Malarstwo - Teresa Kopańska
  Malarstwo Teresy Kopańskiej
forum malarskie
Forum malarskie
24 Maj 2019 - 18:10:33 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 [2] 3   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: morva  (Przeczytany 14044 razy) Średnia ocena: 0
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Davanita
Bywalec
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #10 : 14 Listopad 2008 - 18:01:38 »

Świetne prace. "Lato" mi się bardzo podoba...
GAdS

Linki sponsorowane:

teresa
Admin
*

Aktywność:
17%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #11 : 15 Listopad 2008 - 08:37:34 »

morva.
Bardzo mi się podoba Twoje podejście do nas, Twoich kolegów z  naszego Forum.
Przedstawiasz swoje prace z wielką elegancją, pięknie oprawione (może komputerowo), pięknie opisane. To świadczy o Twoim szacunku do swoich prac i o Twoim szacunku dla oglądających Twoje prace.
Prace czyste i estetyczne, konkretne w temacie, pięknie. Szczególnie podoba mi się rysunek pt. " Lato"
Postać kobiety w czerwonej sukience, kapelusz podkreśla jej walory urody (chociaż jest narysowana tyłem) to możemy się domyślać iż jest piękną kobietą.
Naprawdę udana praca, wzbudza zainteresowanie.  kwiat

Pozdrawiam.
nickt
Gość
« Odpowiedz #12 : 15 Listopad 2008 - 10:58:52 »

okok  lato
Lena
Gość
« Odpowiedz #13 : 15 Listopad 2008 - 16:52:31 »

Mnie natomiast z Twoich nowych prac NAJBARDZIEJ podoba się Moondi czyli Gwasz usmiech Jeśli zainspirowany zdjęciem (dodajmy własnym, przez siebie zrobiomym) to jest REWELKA. Nic dodać nic ująć. Ciekawe jak wygląda zdjęcie, na podstawie którego praca wykonana usmiech . Swietny pomysł i wykonanie. usmiech
MZ śmiało realizuj własne pomysły.
 Różnorodność u Ciebie WIEEEEELKA. no i oczywiście to na plus jest usmiech Bo to znaczy że możliwości duże.

Najmniej  podoba się lato. NIebo troszkę nijakie i drzewko trochę płaskie.  Znacznie lepiej wypada Tukan , który ma ładnie prowadzone kolory na dziobie i oku, choć  piórka trochę zgaszone i za duża w tym obrazku rola konturu. Tzn kontur ok, (jak u Wyspiańskiego), ale wzmonić barwę można (no jak na dziobie Tukana usmiech )

Ilustracyjka "Too much Blues" .... usmiech "Za dużo... blusa, błekitu melancholii?..." Czyli 3 w jednym?  ) Ciąg dalszy znakomitych ilustracji do historii , których jeszcze... nie ma? Kto jest tą przesiąknietą Błekitem osobą, której losem smucą się ryby i inne stwory ? (jeśli coś mi w niej tyćko przeszkadza to "simpsonowskie rysy" twarzy)

(Ale to moje zdania-czepiania, proszę nie traktować zbyt poważnie ... )

ps jeśli nie ma jeszcze historii do tych ilustracji, to może czas je wymyślić? usmiech  tak
morva
Gość
« Odpowiedz #14 : 23 Listopad 2008 - 00:54:13 »

Dziękuję wszystkim, którzy odwiedzili moją galerię, w szczególności tym, którzy zostawili dla mniekomentarze, które dużo dla mnie znaczą. I tak od końca:

Leno, zdjęcie na którym gwasz był wzorowany, to zdjęcie wykonane przez moją siostrę, i to ona jest tytułową Moondi  oczko . Kiedy tylko je ujrzałam, od razu postanowiłam że to przeleje na papier własnymi siłami. I nie  ulega wątpliwości że to jej pomysł jest tutaj najważniejszy. Ja mogę tylko na swoją obronę powiedzieć, że w gwaszu bawiłam się pierwszy raz i mam ochotę bawić się dalej  usmiech  . Natomiast kredki troszkę mnie drażnią, a to właśnie przez to że trudno jest mi uzyskać czarną czerń, niby kredka czarna, ale wypada szaro - tak jak tukanowe piórka, no i nie wiem co z tym zrobić, może włączyć jakieś inne medium?
Leno, Twoje zdania nie są żadnymi czepianiami, są bardzo pomocne i bardzo ważne i za szczerosć dziękuję usmiech A historie? Czemu nie? Przydałoby się cos napisać, niech tylko czasu trochę znajdę ;)

Tereso przy dodawaniu prac staram  się bardzo, aby wyglądały schludnie, dodaję wymiary bo wg mnie to istotne przy niemożności obejrzenia pracy w realu, nie oprawiam ich dodatkowo w żadnych programach, staram się tylko zrobić zdjęcie któe najbardziej odwzorowuje moją pracę. Wiem, że nie potrafię jeszcze wielu rzeczy i być może nigdy się ich nie nauczę, ale dużo dla mnie znaczą każde rady i pochwały  oczko  Również pozdrawiam!

Jery  świat mój prosty jest i nieskomplikowany, ale bardzo kolorowy, choć czasem smutny (może dlatego że chciałabym więcej - tyle mam w głowie, a nie potrafię tego przelać na papier).  Dziękuję za kciuki usmiech może kiedyś się uda ;) marzenia czynią cuda !

Kratke z Nowosielskim to masz rację że bliżej mu do kopii, ale tak jakoś się nie starałam i bałam się użyć tego określenia - bo mogłoby to żle świadczyć o moim wzroku   usmiech  w końcu róźnice widać gołym okiem hihi . W trójce księżyc tak wypadł, koślawo, dzięki za uwagę na przyszłość będę z tym uważać, no i ćwiczę podpis, żeby był też taki bardziej  nabazgrany niż "wypracowany" bo to faktycznie psuje całość.

Vangobie uparcie maluję dalej. Mało czasu na hobby i nawał innych obowiązków uniemożliwiają rozwijanie się tak jakby się chciało. Ale na pewno coś jeszcze tu kiedyś dorzucę  haha

Oldmalarz
Gość
« Odpowiedz #15 : 23 Listopad 2008 - 11:26:58 »

że trudno jest mi uzyskać czarną czerń, niby kredka czarna, ale wypada szaro - tak jak tukanowe piórka, no i nie wiem co z tym zrobić, może włączyć jakieś inne medium?

http://74.125.77.132/search?q=cache:U1j7vHx0YmcJ:www.hergon.pl/index.php%3Fa%3DshowProduct%26p%3D59+lyra+rembrandt&hl=pl&ct=clnk&cd=5

nr 309 WEICH   ...-czarna jak noc  mocna w intensywnosci jak sadza..
morva
Gość
« Odpowiedz #16 : 17 Czerwiec 2010 - 00:57:07 »

9. "Fisza"  tusz i piorko, olowek i troche zoltej pasteli suchej na kartonie. Format 24x32 cm

przez administracje forum.

10.  "By satellite"  Akryl na plotnie 100x80 cm. Zdjecie z ukosa bo waski korytarz.

dwa zblizenia:

11. Praca wg Yuri Trembler'a .  Akryl na plotnie 80x60

lukipela
Gość
« Odpowiedz #17 : 17 Czerwiec 2010 - 04:54:36 »

Bardzo fajne prace,a zwłaszcza "9" mi się podoba  okok
"11" też super,tylko jeden szczegół mi nie pasuje. Praca bardzo dobra,natomiast rażą mnie te oczy i usta na twarzy postaci drugiej od prawej. Wiem że jestem tylko amatorem,ale moim zdaniem te szczegóły tam nie pasują bo wyglądają jakby ktoś Ci je domalował flamastrem na obrazie. Mam nadzieję że nie będziesz miała mi tego za złe - takie jest po prostu moje subiektywne odczucie bezradny
Ale poza tym okok
morva
Gość
« Odpowiedz #18 : 17 Czerwiec 2010 - 12:32:51 »

Lukipela, dziekuje za opinie. Nie mam ci nic za zle, a wrecz przeciwnie nawet, bo to wlasnie dzieki uwagom sie ucze.  I ja jestem amatorka, ale postanowilam sie tym juz nie przejmowac, tylko robic to co lubie.  Mialam chwile ze chcialam zamalowac oczy i usta i zrobic pusta twarz jak u reszty, albo przynajmniej zrobic je mniej widocznymi, ale w koncu zostawilam, no i oddalam taka wlasnie. Bo ten obraz jest o niej. ;)  Jeszcze raz dzieki

11a Tak wyglada przy swietle dziennym z bliska, nie ma takiego kontrastu:

a tu jest fotorelacja: http://www.tessart.pl/smf/index.php?topic=2037.0

Efre
Bywalec
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #19 : 20 Czerwiec 2010 - 22:39:37 »

Mi najbardziej podobają się prace nr: 1,3 i 7  hura
Strony: 1 [2] 3   Do góry
  Drukuj