Malarstwo - Teresa Kopańska
  Malarstwo Teresy Kopańskiej
forum malarskie
Forum malarskie
15 Wrzesień 2019 - 20:58:19 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 [2]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: hikos  (Przeczytany 6098 razy) Średnia ocena: 0
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
galandir
Forumaniak
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #10 : 14 Listopad 2008 - 13:15:17 »

Jery "wyjście na ulice" ma charakter symboliczny. Rysowanie z natury, a to model-człowiek, a to przydrożna kapliczka lub martwa natura na stole w kuchni.
A skoro chłopak wchodzi na to forum musi wiedzieć czego chce, jak mńiemam;)

tak w tym obrazie jest potencjał.

Ogniste anioły upadły wśród huku potężnych grzmotów. A ognie piekielne płonęły wokół
GAdS

Linki sponsorowane:

galandir
Forumaniak
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #11 : 14 Listopad 2008 - 16:10:17 »

A przez was to chlopak zlapie dola i wiecej tu nie wejdzie ;)

zanacie takiego malarza Koguciuka? Cos jak sztuka ludowa tyle że ubozsza. Mnogo tam zaś symbolizmu.Należy do STL-u. Kurde zarabia na tym niezle. Jak wpadł by na nasze forum to bysmy go zjedli.

Nie bede powtarzał ale praca jest fajna. Moja ex powiesiła by napewno w saloniku.

Ogniste anioły upadły wśród huku potężnych grzmotów. A ognie piekielne płonęły wokół
hikos
Świeżynka
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #12 : 14 Listopad 2008 - 16:51:49 »

dzx ludzie za wasze zdanie. usmiech własnie o to mi chodzi ... uczę się i poznaję świat pędzla. Proszę o porady w dalszym ciągu...usmiech
Jerzus
Tubylec
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #13 : 26 Listopad 2008 - 13:27:25 »

Ok teraz widzę, ale proponowałbym dla przejrzystości sytuacji usmiech umieszczać prace w kolejnych postach. Nie trzeba wtedy wertować stron.

Co do samych prac to się nie wypowiem za wiele bo sam się uczę usmiech wiem jedno praca praca i jeszcze raz praca sprawi, że będziemy kiedyś mogli operować pędzlem na jakimś przyzwoitym poziomie. Jeżeli tylko sprawia to Tobie przyjemność to maluj jak najwięcej.
Sylvia
Bywalec
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #14 : 27 Listopad 2008 - 10:41:06 »

Dobrze Hikosku...  oczko

Podoba mi się róza nr 2. Bardzo dekoracyjna, ciekawe kolorki, fajne tło i ta jasna poświata wokół niej.

Natomiast ta fioletowa wygląda trochę sztucznie. Prosta łodyga jak od linijki, listki bez żadnej skazy - to odbiera jej naturalność.

Zrobiłeś mały kroczek do przodu. Czerwona na niebieskim tle jest najlepsza z tych trzech, które tu wstawiłeś.  okok

chciałem jakieś recenzję na temat moich kolejnych prac( 2 i 3  na górze ekranu.) proszę o krytykę

Wstawiaj nowe prace w następnym poście, a nie na górze, żeby nie było potrzeby wertowania stron.
Paveletz
Gość
« Odpowiedz #15 : 27 Listopad 2008 - 12:51:48 »

Hikos, nie wiem czy to najlepszy pomysł brać się tak „na początek” za malowanie chyba najtrudniejszego z możliwych kwiatów – róży. Nie chodzi tu o stopień jej komplikacji, lecz o trudność w oddaniu jej subtelności i hmm... „życia”... Nie masz się jednak co przejmować, bo nawet świetni i doświadczeni malarze mają czasem z tym problemy. Zobacz i porównaj sobie np. prace z galerii naszego Tetry – nr 4 i 14. Pierwsza praca przedstawiająca bukiet róż jest (jak dla mnie) trochę „plastikowa”, brakuje mi w niej właśnie tych cech o których pisałem wyżej. Druga praca, przedstawiająca pojedynczy kwiat – jest o niebo lepsza, aczkolwiek i tak coś mi jeszcze w niej nie leży.
Tak, więc szczerze mówiąc, Twoje pastelowe „róże” są jeszcze dość słabiutkie – ale nie masz się czym przejmować, bo nawet „starzy wyjadacze” tracą na nich zęby... bezradny

PS: Choć nie jest specjalnie trudno namalować kwiat który wszyscy rozpoznają jako różę, to sztuką jest namalować prawdziwą róże... Już kilka razy sam próbowałem i niestety „poległem”. rotfl
noone13
Gość
« Odpowiedz #16 : 27 Listopad 2008 - 14:10:40 »

Heh, Jery!
Trzeba się przyzwyczaić do specyficznego ujmowania rzeczywistości malarskiej przez Oldmalarza  usmiech
Moje trzy grosze w temacie kwiatów... Temat jest sakramęcko trudny. Wystarczy obejrzeć obrazy z linku zaserwowanego przez OM i skonfrontować to z tym co pisze. Jeżeli ma rację pisząc "...ten temat nie uczy i jest dosc łatwy błedy jakie si robi w kwiatach sa niezauważalne..." to czemu się nie zastanowi, dlaczego tak mało teraz jest TAKICH ŚWIETNYCH florstycznych przedstawień, he? Czemu kopie Holendrów wiszące w niemal każdej galerii są takie niedobre w porównaniu z oryginałami?
Rada dla Hikosa: Wchodź głębiej  mysl jakkolwiek głupio by to nie brzmiało, myśl o tym co robisz i zastanawiaj się dlaczego...
Jery
Forumaniak
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #17 : 28 Listopad 2008 - 13:13:52 »

Przychylam się w tym co napisał Paweletz przeczytaj to Hikosie uważnie jest w tym pełna racja róża to kwiat na którym można złamać sobie zęby,pozornie łatwa a tak naprawde najtrudniejsza.
Strony: 1 [2]   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: