Malarstwo - Teresa Kopańska
  Malarstwo Teresy Kopańskiej
forum malarskie
Forum malarskie
25 Sierpień 2019 - 10:54:00 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] 2 3   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: morva  (Przeczytany 14482 razy) Średnia ocena: 0
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
morva
Gość
« : 18 Lipiec 2008 - 16:05:15 »

1.  akwarele, tusz 12x19 bez tytulu, tzw bazgrol

GAdS

Linki sponsorowane:

Sui Fong
Gość
« Odpowiedz #1 : 19 Lipiec 2008 - 11:05:38 »

Hoooo …  mysl
Ciekawa praca
Prawdę mówiąc niewiadomo co się po niej spodziewać i pod jakim kontem na nią spojrzeć
Ale ja ci powiem co widzę na tych twoich tak zwanych Bazgrołach …
Widzę tu jakiś zapomniani zakątek amazońskiej dżungli gdzie w wijących zaroślach wyłania się cos nie zwykle dziwnego i nie spotykanego dla normalnego podróżnika który trafił by tam i tak przypadkiem … To coś nie oczekiwanego i niewiadomo czy się tego obawiać czy tez podziwiać ... Być może to roślina, grzyb albo jakieś stworzenie … Jedno co wiadomo to, to ze zachwyca swoją tajemniczością .
Fajnie by było jakbyś nazwała swoją prace …  mysl
I Jeszcze lepiej jak byś więcej ich tu umieściła   okok

Pozdro  papa2
Lena
Gość
« Odpowiedz #2 : 19 Lipiec 2008 - 15:40:44 »

Bajkowo, kosmicznie, dekoracyjnie, lekko usmiech
Jak ilustracja do bajki, ktorej jeszcze chyba nie wymyślono usmiech
Ładne ..
 A te napisy? Rozumiem ze to tylko tak sobie?

Żywe siecio-roślino-zwierzę  być może jest nowym gatunkiem, ktory się pojawi w przyszłości...  mysl
morva
Gość
« Odpowiedz #3 : 19 Lipiec 2008 - 21:59:46 »

Sui Fong nie mam pomyslu  na tytul dla niektorych bazgrolkow ;) ciesze sie ze ta praca wywoluje emocje. Powolutku bede zamieszczac kolejne, postaram sie je nazywac. Troche chce Wasze forum wykorzystac, tzn chce sie zmusic do rysowania, malowania, bazgrolenia, bo ciagle znajduje jakies inne zajecia (jak widac na kolejnej pracy - mam malego synka i co sie z tym wiaze - malo czasu na takie siedzenie przy farbach. Ale Olivier rosnie, coraz wiecej rozumie i staram sie laczyc przyjemne z pozytecznym i czasami razem sobie tworzymy) albo te zajecia znajduja mnie... Takie przyziemne: zmywanie, gotowanie, pranie - jak ja tego nie lubie ;) . No wiec po prostu mam nadzieje ze dzieki Wam poczuje sie zobowiazana do dalszego bagrolenia ;) . Tak wiec dziekuje za zachete usmiech

Lena dziekuje, co do napisow zgadlas, czasem nie moge sie powstrzymac :D

2. "my family" , marker i kredki  akwarelowe 28x37.5  ;)

VanGob
Admin
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #4 : 19 Lipiec 2008 - 22:26:58 »

Morva, przede wszystkim powiedz "Batmanowi", że źle trzyma pada do konsoli, a po drugie poproś go aby dokupił drugi dla Ciebie, bo coś taka smutna  (znudzona) siedzisz  oczko
Nie no żart oczywiście.
Pierwsza praca intrygująca. Nie wiem co to jest, a Lenie nie wierzę. Gdybym jej uwierzył, bałbym się zasnąć ghiii Fajnie dobrane kolory, przyciąga oko.
Drugą pracą mnie po prostu rozwaliłaś  haha Są tutaj elementy humoru, fajna forma i kolor  okok Świetnie nadawałaby się jako ilustracja do książki dla (dzieci chyba  mysl ). Widzę że lubisz obłe i kuliste kształty. Podobno ludzie, którzy je stosują mają poczucie humoru, co wydaje się potwierdzać Twoja druga praca. Podoba mi się.
Oczywiście zachęcam do dalszych experymentów.

PS
Olivier rządzi  ghiii
morva
Gość
« Odpowiedz #5 : 20 Lipiec 2008 - 22:28:26 »

VanGob  tak mam poczucie humoru ale i zle dni tez od czasu do czasu  oczko A Batman zle trzyma pada, tez sie dowiedzialam juz po czasie - to wynika z faktu ze nigdy mi nie dal pograc, ciagle sam i sam.

3. "parowanie" ; akryl na plycie 254x203mm

4. Praca wzorowana na zdjeciu dziela J. Nowosielskiego z 1959 "Toaleta" - wzorowana, bo do kopii jej daleko, akryl na plycie 457x356mm

VanGob
Admin
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #6 : 20 Lipiec 2008 - 22:58:14 »

Twoje prace są bardzo różnorodne i wszystkie bardzo dobrze odbieram. Masz wyobraźnię.
Zdecydowanie powinnaś malować  dalej okok

Co do kopii Nowosielskiego, to pewnie Oldmarz mógłby coś więcej powiedzieć. Ja powiem tylko że mi się podoba. Parowanie też super.
kratke
Gość
« Odpowiedz #7 : 21 Lipiec 2008 - 08:10:41 »

Od końca:

4. Nowosielski jest rozpoznawalny na pierwszy rzut oka i wbrew Twoim słowom bliżej tu do kopii (oczywiście nie toćka w toćkę), niż "wzorowania się". Bardzo lubię Nowosielskiego i ta kopia nie obraża mojego poczucia estetyki glupol haha Wg. mnie OK okok

3. Pomysłowa, ciekawie namalowana praca... Kompozycyjnie mnie gryzie jednak trochę, ale tylko trochę usmiech Na pewno jednak księżyc(?) w PG na nie. Przynajmniej na pewno bym go oddalił od prawego brzegu obrazu (mniej więcej tak jak od górnego) Może wzmocnić go trochę? No ale to Ty jesteś Autorem, nie chcę się wpierniczać, tak po prostu to widzę...
Ale to co na pewno mnie drażni to podpis, za ciężki i ze słabą czcionką. Sam nie wiem, psuje mi odbiór, a nie taka jego rola bezradny

2. Czad, strasznie lubię takie malowanie... Z ręką, fantazją i luzem okok

1. To też trafia. Jest namalowane akurat tyle ile trzeba. Bardzo ilustracyjne, efektowne i niewymuszone. Masz rękę i głowę  tak To tak do wszystkich obrazów... Maluj i pokazuj.
morva
Gość
« Odpowiedz #8 : 14 Listopad 2008 - 15:14:01 »

5. "Moondi" gwasz na papierze  270g 24x32cm (ze zdjecia - rodzinna kolekcja ;) )

6. "Tukan" kredki + cienkopis na papierze  A5 (wzorowane na zdjeciu Jasona Sullivana)

7. "Lato" kredki + cienkopis A5 (wzorowane na zdjeciu uzytkownika pade z plfoto)

8. "Too much Blues"  akwarele + cienkopis A5

Jery
Forumaniak
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #9 : 14 Listopad 2008 - 15:27:01 »

Twoje prace są naprawde zaskakujące tyle  mogę powiedzieć.Ja nie przepadam za Nowosielskim uważam, ze ikony są dużo ciekawsze ale w Twojej interpretacji bardzo mi się podoba.Widać, że Masz własny ciekawy świat i nie zatrać tego.Gwasz jest profesjonalny po prostu.Ilustracje mają świetne kolory i są fajnie rysowane, trzymam kciuki za sukces. usmiech
Strony: [1] 2 3   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: