Malarstwo - Teresa Kopańska
  Malarstwo Teresy Kopańskiej
forum malarskie
Forum malarskie
18 Sierpień 2019 - 05:49:17 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] 2 3 4 5 6 ... 9   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Kate  (Przeczytany 29427 razy) Średnia ocena: 0
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Kate
Tubylec
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« : 06 Grudzień 2008 - 20:12:59 »

Pora na mnie...

przez administrację forum.
1. Maki, Akryl, podobrazie płytowe 41x33, inspiracja: internet

2. Magnolie, Akryl, podobrazie płytowe 41x33, inspiracja: Magnolia flowers, źródło: internet

3. Słoneczniki, Akryl 50x40

4. Akryl, Podobrazie bawełniane 50x70, na podstawie motywu autorstwa Niro Vasali

5. Dwa drzewa, Akryl, Podobrazie bawełniane 40x60

Na razie tyle...

Jak dobrze być barankiem i wstawać sobie rankiem... ;)
GAdS

Linki sponsorowane:

nickt
Gość
« Odpowiedz #1 : 06 Grudzień 2008 - 20:20:37 »

stawiam na maki okok
Kate
Tubylec
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #2 : 07 Grudzień 2008 - 16:13:34 »

Fajnie że chociaż ty Nickt jakiś komentarz zostawiłaś bezradny

Jery
Forumaniak
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #3 : 07 Grudzień 2008 - 16:37:16 »

Nie wiem co zamierzasz dalej bo sukces komercyjny masz murowany.Mi troszkę brak czegoś na czym mógłbym się uczepić jako odbiorca, a co zwie się osobistą oryginalnością.Obrazki są ładne ale może niepotrzebne inspirują Cię niekoniecznie dobre przykłady i wzory.Widać, że sobie radzisz i mogłabyś zapewne bardzo dużo.Spróbuj namalować coś z natury ewidentnie ,cos prostego ale uważnie to obserwując to zawsze pozwala ujawnić swoistą naturę malarską danej osoby.Magnolie i maki może są urocze ale przyjrzyj się tym kwiatom uważniej ,a mniej na pamięć, a zauważysz jak piękną przestrzeń malarską można nimi wykreować.Twoje Magnolie mają płatki wszystkie na jednym planie, a makom daleko do ulotnego wdzięku tematu mimo, że w jakiejś sypialni stworzyłyby bez pudła miłą dekoracje.W słonecznikach nieco bardziej różnicujesz ale i tak praca jest dośc płaska.Nie musisz wszystkiego malować starannie i dokładnie,twoje oko tak jak aparat zawsze skupia uwagę na jakimś elmemencie inne są jakby nieostre to zawsze daje dobry rezultat w obrazie.
Kate
Tubylec
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #4 : 07 Grudzień 2008 - 17:33:11 »

Rzeczywiście wybieram motywy komercyjne, w pewnym stopniu z potrzeby rozmalowania się, ale i dlatego że taka komercja mi sie podoba.

Jednak bardzo dziękuję Jery za opinię. Jest ona dla mnie bardzo cenna.
W najbliższym czasie postaram sie dostosować do Twoich wskazówek i może w pewnym momencie uda mi sie wykreować swój własny styl oraz nadać moim pracom "osobistą oryginalność".

Dziekuję

Jery
Forumaniak
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #5 : 07 Grudzień 2008 - 20:58:16 »

O przepraszam chyba żle się wyraziłem i mogłaś mnie żlew zrozumieć, że oryginalność to cel nadrzędny.Chodziło mi tylko o to żebyś się nie uwsteczniła na początku.Wcale nie oceniam żle chwytania się za motywy komercyjne sam staram się z tego żyć więc byłoby o nieuczciwe z mojej strony.Żle pojęta oryginalność też jest zła a ja wierzę w umiejętnośc obserwacji im więcej widzimy tym lepsze są nasze obrazy.Umiejętność wizenia umożliwia i ułatwia synteze ktora jest głebsza i prawdziwsza jeśli nie wynika tylko z prostego uproszczenia.Obrazy Van Eycka wydają się mocno szczegółowe na pierwszy rzut oka wręcz obezwładniają bogatym detalem jednak jest to tylko pozór,Van Eyck buduje precyzyjną hierarchie elementów która powoduje iż jego dzieła nie są męczące w odbiorze nic się nie wyrywa i nic mimo, że niektóre detale są ważniejsze nie panuje szczególnie nad innymi elementami.Malarstwo to sztuka wyboru tylko czasem tak ciężko wybrać i ja to rozumiem i trzeba się nauczyć tego trudnego wybierania.
Kate
Tubylec
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #6 : 09 Grudzień 2008 - 16:52:56 »

dzisiaj namalowałam coś takiego, ale nie specjalnie mi się podoba...

6. Zima, Akryl 40x50

Co Wy na to?

infrawizjer
Gość
« Odpowiedz #7 : 09 Grudzień 2008 - 17:17:14 »

nie jest zle

plusy pracy :

-perspektywa linearna
-sympatyczne niebo
-dobra kompozycja
-niezły widoczek

minusy pracy:

-zwróć uwagę na to że w miarę oddalania się obiektów od obserwującego przestrzeń pomiędzy nimi wypełnia się powietrzem ,a ono natomiast nie jest przezroczyste , jest w nim jego barwa własna i barwa odbitych promieni , zatem w głąb obrazu obiekty powinny być łamane syntezą tych kolorów
-cień szary, to raz.Biały i czarny nie występują czyste w naturze , zatem szarości uzyskiwane na ich bazie tez nie, nie boj się kolorów

poza tym jest przyjemnie jak na moje oko
Oldmalarz
Gość
« Odpowiedz #8 : 09 Grudzień 2008 - 18:04:41 »

infarwizjer no no niezle .. oklasky
moge tylko dodac ze nic w przyrodzie nie jest takie samo ..choinki nie powinny wygladac jak klony (zmiana formy i barwy nieznaczna.szcególnie gałezie).
plan pierwszy z samego brzegu powiniem byc wzmocniomy w barwie i szczegółach jakies kamienie bardziej widoczny piasek itp...
Kate
Tubylec
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #9 : 09 Grudzień 2008 - 18:16:31 »

Kamienie i piasek sa pod śniegiem:)

dzięki bardzo, będę zwracać szczególna uwagę na to co piszecie

Strony: [1] 2 3 4 5 6 ... 9   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: