Malarstwo - Teresa Kopańska
  Malarstwo Teresy Kopańskiej
forum malarskie
Forum malarskie
15 Październik 2019 - 03:06:20 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] 2   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Lena - coś na zamówienie, czyli pseudokopie...  (Przeczytany 10352 razy) Średnia ocena: 0
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Lena
Gość
« : 31 Sierpień 2008 - 04:49:10 »

Pseudokopie, ponieważ do kopii doskonałych im daleko zapewne. Poza tym pseudo-kopie, bo zostały wprowadzone pewne zmiany w stosunku do oryginałów, w większości na wyraźne życzenie klienta... Cóż, klient- pan swego obrazu i swej ściany  mysl

Klient był JEDEN (no dobra dwóch, ale dwa obrazki w stosunku do całej reszty, to niewiele usmiech)

1. "Twarz" - Fragment wdg Rembrandta "Abraham poświęcający syna Izaaka" (nie pamiętam wg której wersji) (olej 90x100 cm)

2. "Żołnierz" - wdg Rembrandta (W oryginale trochę inaczej "podparta" ręka, no i tam trzyma obie rękawiczki, tu ręka w rękawiczce  mysl) (olej 80 x100 cm)

3. "Starzec w kapeluszu" wdg Rembrandta (W oryginale "odwrotnie zalożone ręce, pewnie oparcie fotela trochę inne"
(olej 80 x100 cm)

4. "Kawaler maltański" wdg Caravaggia (inna szbla-rapier, nie wiem dokładnie jaka dokładna nazwa tej białej broni, ale to co mi śie tu nie odoba, to to że wyszła jakby nieco "szklana" :( olej 90x100 cm )

5a. "Portret Stanisława Tarnowskiego- rektora Uniwersytetu Jagielońskiego" wdg Jana Matejki
 (jest .. lustrzany, bo.. taka miałam reprodukcję drukowaną, W internecie znalazłam odwrotny, ale obraz był już namalowany. Ma zmieniony zloty łańcuch, moty krzyża tam wstawiony i przedłużona "rektorska laska". Metal "laski" , jak i motywy na niej. Klient chciał bardziej "ozdobną")
(olej 80x100 cm)

5b. Jeszcze raz ten sam temat , powiększenie z Drugiej wersji namalowanej dla kogoś innego (Podobieństwo twarzy lepsze niż w 5a)

6. "Głowa starca" wdg Jana Matejki (olej 60 x 80 cm)

7a. "Eustachy (Ostafij) Daszkiewicz, hetman kozaków zaporoskich" (tło ciemne, bo klient miał "bzika" na pukcie czarnych i ciemnobrązowych "sosów". W oryginale tam w tle błękit się "błąka" usmiech (olej 60 x 80 cm)

7b.
... i powiększenie

7c. Hetman raz jeszcze - dla kogoś innego ale ciut inaczej wyszedl usmiech

7d.
Powiększenie twarzy z 2 wersji hetmana (tak jak i w Tarnowskim podobieństwo drugiego portretu większe MZ, niż w pierwszej)

8. "Arystoteles z popiersiem Homera" wdg Rembrandta (wiem, ze zdjęcie nie bardzo wyraźne, jest nadzieja że beadzie w przyszłości lepsze, to zamienię.)
Jeśli chodzi o "zmiany" to łańcuch "żółty" bardziej i "wyrazisciasty", oryginał znacznie ciekawszy, ale klient lubi jak jego postacie "w złocie stoją"  usmiech
(olej 80 x100 cm)

9. Ten nazwijmy go "Rycerz" to już nawet nie można napisać że wdg kogoś ale "na motywach" raczej  rotfl
Bazą początkową był autoportret "Durera", ale... klient rzekł, że ma mieć groźniejsze spojrzenie (bardziej "chmurne"), potem że inne oczy jeszcze, że ma być bez futra, inny kolor płaszcza - czy też koszuli... Właściwie to o początku wiadomo było tylko że nie będzie tam ręki, natomiast będzie łańcuch z krzyżem "trochę" maltańskim. I oto jest...
(olej 80 x100 cm)

10.  "M.B Częstochowska" coż i ten obraz na zamówienie powstał ... (olej 40 x 50 cm)

11. "Upadły anioł" czyli zainteresowanie klienta bardziej współczesnymi tworami usmiech
Tytuł taki był podany, rok 2003. Autora do niedawna nie znałam (tzn kto namalował) bo reprodukcja wycięta skądś, ale do rozwiazania tej zagadki przyczynił się noone13 i  już wiemy, że pierwowzór namalował pastelą na papierze Krzysztof Izdebski.
Fotograf niestety "uciął" aniołowi rękę.. (olej 80 x100 cm)

GAdS

Linki sponsorowane:

Sisi
Tubylec
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #1 : 03 Wrzesień 2008 - 17:15:30 »

6. głowa starca kiedyś był program o podobnym obrazie tylko głowa była z profilu ;d mi się twoja kopia bardzo podoba !
galandir
Forumaniak
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #2 : 03 Wrzesień 2008 - 18:38:56 »

lena kiedy patrze w twoje obrazy  to zazdrość za grdyke mnie chwyta usmiech

Ogniste anioły upadły wśród huku potężnych grzmotów. A ognie piekielne płonęły wokół
LadyArt
Świeżynka
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #3 : 20 Listopad 2008 - 21:44:47 »

Piękne prace! zazdroszczę talentu i umiejętności  okok
koma
Bywalec
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #4 : 20 Listopad 2008 - 22:31:26 »

noooo, niezła jesteś, warsztat jaktalala  okok

Najpierw cię ignorują, potem się z ciebie śmieją, potem z tobą walczą, a na końcu wygrywasz...
szklanytygrys
Forumator
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #5 : 21 Listopad 2008 - 00:02:12 »

Bardzo dobre prace, pełen profesjonalizm

Ale po co ludzie zamawiaja coś takiego....  ?? 

To oczywiście pytanie retoryczne  - nie zaczynajmy kolejnej dyskusji na temat co dobre a co złe i jak przeżyć

Moja galeria "główna" czyli oleje

i trochę eksperymentów akwarelą
Oldmalarz
Gość
« Odpowiedz #6 : 21 Listopad 2008 - 00:57:39 »

Ale po co ludzie zamawiaja coś takiego....  ?? 

hmm. mysl mnie to sie wydaje ze moze na sciane żeby powiesic.. mysl
szklanytygrys
Forumator
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #7 : 21 Listopad 2008 - 01:01:31 »

przepraszam za to głupie pytanie  ...   milczek

Naprawdę kawał dobrej roboty

Moja galeria "główna" czyli oleje

i trochę eksperymentów akwarelą
Sylvia
Bywalec
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #8 : 21 Listopad 2008 - 15:12:39 »

No no...
Nie moge oczu oderwać.

To nic, że troszkę się różnią od oryginałów, ale są po prostu są rewelacyjne.  okok

Najbardziej podoba mi się (1) "Twarz" i (5) Portret S. Tarnowskiego.
Najmniej (9) "Rycerz" - jakis taki sztywny i jakby "od linijki" (sorki za bezpośredniość)

Briksja
Bywalec
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #9 : 21 Listopad 2008 - 23:44:29 »

To, że nie jestem fanką starych dziadów na obrazach, skłania mnie ku odpowiedzi: najlepsza praca to ostatnia ;P Choć tak naprawdę warsztatowo jest genialnie. Widać z farbami masz obycie. Świetnie
Strony: [1] 2   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: