Malarstwo - Teresa Kopańska
  Malarstwo Teresy Kopańskiej
forum malarskie
Forum malarskie
22 Wrzesień 2019 - 04:36:53 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] 2 3   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Kylpie  (Przeczytany 12712 razy) Średnia ocena: 0
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Kylpie
Bywalec
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« : 04 Wrzesień 2007 - 09:41:21 »

Hej, mam do zaprezentowania mój bardzo pierwszy olejny obraz  :-D cóż... właściwie nie ma tytułu, ale chyba temat mówi sam za siebie. A teraz bym baaaaaaaardzo prosiła o szczere słowa krytyki, bo źle koników malować nie uchodzi, więc musze sie szybko poprawić  8-)

1. Olej na płótnie 20x30

(jeżeli chcesz obejrzec bliżej, kliknij na obraz)

Chociaż w porównaniu z moimi szkicami wyszedł (jesli chodzi o sam kształt głowy) dość dobrze to przydadzą mi się BARDZO rady profesjonalistów  :->
GAdS

Linki sponsorowane:

Tetra
Przyjaciel
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #1 : 04 Wrzesień 2007 - 12:09:40 »

Jak na pierwszy olej całkiem całkiem ale... Na twoim miejscu pobawiłbym się trochę jeszcze nad dodaniem szczegułów tzn. na nozdrzach i jego okolicach przecierz konie mają tam kupę zmarszczek. W samym oku dodałbym jeszcze błysk by było bardziej wyraziste. No i dałbym połysk sierści. Nie gniewaj się ża te uwagi tylko działaj a efekty same przyjdą jeśli będziesz uważnym obserwatorem wszystkiego co cię otacza. Warsztat  i talent czyni mistrza.  :-D
Kylpie
Bywalec
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #2 : 04 Wrzesień 2007 - 13:49:11 »

Ależ za co miałabym sie gniewać  ;-) moi znajomi nie mają pojęcia o czymkolwiek zwiazanym ze sztuką i najczęściej zbywaja mnie tekstem "no, fajne".
Także jestem naprawdę wdzięczna za każdą wskazówkę i uwagę  ghiii
Jako samouk byłam skazana na domyslanie się samej co jest nie tak, a teraz mogę sie poradzić kogoś kto sie na tym zna.
Dzięki Tetra  ;-) Obiecuję się poprawić
Joka
Stały bywalec
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #3 : 04 Wrzesień 2007 - 18:13:51 »

Tetra jako fachowiec i mistrz odnośnie malowania koni (i nie tylko) udzielił Ci na pewno wartościowych wskazówek. Ja ze swej strony mogę powiedzieć tylko: jeśli to jest Twój pierwszy olej, to cieszę się na oglądanie Twoich następnych, pięknych prac.  ghiii

Tetra
Przyjaciel
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #4 : 13 Wrzesień 2007 - 08:05:31 »

Nie słuchaj Joki jeśli chodzi o tego mistrza. Taki ze mnie mistrz jak ze świńskiego ogona trąba.... lol
VanGob
Admin
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #5 : 13 Wrzesień 2007 - 18:31:51 »

Joka, Tetra, skąd Wy się znacie? Wtajemniczycie mnie?  :cfaniak:
Tetra
Przyjaciel
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #6 : 13 Wrzesień 2007 - 19:06:30 »

Ano z neta VanGob zkąd by indziej ghiii
VanGob
Admin
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #7 : 14 Wrzesień 2007 - 14:59:50 »

No tak myślałem  ;)
marioskate
Nowicjusz
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #8 : 16 Wrzesień 2007 - 22:54:21 »

a no ja tez znam tetre i jego piekne dzieła z neta, i joke znam no i werke znam :-D wszystkich na jednej stronce poznałem ;-)  :cfaniak:
teresa
Admin
*

Aktywność:
3%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #9 : 17 Wrzesień 2007 - 11:49:46 »

Kylpie
Może moja opinia nie będzie Ci się podobała, może będzie zbyt surowa, ale wiem to,
że wolisz by Ci zaopiniować Twoją pracę na serio.
Otóż moja droga, piszesz że,cytuję: "muszę szybko poprawić.."
Nie Klypie nie ma tego czegoś w malarstwie
....................................... ........................
Malować obraz trzeba z sercem,można poprawiać i przerabiać (nawet go nie kończąc), ale to Ty masz mieć taką potrzebę, to Ty musisz widzieć swoimi oczami co jest nie tak w Twojej pracy.Nikt nie może Ci dyktować, jak masz malować, a tym bardziej nie możesz iść za wskazówkami innych.
Koledzy mogą Ci doradzić ,przedyskutować Twoją technikę malowania, mogą udzielić dobrych rad, ale To Ty jesteś malarzem i jak czujesz tak malujesz.
....................................... ....................................... ....................................... .........
Przejdę do Twojego pierwszego malowidła olejnego, tytuł jak sama powiedziałaś mówi sam za siebie, czyli może być "Koń",może być "Mój Koń" i t d.
Otóż sadzę, że super,jesteś odważna i namalowałaś swój pierwszy olej na płótnie,
ale jest pewne ale.Chcąc malować w miarę dobrze,trzeba poznać,
( w Twoim przypadku konia) anatomię konia.Ja tak zaczynałam, dużo najpierw szkicowałam, konie, akty.uczyłam się przede wszystkim szkicu i poznawałam anatomię człowieka lub zwierzęcia.Zresztą myślę że bardzo dużo malarzy opierało się na szkicach
i w dalszym ciągu tak pracują, (uczą się)

Przytoczę studium konia Juliusza Kossaka
Akwarelka i rysunek ołówkiem na papierze
Jest obecnie w Muzeum narodowym w Krakowie.
....................................... ....................................... ....................................... ...............
No ale powiesz mi na pewno "co mi Ty tu pokazujesz ?"
Otóż pokazuję dlatego że był czas kiedy to ja bardzo dużo kopiowałam (właśnie Kossaka),
podglądałam innych malarzy,zanim wyszłam w plener i zaczęłam malować już jak to się mówi na żywo.Dochodziłam powoli do tego jak chcę malować, kim jestem w sztuce malowania, sama się określiłam.
Może za dużo się rozwodzę, ale w mojej dobrej radze mogę Ci tylko powiedzieć.
Dużo podglądaj np. konie ( jak je lubisz) i innych malarzy, obserwuj fotografie fotografików, fotografia dużo pomaga w obserwacji światła i pomaga w malarstwie.(sadzę że koledzy z forum) nie zaprzeczą.
....................................... ....................................... ....................................... .............
Konik Twój podoba mi się w doborze kolorów, są ciepłe,naturalne.
Tło jest nie wypracowane,trawa czy to drzewa, wyglądają jak gdybyś się spieszyła z ukończeniem obrazu.
Natomiast sierść konia wyszła Ci dość dobrze, widać tę aksamitność.
Uszy zaś konia są zbyt sztuczne i ciężkie.
Oko myślę że jest martwe,bez wyrazu, i tu popieram opinię kolegi, który wspomniał o oczach konia na Twoim obrazie.(konie mają oczy przepiękne, żywe, pełne wyrazu)
....................................... ....................................... ....................................... ...........
Mam nadzieję, że nie obrazisz się na mnie za taką opinię,ale
ja też jestem nie doskonała, i też nie mam zadowolenia całkowitego ze swoich prac,
ja też bym chciała malować tak jak inni, których podziwiam.
Tylko wiem że w malarstwie trzeba się uczyć nie mal całe życie i to się ciągle odkrywa coś nowego, i chyba żaden malarz nie jest tak do końca zadowolony z siebie.

I to tyle co mogę powiedzieć na początek Twojej pierwszej pracy oleju na płótnie.
....................................... ....................................... ....................................... ..........
Pozdrawiam Cię serdecznie,zawsze Ci życzliwa i służę radą
Strony: [1] 2 3   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: