Malarstwo - Teresa Kopańska
  Malarstwo Teresy Kopańskiej
forum malarskie
Forum malarskie
17 Październik 2019 - 02:01:56 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 [2] 3 4   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Lena - malarstwo  (Przeczytany 13599 razy) Średnia ocena: 0
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
morva
Gość
« Odpowiedz #10 : 23 Listopad 2008 - 00:07:54 »

Leno usmiech

Jestes profesjonalistką, to oczywiscie widać. Widać też  że kochasz malować i rysować. Koniecznie rozbuduj swoją  galeryję, bo te Twoje pozostałe  prace które tam gdzieś trzymasz też chciałyby ujrzeć światło forum (a tak na prawdę to my chcielibyśmy je ujrzeć).  Kiedy patrzę na twoje prace, ciężko jest mi oderwać wzrok,  za każdym razem dostrzegam nowe szczegóły. Najbardziej zastanawia mnie 3. "Rozmowy" i tło, tło  w którym rządzą cienie, cienie które rządzą całym dziełem. Takie niby tło, a jakby na pierwszym planie  oczko . Praca ta ogólnie kojarzy mi się z weekendowymi wieczorami , z winkiem i przy świecach, no i ROZMOWACH do białego rana usmiech i za to brawo, za to że obudziłaś we mnie wspomnienia, bo jakoś tak brakuje mi tych wieczorów usmiech

oklasky dla Ciebie  usmiech

GAdS

Linki sponsorowane:

Lena
Gość
« Odpowiedz #11 : 23 Listopad 2008 - 12:14:32 »

Kratke...
Tygrys...
Morwa...
 zawstydzony  zawstydzony  zawstydzony
Dziękuję za komentarze usmiech  kwiat

ps. Biję się z aparatem... więc jakoś po kolei coś tu włożę - mam nadzieję usmiech
---------------------------------------------------------------------------------------
No to jest...
Pejzaż malowany u rodzinki "z natury" przy sztaludze usmiech

5. "Sad i las" (olej na płycie , 60x80 cm)
Neska
Nowicjusz
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #12 : 23 Listopad 2008 - 16:12:13 »

Jaki piękny,ileż w nim słońca i spokoju.Nic fachowego nie powiem,bo nie umiem,ale jestem zachwycona kwiat

Neska
nickt
Gość
« Odpowiedz #13 : 23 Listopad 2008 - 21:26:33 »

fajne, ekspresyjnie, zamaszyste ruchy haha
szklanytygrys
Forumator
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #14 : 23 Listopad 2008 - 23:11:00 »

nie od dzis wiadomo że tygrys czasem zachowuje sie jak tygrysica usmiech

dlatego znów zmieniam zdanie  - teraz  las i sad jest  "mój"  kwiat

Moja galeria "główna" czyli oleje

i trochę eksperymentów akwarelą
Davanita
Bywalec
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #15 : 24 Listopad 2008 - 18:35:45 »

1. mi się podoba... usmiech świetne błyski na naczyniach i, chociaż nie znam się na malowaniu, to podoba mi się sposób kładzenia farby...
Paveletz
Gość
« Odpowiedz #16 : 25 Listopad 2008 - 15:57:30 »

Jak dla mnie, galeria prac Leny jest dość trudna do skomentowania. Malarstwo biegunowo odmienne od tego co sam robię, zarówno pod względem używanej techniki jak i sposobu przedstawiania świata. Lena pokazała już w innym wątku co potrafi od strony technicznej, tu zaś pokazuje sposób w jak lubi i chce malować.

Pierwsza praca wydaje mi się najbardziej oczywista - przynajmniej pod względem swojej treści. Zwykle spokojna "martwa natura" w użytej przez Lenę mocnej kolorystyce stała się pracą niepokojącą, a nawet trochę agresywną. Szkła wyglądają rewelacyjne, mimo że ich charakterystyczne "optyczne" właściwości są jakby tylko zasygnalizowane i pozostawione lekko niedopracowane. Kwiatki - hmm..."kwiatkowe"  oczko - ale jak najbardziej utrzymane w konwencji pracy. Myślę, że ta praca wisząc na ścianie długo nie "opatrzy się" i nie znudzi swojemu właścicielowi...

Druga praca Leny - szkoda, że już nie tak intensywnie kolorowa. Format pracy trochę "nieadekwatny" do jej treści, puste jakieś te wielkie płótno - mimo poprawności kompozycji. Szkło klosza nawiązuje do tego z poprzedniej pracy, jednak moim zdaniem, chyba dobrze zrobiłoby mu (zresztą także i całej pracy) dodanie bardziej zdecydowanego światła.

Trzecia praca "Rozmowy" intryguje mnie swoim tytułem. Najbardziej podoba mi się w jego zestawieniu z samą pracą to, że zmusza widza do podjęcia próby jej interpretacji. Mnie osobiście praca ta przywodzi na myśl scenę z odległej przeszłości. Kamienne antyczne schody, rzędy glinianych naczyń i rozrzucone po między nimi owoce... Miejsce jakby opuszczone w pośpiechu przez ludzi i pozostawione same sobie - żyjące jednak dalej własnym życiem - powolną wędrówką długich cieni po kamiennych schodach, zawodzeniem i wiatru rozmową... Kolejna naprawdę dobra praca, adresowana do lubiącego myśleć odbiorcy.

"Za siódmą szybą" nie poddaje się łatwo ani ocenie ani interpretacji. Sam tytuł i odrealniony obraz świata "z za szyby" sugeruje dystans do tego co znajduje się właśnie za tą szybą. Może jest to tylko klimatyczny "miejski" pejzaż, a może obraz pełen subtelnej symboliki - wyrażający np. paradoksalną samotność jednostki w tłumie... Strasznie tajemnicza praca, z równie tajemniczą kolorystyką.

"Sad i Las" - No nareszcie praca przy której nie trzeba myśleć  haha - po prostu sad i las... Podoba mi się sposób malowania i ogólnie cała praca...  ...ale napadnę na Autorkę z innej strony: coś te słoneczko jakieś takie zamglone...

Za całokształt, duuuuuuuuże  oklasky Leno!
Neska
Nowicjusz
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #17 : 25 Listopad 2008 - 17:27:51 »

"Za siódmą szybą"to rzeczywiście obraz do myślenia.Ja wyobrażam sobie patrzącego przez okno jako osobę w jakiś sposób uwięzioną we wnętrzu,może niepełnosprawną czy starą.Wtedy zwykła miejska rzeczywistość nabiera wymiaru miejsca wymarzonego,niedosięgłego ,stąd siódma szyba/za siedmioma górami,za siedmioma rzekami/ i baśniowego  kolorytu. mysl

Neska
galandir
Forumaniak
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #18 : 27 Listopad 2008 - 22:28:00 »

Lenka ,las i sad bomba.
Fakturka i frywolność kolorków daje po gałach. Mam go na tapecie mojej nowej noki;p jeśli można ;)

Ogniste anioły upadły wśród huku potężnych grzmotów. A ognie piekielne płonęły wokół
Lena
Gość
« Odpowiedz #19 : 28 Listopad 2008 - 00:47:29 »

usmiech
sad na tapecie  rotfl ok usmiech

Paveletz ... ?   ghiii nie do końca napadnięta jestem...  mysl
Strony: 1 [2] 3 4   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: