Malarstwo - Teresa Kopańska
  Malarstwo Teresy Kopańskiej
forum malarskie
Forum malarskie
20 Październik 2019 - 07:31:07 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] 2 3 4   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Lena - malarstwo  (Przeczytany 13628 razy) Średnia ocena: 0
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Lena
Gość
« : 30 Sierpień 2008 - 16:29:26 »

Mimo pewnych oporów postanowiłam jednak wstawić oleje
Z barku nowych na razie starsze prace... co będzie dalej - czas pokaże...

1 "Dzbanek, kwiaty i kanapa" (olej 60x60 cm)
(kanapa w tle ..  rotfl)

2. "Szklany klosz i reszta"  (olej 75x100 cm)

3. "Rozmowy" (olej 60x80 cm)

4. "Za siódmą szybą" (olej 90x100 cm)

GAdS

Linki sponsorowane:

nemo2000
Stały bywalec
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #1 : 10 Wrzesień 2008 - 04:19:57 »

Nie bądż Leno taka uparta , wstaw więcej...
Dla mnie !.. narcyze, żonkile lilie, super... wazony i odbuicia na nich, kanapa , stół..super.. i 4 dla mnie klasa..
3 zdjęcie slabe... ale ile tam się dzieje w tle , cienie... chciałbym go zobaczyć na żywo... i 2 też mi się podoba...
Całośc super jak dla mnie...

byś żył przez wszystkie dni swego życia..
J. Swift
galandir
Forumaniak
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #2 : 10 Wrzesień 2008 - 10:49:45 »

No lenka, mimo że kwiatki to w bardzo dobrym wydaniu. Debest. I pisze to bez Kozery.

Ogniste anioły upadły wśród huku potężnych grzmotów. A ognie piekielne płonęły wokół
kratke
Gość
« Odpowiedz #3 : 10 Wrzesień 2008 - 12:34:24 »

mimo że kwiatki to w bardzo dobrym wydaniu
A co? Kwiatki to jakiś upośledzony temat?

Dla mnie rządzi "Za siódmą szybą"...
Z różami to różnie bywa (zresztą nie tylko róże są tu ryzykowne, to jest obraz na krawędzi;)), a tu efekt jest znakomity, taki subtelny miejski pejzaż. Muszę się wybrać obejrzeć, bo im większy tym gorzej się patrzy na fotę, a tu 90x100 cm., nie ma lekko;) Albowiem podejrzewam niuanse:) Trafia mnie tez poukładanie kierunków ruchów pędzlem, a w PG dzieje się wręcz poezja.
Generalnie podoba mi się straszliwie krzyk
galandir
Forumaniak
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #4 : 12 Wrzesień 2008 - 20:18:46 »

hhehh. nie nie uposledzony , ten temat jako temat mnie akurat nie przekonuje (choć lubie oglądać) usmiech to pewno jak innych nie przekonuje malowanie chałupek usmiech wyszedlem zas z załozenia ( to caly czas bede powtarzał) ze malarz w wolnych chwilach ma obowiązek uwieczniania to czego kiedys zabraknie ;) oczywoscie trudno sie z tym zgodzić no ale to takie moje subiektywne odczucie. ale jak to sie mówi: dobre kwiatki nie sa złe usmiech

tymczasem zapraszam na naszą stronke http://www.stkn.ad2.pl/news.php

Ogniste anioły upadły wśród huku potężnych grzmotów. A ognie piekielne płonęły wokół
nickt
Gość
« Odpowiedz #5 : 21 Październik 2008 - 19:04:35 »

kwiaty super, ale "za siudmą  szybą extra  okok okok okok
szklanytygrys
Forumator
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #6 : 21 Październik 2008 - 20:56:12 »

Dla mnie rządzi "Za siódmą szybą"...

Taaaa... zgadza się  ... bardzo "kratkowe" 
mi też się podoba
i ten obraz z kanapą w tle ładny usmiech

Moja galeria "główna" czyli oleje

i trochę eksperymentów akwarelą
nickt
Gość
« Odpowiedz #7 : 21 Październik 2008 - 21:35:37 »

ha ha haaaa za siudmą szybą ządzą.... ha ha ha

wiecie co? ale " rozmowy" też mnie kręcą i się zastanawiam czy nie bardizej... muszę nad tym pomyśleć, ale nie dzisiaj , zrobie to jutro, jutro...

przypominam! nie piszemy 2 postów z rzędu! edytujemy poprzedni! - kratke
kratke
Gość
« Odpowiedz #8 : 22 Listopad 2008 - 16:29:22 »

Czytam sobie wątek Leny z kopiami i tak postanowiłem reanimować TEN.
A dlaczego?
No bo po co komentować kopie, które może i są znakomite technicznie, ale są... kopiami i to z klimatami w stylu: "Klient chciał bardziej "ozdobną" laskę".
A to przecież TUTAJ jest właśnie prawdziwe Leny malarstwo...
Ha!

Pisałem już, że "Za siódmą szybą". Czas zmienia punkt widzenia, ale nie mnie w tej kwestii;) Podtrzymuję opinię o znakomitym, niewymuszonym, poetyckim miejskim pejzażu, bardzo smacznym i odważnym w kolorze...

A inne?

"Dzbanek, kwiaty i kanapa".
Podoba mi się gęstość farby, niewymuszona jej faktura. Świetnie stworzony wzór na kanapie, to jest chyba w tym obrazie najlepsze... Znakomicie splata się nibyroślinność z kanapy z roślinnością ze stołu:) I w ogóle jest dobrze poukładane. W sumie jak tak spojrzeć "kawałkami" to dużo kolorów, a całość bardzo spójnie wygląda. A zielenie oj piękne są.

"Szklany klosz i reszta"
Format w odniesieniu do obrazu zaskakujący (mnie;)). Mocna kompozycja, musi siedzieć...  W ogóle fajnie się po przekątnej "rozwija", dosłownie i w przenośni:) Wazon uzupełnia i obraz w ogóle jest jakby... pewny siebie. Na zasadzie: "tak wyglądam, tak mam wyglądać". Duży za to plus. I kolorystycznie tak jak poprzednio, pomarańczki i te lilafiolety i  róże na tym małym przepiękna są. Rzekłem:)

"Rozmowy"
Tytuł bombka:)
Bardzo fajnie ograniczona ta gama, i MZ dobrze że nie jest zupełnie mono. Te kolorowsze w PD bardzo dobrze robią całości. Rozmowy na pewno na niesmutne tematy są dzięki temu:) Znowu (jak w "Za siódmą szybą") kreskowanie jest super poukładane, w sam raz nierównoległe i w sam raz wyplatające i przedmioty i obraz jako całość. Im dłużej znam tę (małą niestety:() galerię, tym bardziej mi się ten obraz podoba... Ten jest naprawdę strasznie kolorowy w swojej szarości (symbolicznej szarości:)). Brawo, Leno(-A...), brawo;)

Podsumowując:
Piękna galeria, każdy z obrazów bez chwili wahania wieszałbym na ścianie, a potem dłuuugo podziwiał... Piszę o ścianie, żeby zaznaczyć, że z galerii z pseudokopiami, mimo że szacunek dla Autorki za umiejętności i pracę, nic bym nie powiesił... To tak trochę a propos tekstu szklanegotygrysa z tamtej galerii..."Po co?" No właśnie, po co tamte wieszać jak takie można, ech...

Tak w ogóle to komentarz mało konstruktywny bo nic nie skrytykowałem, no ale przy bijącej z tych obrazów "artystycznej pewności siebie i obrazu", to nawet jakbym coś znalazł niefajnego to bym nie powiedział. Ale nie znalazłem;)
szklanytygrys
Forumator
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #9 : 22 Listopad 2008 - 18:47:06 »

Pisałem już, że "Za siódmą szybą". Czas zmienia punkt widzenia, ale nie mnie w tej kwestii;)

Ja też pisałem że za siódmą szybą  ....   ale dzisiaj bardziej podoba mi sie pierwszy obraz z kanapą w tle -  za mięsiste kolory i jakąś taka fajna fakturę kwiat

i podpisuję sie pod końcówka wypowiedzi Kratke'go - tej o kopiach i o tych tutaj obrazach 

p.s.  właściwie to po przeczytaniu swojej poprzedniej wypowiedzi to stwierdzam że sie powtórzyłem  ...  czyli że i mnie czas nie zmienił

Moja galeria "główna" czyli oleje

i trochę eksperymentów akwarelą
Strony: [1] 2 3 4   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: