Malarstwo - Teresa Kopańska
  Malarstwo Teresy Kopańskiej
forum malarskie
Forum malarskie
27 Września 2022 - 21:01:51 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] 2   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Co sądzicie o ludziach tworzących inaczej?  (Przeczytany 7617 razy) Średnia ocena: 0
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Tetra
Przyjaciel
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« : 13 Września 2007 - 15:39:32 »

Jak się pewnie domyślacie chodzi mi o ludzi którzy wskutek powikłanych losów nie mogą tworzyć swoich dziełek za pomocą rąk. Jest w Polsce taka grupka ludzi, malują oni za pomocą nóg i ust. Co sądzicie czy jest to poprostu igranie na ludzkich uczuciach czy świetny pomysł na życie?
VanGob
Admin
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #1 : 13 Września 2007 - 18:29:42 »

Grają w kosza na wózkach, biegają maratony na protezach nóg itp. Więc dlaczego mieliby nie malować, skoro to lubią i kochają. Trzeba dużo samozaparcia aby tworzyć w ten niestandardowy sposób. To nie jest pójście na łatwiznę.
W sumie to co - mają się zamknąć w swoich czterech ścianach i wegetować?

Nie wiem czy Cię dobrze zrozumiałem co do igrania na ludzkich uczuciach. Chodzi Ci chyba o komercyjną stronę tej działalności. Nie mam absolutnie nic przeciwko temu, a nawet pochwalam. Mają takie samo prawo do sprzedaży swoich obrazów jak każdy inny malarz. Ludzie pełnosprawni mogą przynajmniej zakasać rękawy i przerzucać pustaki na budowie. Ludzie niepełnosprawni raczej nie. To co, mają wyciągać rękę po datki na ulicy? Czy wydawać całą (śmieszną) rentę na baterie do pilota?

Reasumując: podziwiam takich ludzi.
Joka
Stały bywalec
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #2 : 13 Września 2007 - 23:58:07 »

Oj poigrali na moich uczuciach artyści zrzeszeni w ZAMUN.  :shock: :oki:  Jak zobaczyłam ich prace to podziw wobec ich umiejętności i Sztuki jaką reprezentują nie miał nic wspólnego z pobłażlliwym politowaniem. Prawdziwy talent szuka różnych dróg ekspresji. Każdy z nas otrzymuje zadatek jakiegoś talentu. Wspaniałe jest to, że niektórzy ludzie go rozwijają. A że w inny sposób? Świetnie!
Jeden lubi kredki, drugi farby. ghiii
Jeden maluje lewą ręką, inny prawą nogą lub ustami.  Czyż życie nie jest cudowne w swojej różnorodności?
Więc podsumowując: to fantastyczny sposób na życie jeśli się robi coś z pasją i zaangażowaniem. A przy okazji ile radości daje się oglądającym te piękne obrazy.
Prawdziwa Sztuka broni się sama. :jupi:

Tetra
Przyjaciel
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #3 : 14 Września 2007 - 09:08:36 »

Bardzo fajnie że odbieracie takich ludzi w ten a nie inny sposób. Aż się robi ciepło na sercu. A tak w kwesti wyjaśnienia Joka nie ZAMUN tylko po prostu AMUN-Artyści Malujący Ustami i Nogami.   www.amun.com.pl  .
VanGob
Admin
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #4 : 14 Września 2007 - 12:18:22 »

Dobrze, że wstawiłeś link.
Ja jestem pod wrażeniem: Obrazy AMUN

Mariusz? Tetra, czyżby w tej galerii były Twoje prace?

Podobają mi się wszystkie, ale najbardziej B1 i C3 Stanisława Kmiecika, no i koniki E4 Mariusza Mączki  :-D

Pozdrawiam.
teresa
Admin
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #5 : 14 Września 2007 - 12:54:35 »

Witam.
Ludzie niepełnosprawni, którzy pracują, malują, tworzą dzieła literackie, dzieła rzemiosła, godni są wszystkich największych słów podziwu,
są grupą ludzi odważnych i silnych duchowo.
Takich ludzi uważam należy stawiać na piedestał i cenić, szanować i liczyć się z ich pracą i zdolnościami.
Chciałabym aby na naszym forum tacy ludzie mogli przedstawiać swoje prace i abyśmy mogli się od nich uczyć hartu ducha .
....................................... ....................................... ....................................... ...........
Pozdrawiam serdecznie ludzi tworzących inaczej.

Ślę bukiecik kwiatów dla malarzy malujących inaczej
marioskate
Nowicjusz
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #6 : 20 Września 2007 - 21:22:44 »

Cytat: "VanGob"
Mariusz? Tetra, czyżby w tej galerii były Twoje prace?

tez to zauwazyłem.. ;-) poznałem po pracy z konikami :roll:noi oczywiscie podziwiam takich ludzi naprawde cos niesamowitego ze mimo  cierpień jakich doznali ci ludzie potrafia tworzyc takie działa i dorównują poziomem malarzom ktorym los dał to szczescie i mozliwosc wykoszystania rak do malowania mozna nawet powiedziec ze przewyzszaja poziomem normalnych malarzy i robia to z pasja i poświeceniem ileż to czasu potrzeba zeby dojsc do takiej perfekcji w malowaniu np ustami naprawde wielki szacunek dla tych ludzi    :-D
Oldmalarz
Gość
« Odpowiedz #7 : 21 Września 2007 - 01:32:44 »

Van Gob napisał...
Nie wiem czy Cię dobrze zrozumiałem co do igrania na ludzkich uczuciach. Chodzi Ci chyba o komercyjną stronę tej działalności

Fakt jest to konkurencja dla innych malarzy czy artystow..ale gdzie nie ma konkurencji..
Jezeli ktos jest dobry..to tylko czapka z głowy..i szanowac jak kazdego innego artyste...a moze nawet bardziej..bo malowac ustami czy nogami to jest chyba wieksza sztuka ..a talentem dorównuja badz nawet przewyzszaja najlepszych ..co mamy tu naoczny przykład w postaci Mariusza..
swój gosc, jestem za..
Tetra
Przyjaciel
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #8 : 22 Września 2007 - 21:16:48 »

Dzięki wam od wszystkich tworzących "inaczej". A uściślając chodziło mi właśnie o komercyjną stronę, ale w snsie igrania na ludzkiej litości.
Beadom
Forumator
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #9 : 08 Listopada 2007 - 16:59:10 »

Cytat: "Tetra"
Co sądzicie czy jest to poprostu igranie na ludzkich uczuciach czy świetny pomysł na życie?

Bezdyskusyjnie jest to świetny pomysł na życie. Tym bardziej, że wiele osób naprawdę ma talent. Kiedyś koleżance do pracy przynosili pocztówki, kalendarze, kupowałyśmy i nie mogłyśmy się nadziwić tym cudeńkom. Piękne jest to, że ci ludzie pomimo przeciwności losu odnaleźli cel i pasję w życiu. A komercja zawsze ma swoje dobre i złe strony i zawsze znajdzie się ktoś, kto zwęszy w nieszczęściu ludzkim dobry interes:( Pragnę jeszcze dodać, że nie tylko ludzie malujący inaczej, ale także inni niepełnosprawni muszą o wiele bardziej napracować się w życiu i na każdym kroku mają pod górkę. A wiem coś o tym, bo mam koleżankę głuchoniemą i niewidomą ( ta akurat pięknie gra i śpiewa). Więc jestem pełna podziwu Mariuszu dla Twego talentu i pracowitości. Cieszę się, że zamieściłeś adres AMUN-u. Życzę powodzenia i dalszych sukcesów.
Strony: [1] 2   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: