie takie jakieś bardzo dokładne... postaram się niedługo dodac nowe prace usmiech dziękuję za rady usmiech

P. Coelho
Jery
Forumaniak
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #9 : 25 Luty 2009 - 17:45:46 »

Ja mam tylko uwagę taką jak Galandir wszystko spada z tego stołka na którym to ustawiłaś.Malujesz jeszcze bardzo lokalnie rozbielasz światło bielą na garnkach w jednolitym kolorze .Podstawą jest obserwacja i mozolne ćwiczenia inaczej niewiele z tego będzie.Podstawą jest też jak słusznie twierdzi dobrze kolega Sui Fong  rysunek to on wyrabia w nas nawyki kompozycyjne jest podstawą wszelkiego myślenia plastycznego bez tego ani rusz.Jak zaczniesz dużo rysować dostrzerzesz bogactwo form twoje prace nabiorą lekkości której nie ma jeszcze w tym obrazku.
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: