Malarstwo - Teresa Kopańska
  Malarstwo Teresy Kopańskiej
forum malarskie
Forum malarskie
20 Wrzesień 2019 - 08:29:30 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Ankieta (Głosowanie)
Pytanie: Głosujemy na temat 13-tego konkursu:  (Głosowanie skończone: 18 Luty 2009 - 10:54:48 )
Autoakt - 7 (36.8%)
Obsesja - 10 (52.6%)
Kwadrans z akwarelą - 2 (10.5%)
Głosów w sumie: 13

Strony: 1 2 [3] 4   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Konkurs 13 - ustalmy temat  (Przeczytany 10955 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Dzidzius
Nowicjusz
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #20 : 04 Marzec 2009 - 20:48:43 »

no nie wierze w 13 ale calkiem sie ciekawie oddzialuje

ja tylko tak mysle o tym temacie ,z racji ze bardzo malo przebywam tu na galeri ,nie sugerujcie sie mna

a z drugiej strony jak namalujecie to co czujecie to przeciez ,moze sie okazac najlepszy konkurs własnie ten 13
powodzenia
ciekawa jestem co myslicie ,
a to ze został wybrany to swiatczy ze sie podoba i jest  ciekawy ,ja powiedziałam ze dla mnie jest trudny

GAdS

Linki sponsorowane:

nickt
Gość
« Odpowiedz #21 : 04 Marzec 2009 - 20:52:59 »

jak juz pisałam obsesja nie musi mieć negatywnego wydźwieku, to jest ,  coś co bardzo, bardzo pragniemy , bardzo bardzo  , a nawet mozna to potraktować ogólnikowo, ze np w głowie ( na płótnie) rodzi sie cheć na coś....  u facetów kobiece ciało ......lub obawa czegos np pajaki itp.   allle !!!! to nie jest trudny temat,  moze być abstrakcyjne wyobrazenie obłędu, fobi, pożądania ..... chyba juz powiedziałam wszystko...hehe
sert
Gość
« Odpowiedz #22 : 05 Marzec 2009 - 08:46:33 »

Nickt, no nie mogę się z Tobą zgodzić. Chyba zbyt dowolnie poszerzyłaś pojęcie obsesji. Moim zdaniem obsesja to tylko destrukcja. Jeśli ktoś czegoś bardzo, bardzo pragnie to jest to pożądanie i nie ma w sobie negatywnego zabarwienia. Ale jeśli przeradza się w obsesję to staje się niebezpieczne. Ktoś dąży do celu bez względu na skutki niszcząc wszystko wokół i często samego siebie. Kobiece ciało, o którym piszesz, może budzić fascynację, uwielbienie, pożądanie ale jeśli te zjawiska przeradzają się w obsesję to stają się groźne dla obu stron. Lęk przed pająkami, obsesyjny lęk to fobia, która negatywnie oddziaływuje  tylko na tego, który jej podlega a obsesja to miecz obusieczny.
Myślę, że obsesja to mroczna strona ludzkiej natury, to totalna, bezsensowna destrukcja każdego kto znajdzie się w jej zasięgu i najczęściej sam sobie z nią nie jest w stanie poradzić. Temat więc, moim skromnym zdaniem, nie jest łatwy i nie może podlegać aż tak dowolnej interpretacji. Jeżeli podejdziemy do niego w sposób jaki proponujesz to właściwie bardzo sobie sprawę ułatwimy ale czy będzie to miało wiele wspólnego z tematem konkursu? Śmiem wątpić.
Oldmalarz
Gość
« Odpowiedz #23 : 05 Marzec 2009 - 12:57:23 »

a ja sie zgodze z Magdą w 100%  ..osesja jest dla mnie rowniez czyms co rodzi sie w głowie nie daje spac zapsząta mysli....i rzeczywiscie nie musi miec negatywnego wydzwieku.. tak

mozna miec obsesje na punkcie kwiatów, np myslec o nich ciagle ,zbierac ,cale dnie spedzac w ogrodzie ,czytac o nich ksiazki....zyc tylko "kwiatami"
osesja to taka natretna pasja..o ktorej ciagle  i ciągle sie mysli i ma sie to cały czas w głowie..
obsesja to prawie jak obłed
ale "prawie" robi wielką róznice.. tak

http://www.slownik-online.pl/kopalinski/E4E2F22AAE23C420C1256570007BDE79.php

nickt
Gość
« Odpowiedz #24 : 05 Marzec 2009 - 14:26:22 »

Oldi - tak właśnie jest obsesja , to też paranoja, a nie wszystkie paranoje sa niebezpieczne dla otoczenia jak np, paranoja lubieżna, gdzie osoba nia dotknieta może być niebezpieczna
 i jest tak jak piszesz.
 Obsesja może prowadzić do obłędu, np. obsesja czystych rąk, ale czy to kogoś zabiło? ........itp itp.
 to nie jest ciemna , czy mroczna strona ludzkiego charakteru, tylko słabość danej jednostki , czyli człowieka, poddatnego  na wpływ bodźców zewnętrznych , bo wpływ bodźców wewnetrznych nie jest obsesja tylko już choroba psychiczną
VanGob
Admin
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #25 : 05 Marzec 2009 - 14:47:44 »

Dla mnie obsesja ma negatywny wydźwięk, równoznaczny z chorobą psychiczną. Nie każda musi czynić komuś krzywdę, ale z pewnością nic dobrego też nie wnosi. Każda obsesja działa destrukcyjnie, czy to na osobę nią dotkniętą, jej bliskich, czy też w końcu na innych postronnych ludzi.
sert
Gość
« Odpowiedz #26 : 05 Marzec 2009 - 15:07:19 »

Racja VanGobie. Każda obsesja to rodzaj choroby i jak każda choroba jest destrukcyjna. Nie ma obsesji o pozytywnym wydźwięku. To tak jakby powiedzieć: mam piękną, uroczą i w sumie pozytywną gruźlicę rotfl
nickt
Gość
« Odpowiedz #27 : 05 Marzec 2009 - 15:26:24 »

mysl Matka Teresa miała obsesje pomagania  ludziom ....... hehe  ale ogólnie to jest racja że wszystko co wychodzi poza zdrowy rozsądek jest  negatywne, nawet kota można na smierć zagłaskać .

Sert  hehe patrząz z punktu widzenia gonokoków Kocha , to napewno moze być gruźlica - piekną kolorem purpury rotfl
Oldmalarz
Gość
« Odpowiedz #28 : 05 Marzec 2009 - 15:44:51 »

pomijajac juz pozytywny badz negatywny wydzwiek Obłedu nie ulega watpliwosci że:
, to jest ,  coś co bardzo, bardzo pragniemy , bardzo bardzo  , a nawet mozna to potraktować ogólnikowo, ze np w głowie rodzi sie chęć na coś....

i sadze ze to dobrze że kazdy inaczej patrzy na obsesje i inaczej sobie ja kojaży.. tak
nickt
Gość
« Odpowiedz #29 : 05 Marzec 2009 - 16:03:37 »

w róznych środowiskach, różne pojęcia różnie sa traktowane, dlatego nie czepiajmy sie ścisłego definiowania jakiegoś pojęcia, bo jak w takim razie  zdefiniować  - "strasznie mi sie podoba" - "srtasznie sie cieszę" czy "okropnie się cieszę", bo    jedno zaprzecza drugiemu .   negatywizm pozytywu?   rotfl
hehe mam obsesje na punkcie naszego forum , wiec czy to jest choroba  , to jest obłęd , paranoja , czy  psychopatia , czy powinnam iść do lekarza? hehe
myślę "wrzućmy na luz"
nie traktujmy obsesji obsesyjnie , bo wpadniemy w paranoje     wysmiewacz nerwus hura stres  hehe
Strony: 1 2 [3] 4   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: