Malarstwo - Teresa Kopańska
  Malarstwo Teresy Kopańskiej
forum malarskie
Forum malarskie
20 Wrzesień 2019 - 13:15:41 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Ankieta (Głosowanie)
Pytanie: Głosujemy na temat 13-tego konkursu:  (Głosowanie skończone: 18 Luty 2009 - 10:54:48 )
Autoakt - 7 (36.8%)
Obsesja - 10 (52.6%)
Kwadrans z akwarelą - 2 (10.5%)
Głosów w sumie: 13

Strony: 1 2 3 [4]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Konkurs 13 - ustalmy temat  (Przeczytany 10956 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
doerig
Gość
« Odpowiedz #30 : 05 Marzec 2009 - 16:38:45 »

hehe mam obsesje na punkcie naszego forum , wiec czy to jest choroba  , to jest obłęd , paranoja , czy  psychopatia , czy powinnam iść do lekarza?

magda, nowy portret forum trzeba namalować, poprzedni już mało aktualny  tak
GAdS

Linki sponsorowane:

kratke
Gość
« Odpowiedz #31 : 06 Marzec 2009 - 08:34:59 »

Temat jest może obszerny, a może bardzo wąski, można go w ogóle określić epitetami bardzo rożnymi i wykluczającymi się, ale na pewno nie jest "durny".
Mnie on średnio pasował i zdziwiłem się, że wygrał w dogrywce, ale im dłużej on istnieje jako temat konkursu tym bardziej się do niego przekonuję...
Dlaczego?
Bo mogę sobie o nim pomyśleć.
Bo wywołał dyskusję.
"Kwadrans z akwarelą" i "Autoakt", to bardzo dobre tematy, ale oczywiste.
"Obsesja" niby jest obszerna, wydaje się że prawie jak byłe "Słońcem malowane", a jednak nie. Zastanowi się człowiek i tak naprawdę nie wie, CO TO KURDE JEST:) I rzekł kratke: "I TO jest dobre";)
Konkurs to konkurs, fajna zabawa, ALE okazji do myślenia nigdy dość.
I okazji do zobaczenia jak inni myślą.
Więc pomyślmy:)
Bo początek zgłoszeń bardzo ciekawy i obiecujący jest, oby tak dalej...
doerig
Gość
« Odpowiedz #32 : 06 Marzec 2009 - 16:28:21 »

Masz rację kratke, po pierwszych zgłoszonych pracach widzę ze temat nie jest jednak "durny"  usmiech.
teresa
Admin
*

Aktywność:
3%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #33 : 06 Marzec 2009 - 19:57:23 »

Tak sądzę, że w konkursie o temacie "Obsesja"możemy śmiało malować różnorodne tematy, ponieważ treścią "Obsesji"są natrętne myśli, są to jakieś idee, wyobrażenia, które sobie człowiek koduje w swojej wyobraźni, są to impulsy, które w świadomości się pojawiają w sposób czasami niebezpieczny, czasami jednak mają duży wpływ na pozytywne zamierzenia i działania.
Jak dla malarzy to myślę, że temat bardzo trafiony. Taki temat porusza wszystkie komórki umysłu twórcom, bo czyż malarze nie mają w swej świadomości odrobiny obsesji ? a może i więcej niż odrobinkę, tak szczerze zastanówmy się nad swoimi obsesjami.
W tej treści Obsesji znajdziemy różne kategorie, np. możemy malować w kategorii tematycznej.
1) agresji
2) obsesję zdrowia ( zarazki)
3) porządek, czystość
4) brud, nieład
5) choroba, (lekomania)
6) seks, (kobieta, akt )
7) grzech (zazdrość, zabójstwo,itp.)
8) religia ( świętość, wiara) i tak wiele innych przykładów można przytoczyć.
Na pewno obsesja jest stanem zaburzeń świadomości, na pewno jest tak zwanymi "myślami obsesyjnymi", pochodzą one z umysłu człowieka. Ogólnie można stwierdzić iż są to t.z. UROJENIA.
Ale takie urojenia często można spotkać w malarstwie na płótnach twórców.
I cóż temat wspaniały na konkurs. Można się teraz wykazać swoją "wyobraźnią" drodzy koledzy i koleżanki. usmiech oczko

Strony: 1 2 3 [4]   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: