Malarstwo - Teresa Kopańska
  Malarstwo Teresy Kopańskiej
forum malarskie
Forum malarskie
15 Październik 2019 - 11:56:47 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 ... 6 7 8 9 10 [11]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: hefalumpek5  (Przeczytany 33014 razy) Średnia ocena: 0
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Jery
Forumaniak
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #100 : 10 Sierpień 2009 - 23:42:47 »

Wystarczyłoby pewnie lekko pozacierać ten brąz papieru jakimś ciemnym błekitem,fioletem itp. i byłby piękny barwny cień,pięknie zaświeciłyby też pnie brzóz na takim ciemnym papierze.Sam kiedyś próbowałem zacząć pejzaż z natury na szarym papierze i szlag mnie trafiał bo nie szło mi wogóle inny kolor sprowokowalby mnie pewnie do bardziej wyteżonej i owocnej pracy.Rzezywiscie im ciemniejszy papier tym lepiej.Malarstwo ma to do siebie że polega na efekciarstwie im bardziej sobie ułatwimy robote tym lepszy efekt prostszymi środkami uzyskamy,barwne tło skraca czasem prace o wiele godzin dobrze dobrane sprawia że obraz maluje się sam usmiech
GAdS

Linki sponsorowane:

kratke
Gość
« Odpowiedz #101 : 11 Sierpień 2009 - 08:55:37 »

Z papierem Paveletz ma rację...
Nie - przepraszam, ma RACJĘ a nie rację oczko
Warto odżałować parę groszy i kupić sobie trochę różnych papierów na początek, popróbować malować małe formaty - np. pocztówkowe, różne tematy i się pobawić, papier w pasteli - jego kolor, ma znaczenie fundamentalne. Źle dobrany położy obraz, dobrze dobrany namaluje za nas połowę:)

Bloki do pasteli Ingres Fabriano są MZ dobrym wyborem, za trochę ponad 10 zł masz 15 arkuszy 22,5x32,5 cm. a są dostępne wersje z kolorowymi kartkami, jedna to są barwy od żółtego do brązu, druga to niebiesko-zielone w różnych odcieniach. Gdy już dobierzesz "swoje" kolory to potem będziesz wiedziała jakie arkusze mieć zawsze pod ręką.
I moje własne - oparte na doświadczeniu - zdanie jest takie:
- nie wiesz jaki wybrać? maluj na czarnym:)
kratke
Gość
« Odpowiedz #102 : 11 Sierpień 2009 - 11:56:51 »

trzeba próbować i zobaczyć "swoje" podkłady
nie tylko ziemie...
granat często się świetnie sprawdza, zwłaszcza w pejzażu,
ciemne zielenie w martwych naturach, w obrazach kwiatowych czasem...

ale i tak najwięcej maluję na czerniach,
a jak ktoś ciekaw i zajrzy tu:
http://www.tessart.pl/smf/index.php?topic=101.0
to jest tak,
1 i 2 na ciemnej zieleni,
3 do 8 na czerni
9 i 10 na bieli
12 na jasnym beżu

a dalej w galerii jest chaos podkładów, nie pamiętam na jakich kolorach, ale te ostatnie pejzaże to sporo właśnie na granatach malowanych jest...
hefalumpek5
Bywalec
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #103 : 11 Sierpień 2009 - 17:34:38 »

hej,
dzieki za info,
z tym papierem to wiem ze jest wazny, przeczytalam sobie cos nie cos na temat papieru i wydawalo mi sie ze wiem jak go dobierac,
mianowicie albo na zasadzie kontrastu z tym co ma byc na obrazku albo na zasadzie podobienstwa to raz a dwa, jesli obraz bedzie w wiekszosci w cieplych barwach to kolor papieru tez z wcieplej tonacji a jesli w zimnych to w ziemnej, wszyskie pejzaze zimowe i ogolnie gorskie malowalam na ciemnoniebieskim, czy gramatowym tak jak kratke pisal, akty natomiast na papierze w kolorze cielistym ale ten obrazek numer 30 namalowalam eksperymentalnie na zoltym bo w mojej ksiazce o pastelach tez widzialam wlasnie pejzaz malowany na zoltym papierze i wyszedl tak bardzo "slonecznie". Na czarnym jeszcze nie probowalam, no ale wychodzi na to ze ta moja zasada sie do konca nie sprawdza
Strony: 1 ... 6 7 8 9 10 [11]   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: