Malarstwo - Teresa Kopańska
  Malarstwo Teresy Kopańskiej
forum malarskie
Forum malarskie
24 Październik 2017 - 01:15:22 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 2 [3] 4   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Jaki tablet wybrać - najlepszy, czy może...  (Przeczytany 19955 razy) Średnia ocena: 0
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Kate
Tubylec
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #20 : 15 Lipiec 2009 - 13:31:07 »

Kupiłam sobie wczoraj tablet:) Na początek Bamboo one:) Póki co bardzo mi się podoba, ale niezbyt wiem jak się nim posługiwać:)
Musze pościągać jakieś tutoriale i się bawić.
Gdyby kogoś to interesowało to kupiłam go tanio bo za 169zł w http://www.inwazjapc.pl/  Firma ma salony w  całej Polsce
Kupując w tym sklepie warto sprawdzić czy nie wystawiają akurat czegoś na allegro (ich konto: www_sprzetkom_pl ),bo właśnie na allegro były za 169zł a facet w sklepie chciał i wcisnąć za 200. (dodam ze na allegro maja napisane że jest możliwy odbiór osobisty).

Oglądając pentagramy na zdjęciach zauważyłam że mają one jakaś podstawkę czy coś. Wydaje mi się iż może to ułatwiać pracę.
Bo póki co nie potrafię ręki przyzwyczaić to rysowania na tym moim leżącym płasko.

Jak dobrze być barankiem i wstawać sobie rankiem... ;)
GAdS

Linki sponsorowane:

sert
Gość
« Odpowiedz #21 : 16 Lipiec 2009 - 11:32:46 »

Kupiłam sobie wczoraj tablet:) Na początek Bamboo one:) Póki co bardzo mi się podoba, ale niezbyt wiem jak się nim posługiwać:)  Musze pościągać jakieś tutoriale i się bawić.

Gratuluję zakupu, Kate usmiech Cieszę się, że pojawia się kolejny "tabletowy" twórca. Co do sposobu posługiwania się nim to spokojnie - jest to kwestia pewnej wprawy i przyzwyczajenia się do nowego narzędzia. Nawet nie wiem, czy są jakieś tutoriale uczące rysowania tabletem, bo to tak jakby uczyć trzymać ołówek w dłoni. Ale może.... Ważne jest natomiast to, pod jakim programem będzie używany a w związku z tym najważniejsza jest właśnie znajomość tego softu. Nie wiem jak to jest z Wacomem, ale ja do swojego Pentagramu miałem dołączoną płytkę ze sterownikiem i małym programem pozwalającym na określenie parametrów działania tabletu. Można określić obszar roboczy w granicach którego reaguje piórko, siłę jego nacisku (precyzję), przypisać najczęściej używane funkcje (otwórz, zapisz itp) i jeszcze kilka innych. Dołączony również był niewielki program malarski (trochę podobny do Paintera tylko znacznie prostszy) przy pomocy ktorego stawiało się pierwsze kroki w cyfrowym malowaniu. Natomiast żadnej podstawki pod tablet nie było - ten wynalazek pojawił się ostatnio i, moim zdaniem, kompletnie nie ma znaczenia.
No cóż, życzę Ci powodzenia i samych udanych "cyfrowych obrazów". A zabawa jest przednia, sama się przekonasz usmiech
Kate
Tubylec
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #22 : 16 Lipiec 2009 - 18:39:39 »

Dzidki sert, Potwierdzam, zabawa bardzo przyjemna ale oczy strasznie bolą od długiego siedzenia przed monitorem. Dostałam razem z tabletem jakiś program, ale go nie instalowałam.  Ściągnęłam i używam Paintera. I pisząc wcześniej o tutorialach miałam na myśli o takie uczące i odkrywające tajniki poszczególnych programów graficznych.

Oto efekt wczorajszej zabawy  oczko Musze jeeeszcze duuzo ćwiczyć bo nigdy nie miałam doczyniania z takimi programami graficznymi. No chyba ze takimi prostymi do prostej obróbki zdjęć

sert
Gość
« Odpowiedz #23 : 18 Lipiec 2009 - 18:34:20 »

No i brawo oklasky Jak to mawiają: "pierwsze koty za płoty". Jak na pierwszą próbę no,no. Całkiem nieźle. Z czasem odkryjesz nowe możliwości programu (bo Painter jest naprawdę świetny) i prace będą coraz lepsze. Przekonasz się również jak bardzo mylą się ci, którym się wydaje, że komputer załatwi wszystko i jak wiele czasu trzeba poświęcić na stworzenie fajnej pracy mimo, że to tylko w ich mniemaniu komputerowe "mazanie".
Kate
Tubylec
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #24 : 18 Lipiec 2009 - 18:52:44 »

Ja powiem szczerze że myślałam ze z tym tabletem to takie fiku miku i się maluje raz dwa... a to ciężka sprawa i jak ktos nie potrafi normalnie tradycyjnie malować to tablet i programy graficzne niewiele mu pomogą.Nawet takie robienie obrazu ze zdjęcia co sert pokazywałeś to też nie takie rachu ciachu i pobawić mocno się trzeba.

sert
Gość
« Odpowiedz #25 : 18 Lipiec 2009 - 19:11:24 »

Tak naprawdę, to różnica tkwi tylko w narzędziu. Śmiem twierdzić, że nakład pracy jest bardzo zbliżony. Na początku z tabletem jest nawet trudniej. Z kilku powodów. Po pierwsze nieznajomość oprogramowania, po drugie malując przy pomocy tabletu zazwyczaj nie widzi się całości pracy a tylko fragment. Należy więc wyrobić sobie pewien sposób postępowania aby malowanie było w miarę łatwe i uporządkowane. Ale to wszystko z czasem przyjdzie. Te uwagi mają sens tylko wówczas, kiedy nie stosuje się "sztuczek" na jakie pozwala soft a tablet traktuje się na równi z pędzlem lub innym narzędziem malarskim.
A tu taka właśnie sztuczka: http://www.tessart.pl/smf/index.php?topic=900.0

Przy portrecie Michelle Pfeiffer siedziałem łącznie jakieś 7 - 8 godzin. Więc masz rację, tablet to nie takie fiku-miku usmiech
przemo
Świeżynka
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #26 : 12 Sierpień 2009 - 22:08:20 »

witam witam oczko
prosil bym o podpowiedz w sprawie kupna tabletu. Slyszalem roznie opinie co do firm i modeli i juz nie wiem kogo sluchac. Chce kupic tablet do 500 zl czy ktos moze mi cos poradzic? i czy na kazdym tablecie mozna dzialac np w photoshopie? oczko
teresa
Admin
*

Aktywność:
3%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #27 : 13 Sierpień 2009 - 05:42:26 »

Właśnie zakupiłam table  WACOM Bamboo MTE-450, super się sprawdza, pracuje na każdym programie graficznym
cena nie zbyt wysoka, bo 300 zł. tylko mały rozmiar roboczy, ale nie przeszkadza zupełnie to w pracy, lekki, przyjemny.Warto się nim zainteresować.
No i najlepsza obecnie na rynku firma tabletów.
http://www.allegro.pl/item688896799_tablet_wacom_bamboo_mte_450_najtaniej_w_polsce.html
na stronie " gobarta" znajdziesz wszystko o nim. Zachęcam. usmiech
http://gobart.pl/tablet-konfiguracja-photoshop.php
przemo
Świeżynka
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #28 : 13 Sierpień 2009 - 08:40:39 »

dzieki dzieki juz wiem mniej wiecej w co sie kierowac;]. a moze ma ktos do polecenia troche wiekszy np a5? bo obawiam sie ze a6 moze bedzie z czasem troche za maly.. oczko
sert
Gość
« Odpowiedz #29 : 13 Sierpień 2009 - 10:04:38 »

Przemo, za 500 złotych ciężko Ci będzie kupić nowy tablet o powierzchni roboczej A5 (mówię o tablecie Wacom). Ale poszukaj w sieci - może coś nie pierwszej nowości. Ceny nowych zaczynają się od około 1000 zł w górę. Jeśli więc 500 zł to górna granica Twojego wydatku na tablet, to albo ten o którym pisze Teresa albo pozostają Ci inni producenci. Ja od kilku lat używam tabletu Pentagram XXL (A4) i póki co nie narzekam, choć prawdą jest, że jeśli chodzi o jakość to najpierw Wacom, potem długo, długo nic a potem pozostali.
Strony: 1 2 [3] 4   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: