Malarstwo - Teresa Kopańska
  Malarstwo Teresy Kopańskiej
forum malarskie
Forum malarskie
18 Sierpień 2019 - 13:50:03 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 24   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Jerzus  (Przeczytany 66193 razy) Średnia ocena: 5
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
sert
Gość
« Odpowiedz #10 : 06 Kwiecień 2009 - 21:32:04 »

Gratuluję Jerzusokok Widzę, że rozmowy na temat koloru skóry nie poszly "w las". Poradziłeś sobie świetnie. Jedyną rzeczą, co do której mógłbym się przyczepić to kadr. Moim zdaniem troszkę za dużo miejsca nad główką pociechy. Ale to już szczegół..... Brawo oklasky
GAdS

Linki sponsorowane:

bartek17
Użytkownik zbanowany
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #11 : 06 Kwiecień 2009 - 21:55:00 »

prześliczny ten portret  rotfl

Powiedzieć,że jest się sobą to sztuka.Być sobą-bezcenne:)
Jery
Forumaniak
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #12 : 06 Kwiecień 2009 - 22:14:36 »

Znakomicie, aż nie do wiary po ostatnim portrecie chciałbym to zobaczyc na żywo.

Posty połączone: 06 Kwiecień 2009 - 23:20:17
W modelunkach dzieją się dziwne rzeczy jak niezamierzone wgłebienie na czole ale konstruowanie malarskie mimo uchybień jest znakomite tak jak efekt ogólny,wiadomo że niezadobre zdięcie niweczy prawdziwy odbiór ale i tak wiem że jest dobrze.Widać że malujesz z miłością .

Posty połączone: 06 Kwiecień 2009 - 23:23:34
Fajnie ,że bryła uzyskana jest tylko temperaturą koloru, że jest rozwiązana malarsko bez zbytnich cieni i przesadnych świateł.
Jerzus
Tubylec
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #13 : 07 Kwiecień 2009 - 07:36:37 »

Sert - racja z tym kadrem, troszeczkę wyżej powinien być malec. Zanim się zorientowałem było już "po ptokach" oczko
Oczywiście, że skorzystałem z twoich porad co do kolorów. Jesteście fachowcami i dzielicie się wiedzą i doświadczeniem, no i za to was kochamy usmiech

Dziękuję Wam za miłe słowa. Czuję, że pójdę jeszcze dalej usmiech

Jery - rzeczywiście nie ma tam za wielu mocnych cieni, choć szczerze się przyznam, że miałem ochotę się z tym pobawić. Mam jednak nauczkę po ostatnim złym doświadczeniu usmiech i wolałem nie szaleć. Obraz jest malowany z fotki i nie wiem czy nie widać tego za bardzo, ale ogólnie jestem zadowolony. Muszę naciągnąć tylko górny prawy róg bo się płótno marszczy, a na przyszłość zmienię chyba dostawcę bo to już nie pierwszy raz.
sert
Gość
« Odpowiedz #14 : 07 Kwiecień 2009 - 09:02:14 »

Moim zdaniem, portret Filipa jest bardzo malarski i naprawdę niewiele wspólnego ma z fotografią. To co pisał Jery - "plastyczność" twarzy malca uzyskałeś dzięki swobodnemu operowaniu odcieniami kolorów a nie światłocieniem. Jednocześnie stosowanie innych barw a nie tylko "cielistych" fantastycznie zgrało wszystko w piękną całość. No i uniknąłeś tego o czym rozmawialiśmy - efektu "kupki niemowlaka" zamiast koloru skóry. Jeszcze raz - brawo.

Podejrzewam, że portret stanie się Twoją kolejną pasją bo postępy są fantastyczne. Przecież to dopiero druga Twoja praca tego typu usmiech
Stopa
Instruktor
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #15 : 07 Kwiecień 2009 - 09:41:35 »

Fajny dzieciak usmiech okok

"Każdy może tworzyć byle co i ma prawo być z tego zadowolonym, byle by nie był w swej pracy szczerym i znalazł kogoś, który równie kłamliwie będzie to podziwiał." Stanisław Ignacy Witkiewicz

I moja galeria http://www.tessart.pl/smf/index.php?topic=976.
sert
Gość
« Odpowiedz #16 : 07 Kwiecień 2009 - 11:37:03 »

Jerzus, to teraz nie pozostaje Ci nic innego jak powtórzyć portret Szanownej Małżonki tak Ja, na jej miejscu, nie odpuścił bym.... tak
Jerzus
Tubylec
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #17 : 07 Kwiecień 2009 - 11:56:53 »

Oczywiście, że będzie usmiech Po tamtej porażce to dla mnie sprawa honoru  tak Autoportret też będzie  rotfl
Jery
Forumaniak
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #18 : 07 Kwiecień 2009 - 12:57:30 »

Rodzinka w komplecie może,mogłoby być ciekawie rotfl
Jerzus
Tubylec
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #19 : 27 Kwiecień 2009 - 11:26:57 »

Nenufary.
Obraz olejny - 40x 50 cm

Cóż mogę napisać o tej pracy. Na pewno chciałem aby otarła się o realizm, a wszystko oprócz kwiatka i szczegółów na liściach było roztarte palcami. Nawet późniejsze laserunki. Ot tak chciałem poeksperymentować.
Strony: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 24   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: