Malarstwo - Teresa Kopańska
  Malarstwo Teresy Kopańskiej
forum malarskie
Forum malarskie
29 Listopada 2022 - 20:00:45 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Ankieta (Głosowanie)
Pytanie: Co sądzisz o pomyśle z konkursami?  (Głosowanie skończone: 17 Września 2007 - 18:13:31 )
Jestem za - 8 (100%)
Jestem przeciw - 0 (0%)
Nie mam zdania - 0 (0%)
(%)
Głosów w sumie: 7

Strony: 1 [2] 3   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Konkursy na forum  (Przeczytany 18255 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
VanGob
Admin
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #10 : 27 Września 2007 - 22:33:43 »

Ośmiu użytkowników głosowało "za", a dyskusja jakby ucichła. Czas podgrzać temat.
No więc skoro wszyscy są za konkursami - czas ustalić ich zasady.
Bardzo podoba mi się pomysł kratke, co do konkursów tematycznych. Trzeba tylko ustalić zasady i ruszać z tym koksem.

1. Kto ustala temat? Czy robimy to wspólnie? Tzn. - każdy rzuca propozycję (jedną) - dajmy na to zbieramy je przez 3 dni. Potem ja robię ankietę i głosujemy przez następne 3 dni. Propozycja która zbierze największą liczbę głosów - staje się automatycznie Tematem wybranym. Następnego dnia Tworzę nowy temat (tytuł tematu taki jak temat konkursu). Chętni do udziału wklejają swoje prace w formie postów - jeden użytkownik, jeden post, jedna praca.   Wygląd posta(u?):
- zdjęcie
- krótki opis zastosowanej techniki i ewentualnie kilka słów o pracy.
Prace można zgłaszać przez 3 tygodnie. Po tym czasie robię ankietę z nick'ami użytkowników i wszyscy forumowicze głosują na najlepszą pracę (przez 7  dni). Po tym czasie zamykam temat, a zwycięzcę uchonoruję jakąś nagrodą (nie mylić z kasą usmiech). Zrobię na stronie Teresy dział "konkursy" - gdzie będzie umieszczona zwycięska praca w całej krasie. Umieszczę tam opis (temat konkursu, nick zwycięzcy i link do tematu konkursowego na forum. Mogę jeszcze ewentualnie dodać link do strony www autora, jeżeli takową posiada. Oprócz tego w nagłówku forum (tutaj gdzie jest baner "fine arts") umieszczę miniaturkę zwycięzkiej pracy wraz z nick'iem zwycięzcy, po kliknięciu której będzie przenosiło klikacza do tematu konkursowego, żeby sobie obejrzał szczególy.
Jeżeli macie jeszcze inne pomysły co do nagród - piszcie.
Można też pomyśleć o wyróżnieniu (II miejsce). Poza tym utworzę dział "Hall of fame" gdzie będę umieszczał zwycięzkie i ewentualnie wyróżnione prace z każdego konkursu.
Można też pomyśleć o punktach za I II i III miejsce, które będę sumował. Można też wprowadzić jakąś rangę za odpowiednią liczbę punktów zdobytych w konkursach.
Eeee, co by tu jeszcze... Teraz wy się wypowiedzcie.

PS
Prace można tworzyć dowolną techniką, na dowolnym formacie, nawet na kawałku papieru na kolanie ghiii Ważne aby dobrze oddawała temat i była dobra.
teresa
Admin
*

Aktywność:
20%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #11 : 28 Września 2007 - 07:01:10 »

Może ja się wypowiem na ten temat.
Nie za bardzo rozumiem co do tematu konkursu.
Cytat: "VanGob"
1. Kto ustala temat?
.
Czy to ma być temat prac ?czy temat konkursu ?, bo jak wiadomo jedno z drugim się wiąże.
Jeśli tak, to nie wchodzi to w rachubę, ponieważ nie każdy ma akurat w danym temacie, swoją pracę.Wówczas to nie mógłby startować w konkursie, (nie posiadając w temacie danym obrazu itp.)
Sądzę że konkurs powinien zawierać kategorie , jak mamy wyżej wymienione w "fine arts"
czyli :Malarstwo, rysunek, rzeżba, fotografia. ( bo i foto nas interesuje jak i rzeżba) i w tych kategoriach wystawiamy swoje prace.
Powtarzam: Malarstwo, rysunek, rzeżba, fotografia.
....................................... ...................................
....................................... ...................................
Na pewno to wówczas uprości nam konkurs.
Co do zaś oceniania dzieł użytkowników to, mamy przecież, tak myślę osoby w naszym forum, tz. Administrator, Moderator,i trzech Instruktorów i to oni powinni tylko zająć stanowisko co do ostatecznej oceny prac.( bez żadnego głosowania użytkowników). Oni są najważniejsi w swoich doświadczeniach i na forum. Takie oceny nie powinne podlegać
żadnej wątpliwości.(musi być jakaś decydująca hierarchia forum)
....................................... ....................................... ....................................... .........
Wymagania konkursu...... to regulamin, kategoria, fotka pracy, opis pracy tj. rok powstania dzieła, wymiary, autor... w tym technika zastosowana przez autora pracy,
I chyba to chyba wszystko co do spraw organizacyjnych wystawienia prac na konkursie.
....................................... ....................................... ....................................... .........
Sprawy techniczne konkursu, ogłoszenia to:
VanGab wie najlepiej jak to rozwiązać, jak i gdzie umieścić nagrodzone prace, nikt nie powinien mieć wątpliwości co do jego profesjonalizmu: i tu tylko on powinien decydować
jak ma wyglądać wizualnie konkurs,
gdzie? i  jak?..( ja mam pełne zaufanie do VanGaba ) a poza tym unikniemy bałaganu.
Co do oceny prac, powinni się wypowiadać  Tetra --- w doborze kolorów, paleta barw, kształt, techniki malowania farbami olejnymi, i tp.
Natomiast Oldmalarz, przepraszam.. ( jako go określam nadpobudliwym facetem ) powinien oceniać prace pod wzgledem: Ruchu, Dynamiki, proporcji i zasad malowania obrazu.
Zaś Azawakh powinien mieć na celu, przede wszystkim oceniania prac zwiazanych z pastelami. techniką, narzędziami do malowania, czy rysunku.Jest w tym dobry.
I tym sposobem tak powinien wyglądać ogólny zarys konkursu.
Na temat prac, oczywiście mogą się wypowiadać i inne osoby, (użytkownicy i goście forum), ale nie decydująco !
Moderator...służy radą , czuwa nad wszystkim razem z administratorem, czyli "Królem"

I to są moje sugestie, co do konkursu.
Myślę że są proste i przejrzyste.
....................................... ....................................... ....................................... ........
Ps. wrócę jeszcze co do w jaki sposób będą nagradzane prace :
Zrobię na stronie Teresy dział "konkursy" - gdzie będzie umieszczona zwycięska praca w całej krasie.

To jestem za !
....................................... ....................................... ....................................... ........
Pozdrawiam.

:czytaj:

Ale jeszcze dodam.VanGab powiedział..
Prace można tworzyć dowolną techniką, na dowolnym formacie, nawet na kawałku papieru na kolanie ghiii Ważne aby dobrze oddawała temat i była dobra.
.
Nie !  Uważam że prace mają być estetyczne, praca ma być wykonana z sercem,
(to nie jest zbiorowisko makulatury). Jakaś bazgranina na kolanie powinna być usunięta z konkursu, (Jesteśmy dorośli, odpowiedzialni ) i powinniśmy dbać o wizerunek forum i szanować pracę, czas ludzi pracujących na forum.(Jesteśmy przecież w internecie, czyli w oknie na świat) i nie możemy się bawić w jakieś kicze.
....................................... ....................................... ....................................... ............
To na tyle.. paluszkiem
Tetra
Przyjaciel
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #12 : 28 Września 2007 - 08:04:14 »

Jeśli chodzi o mnie to zgadzam się z Teresą w kwesti jeśli chodzi o kategorie malarstwo, rysunek,rzeźba i fotografia. Tak będzie sprawiedliwie i ciekawiej. A co do oceny końcowej konkursu oczywiście powinni głosować wszyscy forumowicze przecież oni tworzą te forum, a ocena końcowa oczywiście tak jak Teresa wcześniej powiedziała tylko po naradzie ze wszystkimi znaczy Adminem oraz instruktorami powinnaś właśnie Ty zadecydować. Co do reszty fajny pomysł....
kratke
Gość
« Odpowiedz #13 : 28 Września 2007 - 08:48:27 »

no, nareszcie temat wznowił się (sam :-) )
ale!

1.
Cytat: "teresa"
Jesteśmy dorośli, odpowiedzialni

rozumiem, że trzeba mieć osiemnaście lat, żeby wziąć udział w konkursie :-/ , nieco mnie to dziwi?

2.
Nie ! Uważam że prace mają być estetyczne, praca ma być wykonana z sercem, (to nie jest zbiorowisko makulatury). Jakaś bazgranina na kolanie powinna być usunięta z konkursu, (Jesteśmy dorośli, odpowiedzialni ) i powinniśmy dbać o wizerunek forum i szanować pracę, czas ludzi pracujących na forum.(Jesteśmy przecież w internecie, czyli w oknie na świat) i nie możemy się bawić w jakieś kicze.

W mojej opinii kolejne nieporozumienie...
Jak na kolanie to kicz? Kicz to chyba zupełnie inna bajka (jak kwiatki w mojej galerii :-P )?
Czemu nie na kolanie, jak ktoś wenę ma akurat na przystanku i lubi tam przesiadywać, rysując?? Oczywiście "bazgraninę" należy usuwać, ale rispekt dla tego, kto będzie to kwalifikował jako taką...
MZ jedyną kwestia dyskwalifikująca pracę zgłoszoną do konkursu powinna być nieprawidłowa reprodukcja(np. nieostre, zaszumione zdjęcie, na którego podstawie nie da się nic o obrazie powiedzieć), lub ewidentny brak jakości wykonania...

Idąc Twoją ścieżką Tereso zaraz każemy używać materiałów malarskich odpowiedniej jakości (płótno tak!, tektura nie!) i legitymizować udział w konkursie odpowiednimi dokumentami...

PS. Przepraszam za ostrego posta, ale wywołał on we mnie naprawdę nieprzyjemne uczucia i dałem temu wyraz po prostu, domyślam się, że Teresa pisząc post nie miała na myśli mojej interpretacji, ale... "moderator" zobowiązuje :aniolek:, ja po prostu myślałem, że konkursy mogą być też zabawą, a tu tak śmiertelnie poważne podejście... szczególnie z tym "oknem na świat"...
teresa
Admin
*

Aktywność:
20%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #14 : 28 Września 2007 - 09:43:54 »

Ależ, kratke,
pewnie mnie nie zrozumiałeś co miałam dokładnie na myśli, i ja też zbytnio Cię nie rozumiem.
Tak to prawda że ja traktuję to forum poważnie i chciałabym aby Ci którzy są użytkownikami,
(też tak swoją przynależnością to forum) traktowali, ale to nie znaczy że nie mamy się bawić, oczywiście bawimy się, ale nie w przedszkole.
Cenię młodych, utalentowanych jak Ty ludzi i zgadzam się z Tobą, że malujemy, szkicujemy w różnych sytuacjach, jak np. plenery, wypady za miasto,w domu, w pracowniach. Ale jest pewne "ale".Uczono mnie, że kiedy mam nie dokończoną pracę, lub jakiś szkic, to mam go dopracować i skończyć, a tym bardziej taka praca nie skończona,nie widzi "światła dziennego".
Co do konkursów to, będę tego twardo broniła..Prace mają sobą prezentować autora i jakość obrazu, szkicu itp.
Jak sądzę to Ty, akurat nie masz z tym problemu, więc nie rozumiem o co biega?
Są pewne zasady, nawet w zabawie.Więc się tych zasad trzymajmy. Ok ?
pozdr. :czytaj:  aaaaaaa jeszcze co do "okna na świat" to tak...właśnie naszym form reprezentujemy, prace malarzy, w tym i Twoje. Prezentujemy wypowiedzi ,
więc jak sadzisz ? Reklamujemy swoje prace, reklamujemy swój wizerunek, reklamujemy swoje strony ?
Więc nie mów mi kolego jak ma wyglądać forum i konkursy.
Wierz mi że doświadczenie w tej branży mam.
....................................... ....................................... ....................................... ...........
A co do ludzi dorosłych to i 13-latek jest dorosły (jeśli ma dobrze poukładane w głowie)
i też może brać udział w konkursie,uczestniczyć w życiu forum, być jego użytkownikiem.
VanGob
Admin
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #15 : 28 Września 2007 - 17:49:48 »

:shock: sie narobiło. Pozwólcie, że rozwieję Wasze wszystkie wątpliwości.

1.
Czy to ma być temat prac ?czy temat konkursu ?, bo jak wiadomo jedno z drugim się wiąże.
Jeśli tak, to nie wchodzi to w rachubę, ponieważ nie każdy ma akurat w danym temacie, swoją pracę.Wówczas to nie mógłby startować w konkursie, (nie posiadając w temacie danym obrazu itp.)

a) Sama sobie odpowiedziałaś: temat prac = temat konkursu.
b) Wchodzi w rachubę. Już wyjaśniam. Konkursy nie mają nic wspólnego z Galerią użytkowników! Mogą brać w nich udział wszyscy, nawet ci którzy nie mają swojej galerii, ponieważ konkursy będą się odbywać wogóle w innym dziale - stworzę go dopiero, a nazwę go "konkursy", a jakże. W tym dziale będę tworzył tematy -jeden temat jeden konkurs, a tytuł tematu to jednocześnie temat konkursu. Po ogłoszeniu tematu wszyscy chętni łapią za swoje przybory do malowania, rysowania i tworzą pracę konkursową, którą następnie fotografują lub skanują (jeżeli rozmiar pozwoli) i umieszczają ją w temacie konkursu w formie postów. Ot co.
Zresztą co będę tłumaczył. Sami zobaczcie na forum Photoshop - dział "Konkursy GobArt".
W konkursach biorą udział wszyscy (rzeźbiarzy się nie spodziewam ...chociaż jak mają ochotę...). To nie ma znaczenia. Po prostu tworzą pracę na temat dowolną techniką, czy to pastele, czy olej, ołówek, węgiel, akwarela etc. - to nie ma znaczenia.

2.
Co do zaś oceniania dzieł użytkowników to, mamy przecież, tak myślę osoby w naszym forum, tz. Administrator, Moderator,i trzech Instruktorów i to oni powinni tylko zająć stanowisko co do ostatecznej oceny prac.( bez żadnego głosowania użytkowników).

a) Nie ma ważnych i ważniejszych na tym forum i nie będzie. Wszyscy użytkownicy są tak samo ważni. Po prostu niektórzy mają rangi funkcjonalne.
b) Głosować będą wszyscy i kropka. Instruktorzy również mogą,a nawet powinni brać udział w konkursie i trochę głupio byłoby im oceniać swoje prace.
To nie podlega dyskusji.

3.
Nie ! Uważam że prace mają być estetyczne, praca ma być wykonana z sercem,
(to nie jest zbiorowisko makulatury). Jakaś bazgranina na kolanie powinna być usunięta z konkursu, (Jesteśmy dorośli, odpowiedzialni ) i powinniśmy dbać o wizerunek forum i szanować pracę, czas ludzi pracujących na forum.

a) O pracy na kolanie - to była taka przenośnia, choć podejrzewam, że Dali czy inny wielki artysta zrobiłby to lepiej w 15 minut na kolanie, niż my wszyscy razem przez 15 godzin na blejtramie.
Chodzi o przekaz i kunszt, nie o estetykę. Chociaż to wcale się nie wyklucza.

4.
Moderator...służy radą , czuwa nad wszystkim razem z administratorem, czyli "Królem"

Jeszcze jeden Król i będę usuwał posty, albo dawał ostrzeżenia  :evil:

W pełni zgadzam się z wypowiedzią kratke i z Tetrą w kwestii głosowania.
kratke
Gość
« Odpowiedz #16 : 28 Września 2007 - 18:07:13 »

Więc nie mów mi kolego jak ma wyglądać forum i konkursy.
Wierz mi że doświadczenie w tej branży mam.

Taaa, to jest naprawdę ciekawe podejście do dyskusji... okej, poczekam, aż ktoś kto ma doświadczenie ustali reguły... tylko po co tworzyć temat, skoro wszystko już wiesz?? Muszę przyznać, że nie spodobały mi się te słowa...

Apeluję o więcej dystansu do tego wszystkiego, jeśli wszystkiemu nie ma towarzyszyć dobra zabawa i ogólna dyskusja na temat prac konkursowych, tylko "profesjonalne-instruktorskie" jury ma ustalać co i jak, w szczególności wyniki(a to wynikało z twoich Tereso wypowiedzi), to ja dziękuję...

W całej rozciągłości natomiast popieram "głos rozsądku" VanGoba...
VanGob
Admin
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #17 : 28 Września 2007 - 18:30:19 »

Kurcze przeoczyłem tę wypowiedź teresy  :-x
Teresa wrzuć na luz. Forum ma służyć jego użytkownikom a nie być oknem na świat. Tworzymy tutaj pewną społeczność i najważniejsze jest to aby wszyscy na naszym forum dobrze się bawili i mieli odskocznię od trosk dnia codziennego. Priorytet nr 1 to dobre samopoczucie członków naszej społeczności ( nie dotyczy ocen w galerii - te powinny być szczere  ghiii ).
Więc nie podnośmy ciśnienia, to tylko zabawa a nie "2b or nor 2b".
Respect  
teresa
Admin
*

Aktywność:
20%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #18 : 28 Września 2007 - 18:30:38 »

Jak widzę to VanGab nie zgadza się ze mną i to we wszystkim co zasugerowałam,
co do konkursu, no i trudno.
Dobrze by było by VanGab prześledził konkursy, na innych internetowych galeriach.
Sadzę, że forum Photoshop to nie malarstwo.

Moja ta wypowiedż została żle zrozumiana przez VanGaba, radzę jeszcze raz przeczytać, a potem wyciągać wnioski.

A co do Dali to nie porównujmy się do niego i do jego stylu malowania.
On też
napewno miał jakieś zasady.
pozdr. :pa:
VanGob
Admin
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #19 : 28 Września 2007 - 18:40:19 »

Dobrze by było by VanGab prześledził konkursy, na innych internetowych galeriach.

Teresa, to nie jest inna internetowa galeria, tylko nasze forum. Pewnych rzeczy po prostu technicznie nie da się przenieść na forum. Np. Digart'u z forum nie zrobię - niewykonalne.
Sadzę, że forum Photoshop to nie malarstwo.

A co ma piernik do wiatraka - chodzi o formę i zasady (techniczne aspekty) konkursu. Chciałem zaprezentować jak to będzie wyglądało, żeby wszyscy się z tym obcykali i pozbyli złudzeń.
Inaczej się tego nie da zrobić!
A jak uważasz inaczej to odpalaj edytor HTML i przerabiaj setki skryptów tak żeby zrobić z tego forum Twój ukochany Digart. Życzę powodzenia. Zakładam że znajomość HTML, PHP i MySQL masz w paluszku, bo bez tego ani rusz.
Pozdro.
Strony: 1 [2] 3   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: