Malarstwo - Teresa Kopańska
  Malarstwo Teresy Kopańskiej
forum malarskie
Forum malarskie
19 Wrzesień 2019 - 01:08:48 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: dileilax  (Przeczytany 3318 razy) Średnia ocena: 0
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
dileilax
Świeżynka
*
Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« : 09 Styczeń 2009 - 22:51:41 »

Moje światy są wielobarwne i wieloznaczne,  kocham malarstwo Modiglianiego i Chagalla,
        pełne wyobraźni magicznej, nostalgii i ucieczki w świat fantazji.
        Inspiruje mnie poezja.Poezja to bliskość Stachury, Poświatowskiej, Pawlikowskiej - Jasnorzewskiej, Wojaczka.
   Czasem mroczna, czasem jasna, pełna wewnętrznego światła,
        jak dopełniający się dzień i noc.

Zapraszam Cię widzu do zatrzymania się na chwilę w moim świecie.

Posty połączone: 09 Styczeń 2009 - 22:58:14

Jeanne H.
GAdS

Linki sponsorowane:

galandir
Forumaniak
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #1 : 09 Styczeń 2009 - 23:09:23 »

jak na świat to troszke on mały, prosimy o wiecej prac usmiech
widać  natchnienie pod wpływem  Modiglianiego.  jako tradycjonalista i piewca sztuki realistycznej neiwiem co powiedziec usmiech prace fajne , poprawne chociaz portret tej kobiety jakos mi nie przypadł do gustu, zbyt linearny. akt zaś... hmmm...  bardzo kobiecy.  ogolnie to czekam na wiecej usmiech jest fajnie.

Ogniste anioły upadły wśród huku potężnych grzmotów. A ognie piekielne płonęły wokół
infrawizjer
Gość
« Odpowiedz #2 : 10 Styczeń 2009 - 09:25:57 »

Moje światy są wielobarwne i wieloznaczne,  kocham malarstwo Modiglianiego i Chagalla,
        pełne wyobraźni magicznej, nostalgii i ucieczki w świat fantazji.
        Inspiruje mnie poezja.Poezja to bliskość Stachury, Poświatowskiej, Pawlikowskiej - Jasnorzewskiej, Wojaczka.
   Czasem mroczna, czasem jasna, pełna wewnętrznego światła,
        jak dopełniający się dzień i noc.

Zapraszam Cię widzu do zatrzymania się na chwilę w moim świecie.

świetny opis ...
Jery
Forumaniak
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #3 : 11 Styczeń 2009 - 17:12:27 »

Droga do wszelkiej stylizacji prowadzi przez rysowanie z natury.Trzeba dużo i poprawnie rysować żeby stylizacje nie były uroczo  nieporadne jak twoje.Nie zniechęcaj się tylko poobserwuj .Wzorce które wybierasz są szczytami stylizacji,trudno się na nich czegokolwiek nauczyć.Trudno wyobrazić sobie coś bardziej wystylizowanego jak dzieła Modiego.Po dwóch pracach jak zauważył Galandir ciężko ocenić w jakim kierunku powinnaś iść i co chcesz uzyskać chyba że twój świat już jest  i ma być taki wtedy to co innego .
dileilax
Świeżynka
*
Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #4 : 11 Styczeń 2009 - 22:41:57 »

Na razie umieszczam tu pastele suche, obraz "My faith - Moja wiara" Jednak pastele nie umożliwiają wyrażenia ekspresji, są takie soft... 
Macie rację , chyba za dużo we mnie maniery, naiwności może, ale cały czas szukam swojego stylu, dlatego nie sądzę,że próbuję nieudolnie naśladować Modiglianiego, gdzieżbym miała odwagę,,,

Jeanne H.
nickt
Gość
« Odpowiedz #5 : 11 Styczeń 2009 - 22:55:34 »

a co jest złego w nasladownictwie?
ciekawe , a twarz bardzo mi sie podoba usmiech
Jery
Forumaniak
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #6 : 12 Styczeń 2009 - 11:22:56 »

No właśnie może za szybko szukasz własnego stylu.Własny styl nie jest tak bardzo istotny jak się uważa czy przypisuję mu rolę.Nie ma też nic złego w naśladownictwie tylko ,że na razie niczego nie naśladujesz.Chciałem, tylko zaznaczyć moją ostatnią wypowiedzią ,że nawet tacy ludzie jak Modi,Chagall czy inni zaliczyli nudny etap studiowania natury i na nim oparli stylizację czyli niejako własny styl to w prawdziwej formie zauważyli zalążek własnej stylizacji.
Ten trzeci pastel jest o wiele bardziej dynamiczny i zdecydowany niż dwa poprzednie i to jest na duży plus.Bardzo ważne jest studiowanie mistrzów i trzeba mieć do tego śmiałość natomiast ważne też jest żeby nie za prędko wyciągać z nich upraszczające wnioski (sam to zaliczyłem więc wiem jaka to pokusa ).
chii
Stały bywalec
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #7 : 12 Styczeń 2009 - 19:03:03 »

a ja tak z innej beczki, zaciekawilo mnie ze wszystkie twarze sa do siebie bardzo podobne, to moze Ty? czy po prostu tak Ci wychodzi?

p.s jak dlugo rysujesz??

"Don't limit yourself. Many people limit themselves to what they think they can do.
You can go as far as your mind lets you. What you believe, you can achieve." Mary Kay Ash
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: