Malarstwo - Teresa Kopańska
  Malarstwo Teresy Kopańskiej
forum malarskie
Forum malarskie
18 Wrzesień 2019 - 00:21:30 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 [2] 3   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Monika  (Przeczytany 9839 razy) Średnia ocena: 3
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
galandir
Forumaniak
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #10 : 18 Styczeń 2009 - 02:23:18 »

mysl
no noo.
co mialem na mysli zostało napisane. nic dodac nic ujac , nic nad tym, nic po nad to.  okok

Ogniste anioły upadły wśród huku potężnych grzmotów. A ognie piekielne płonęły wokół
GAdS

Linki sponsorowane:

teresa
Admin
*

Aktywność:
7%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #11 : 18 Styczeń 2009 - 07:54:49 »

Nie mam wątpliwości Moniko iż Twoje prace są piękne i godne zainteresowania tak ale są piękne pod względem tematu, kolorystyki (świetnie dobierasz barwy). Natomiast nie widzę w nich swobody. jakiegokolwiek ruchu. Ostatnia praca "dziewczyna w kapeluszu" wygląda zbyt sztucznie, zbyt dokładna jest kreska podkreślająca każdy kolor, jak byś je naklejała, nie ma bardzo ważnego elementu malowania to jest "Głębi". Bark tego t.z.w.  poruszenia zboża, kwiatów i postać dziewczyny jest płaska. Moniko powinnaś popracować  nad perspektywiczną głębią swoich obrazów, (czy też kopii) wówczas to Twoje prace będą żyły. Drzewa też nie mają (liście i gałązki) tego planu pierwszego i drugiego,  (szkoda, że nie mają żadnych opisów, techniki, czy też zatytułowania pracy) ogólnie mówiąc obraz jest "płaski ". Talent Twój do malowanie jak ja widzę jest niezaprzeczalny, ale musisz dużo malować i opanować  warsztat malarski, a tylko poprzez malowanie, podpatrywanie perspektywy, poprzez mieszanie kolorów, łączenie ich, dojdziesz do ożywienia swoich prac. W tego typu tematach ważne są "plany" pierwszy, drugi i następny.
Przepraszam, że nie poklepuję Cię po ramieniu i nie mówię, że jest wszystko ok. Ale to tylko są moje rady, a Ty możesz je zaakceptować lub nie. Bo przecież każdy malarz ma swoje wizje i tak je przedstawia jak widzi. I to jest też dobrze. usmiech

ps. Warsztat Moniko to jest Twój talent do malowania czy też muzyki, poezji i to co masz w swoich rękach (opanowanie pędzla, ołówka itp. ogólnie mówiąc  TECHNIKA ) Twojego zajęcia, w tym przypadku malowania

Monika
Nowicjusz
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #12 : 18 Styczeń 2009 - 10:55:32 »

Witam Was,przyznaję,że jestem w lekkim szoku,dwa tygodnie podejmowałam decyzję by pokazać moje obrazki,potem nie wierzyłam że ktoś sie odezwie...a teraz...prawie rosną mi skrzydła...

Tereso-dziękuję za Twoje słowa,fakt ,że moje prace są warte  konstruktywnej krytyki jest dla mnie sukcesem i motywacją do dalszej pracy.
Co więcej -sama to wszystko czułam,że brak ruchu,głębi i tego wszystkiego co sprawia ,że obraz żyje.
Ja muszę dopiero to coś odnależć i zastanawiam się tylko ,czy znajdę to (jeśłi w ogóle bedzie mi to dane) kiedyś w malowaniu czy najpierw muszę odnależć siebie by móc potem prawdziwie malować?
Wiem teraz,że będę szukać dalej...
Maluję od dwóch lat portret mojej córki,wisi sobie taki niedokończony,właśnie plaski i bez życia,i co na niego spojrzę to zdaję sobie sprawę,że to na razie kres moich możliwośći,nie mogę zrobić kroku naprzód bo nie potrafię (jest już na nim tyle farby,że chyba niedługo zacznie odpadać  usmiech a dzisiaj czuję ,że mam szansę by kiedyś go dokończyć...
Naprawdę bardzo Wam dziękuję usmiech usmiech usmiech

Posty połączone: 19 Styczeń 2009 - 20:17:07
Hej Sisi-przeglądałam ponownie forum i zorientowałam się,że nie odpowiedziałam na Twoje pytanie.Proszę o wybaczenie i już odpowiadam:oczywiście chciałam namalować kopię cyprysów mistrza ,ale zabrakło umiejetności i "wyszło jak wyszło".
Pozdrawiam i dziękuję za bardzo,bardzo miłe słowa usmiech usmiech usmiech
Monika
Nowicjusz
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #13 : 21 Listopad 2009 - 19:31:03 »

Witam serdecznie ponownie,
trochę czasu upłynęło od mojej ostaniej wizyty na forum,wspominam ją jeszcze z drżeniem serca,
ale dzięki temu jak mnie przyjęliscie wtedy mam odwagę dzisiaj poprosić Was o opinię :tak:i
proszę o ostrą jazdę bo już się tak nie boję oczko stres

Proszę tylko o wyrozumiałość w jednej kwesti.Otóz żaden z moich obrazków nie jest dokończony i mam nadzieję,
że nie weźmiecie tego za tupet z mojej strony ,że wystawiam je niedokończone,
ale to wynika raczej z braku umiejętności,każdy z nich jest dla mnie nauką,jeden uczy jak malować następny.
Skaczę tak od jednego do drugiego,nie potrafię żadnego dokończyć,
gdybym miala czekać aż je skończę-mogłabym osiwieć do tego czasu z ciekawości co o nich sądzicie.
A tak może jakieś rady które pomogą zrobić krok naprzód...

1.  40*50  moja próba według "Żółtego Chrystusa" mistrza

2.  40*50  Chorwacja 200 letni dom z ogrodem według własnego zdjecia,strasznie ciemny i smutny,
nie poradziłam sobie z nim.Kupilam nawet słynną Stil de grain wyczytaną gdzieś u Oldmalarza ,
naiwnie sądząc ,że to światło w tubce i przekonalam się ile jeszcze pracy przede mną bezradny

3.  50*60  dalej Chorwacja moja ukochana,ale jak ożywić wodę...

4. 50*60 pierwszy i jedyny w życiu portret,malowany juz kilka lat,ciężki od farby,
ale z wiarą,że kiedyś się uda-dzięki Wam,że mnie nie pogoniliście...

5.  50*60 pierwszy całkiem z głowy,nazwę go Raj jak go skończę
(twarz całkowicie do zrobienia,zostawiam na koniec-brak pomysłu

Będę wdzięczna za każda opinię i radę.Monika

Kurcze,obejrzalam te swoje zdjęcia na forum i to wyglada jakbym malowała plasteliną a
nie farbami,dlaczego?Może ja nie powinnam malować tylko lepic figurki z plasteliny,
no juz sama znowu nie wiem beczy
vicera
Bywalec
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #14 : 22 Listopad 2009 - 09:18:03 »

Witaj Moniko usmiech
Od razu zaznaczam, że nie jestem ekspertem. 
Podobają mi się Twoje obrazy, co prawda ta Chorwacja(obrazek nr 3 ) trochę mniej  ale wystarczy dokończyć . Też mam problemy z wodą i nie tylko z wodą ale pokombinuj troszkę i na pewno Ci wyjdzie.   usmiech
Na razie to mi się troszkę kojarzy, że po prostu ten budynek na wysepce płynie na chmurce. Sama mam więcej niedociągnięć w moich pracach i nie powinnam się może wypowiadać . Myślę, że Forumowicze, którzy mają więcej doświadczenia dadzą Ci lepsze rady.

Ostatni obraz, ta gorąca kobietka ma fajne kolorki, normalnie widzę go u siebie nad łóżkiem, bardzo energetyczna :D

Coś mi się wydaje, że masz za mało wiary w siebie. Jakie plastelinowe ludki? Po prostu inny styl.  Sama bym chciała tak umieć. Mnie się podoba
Tak ode mnie... Ciesz się tym co robisz dziewczyno i dawaj czadu okok 

Monika
Nowicjusz
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #15 : 22 Listopad 2009 - 12:52:57 »

Witaj Vicera  usmiech usmiech usmiech
Dzięki że się odezwałaś i dzięki za dobre słowo,Twoje zdanie liczy sie dla mnie tak samo jak opinia instruktorów usmiech usmiech usmiech
Wstawienie tu swoich obrazków to jak  wystawa,nawet jeśli nie jest się artystą jest to wielkie przeżycie,a może nawet bardziej bo człowiekowi zależy na akceptacji tego co robi i boi się ośmieszenia...
Cieszę się z Twoich słów o energetycznych kolorkach w moim raju,chyba ten obrazek podoba mi się najbardziej i mam nadzieję,że go nie zepsuję malując dalej stres
Podejrzałam Twoje obrazy i zazroszczę lekkości (w zestawieniu z moja plasteliną oczko)
Pozdrawiam cieplutko oczko
echium
Stały bywalec
*
Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #16 : 23 Listopad 2009 - 14:07:46 »

Najbardziej mi sie podoba Raj, twarz bym taką zostawiłam nic bym przy niej nie robiła. Jest to fantazyjna praca, energizujący obraz.
Stopa
Instruktor
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #17 : 23 Listopad 2009 - 14:11:28 »

Nie potrzebnie zmieniałaś kształt głowy Zółtego nie wiem czy to zamierzone ale tak mi się wydaje, ale i tak bardzo fajna kopia podoba mi się  usmiech

"Każdy może tworzyć byle co i ma prawo być z tego zadowolonym, byle by nie był w swej pracy szczerym i znalazł kogoś, który równie kłamliwie będzie to podziwiał." Stanisław Ignacy Witkiewicz

I moja galeria http://www.tessart.pl/smf/index.php?topic=976.
Danuta123
Nowicjusz
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #18 : 31 Marzec 2010 - 18:56:37 »

Dziekuje Ci  bardzo za ocene mojego obrazu.Jest to dlla mnie bardzo istotne, gdyz nie prezentowalam do tej pory nigdzie moich obrazow.Zajrzalam do Twojej galerii, pierwsze trzy obrazy bardzo mi sie podobaja,bardzo mnie ujela zastosowana przez Ciebie kolorystyka -cieple i zywe kolory.POZDRAWIAM! usmiech

morva
Gość
« Odpowiedz #19 : 18 Czerwiec 2010 - 13:55:43 »

Swietne prace, super kolory, szczegolnie 5 Raj - bardzo piekny.  Masz cos nowego?
Strony: 1 [2] 3   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: