Malarstwo - Teresa Kopańska
  Malarstwo Teresy Kopańskiej
forum malarskie
Forum malarskie
20 Wrzesień 2019 - 04:48:11 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 2 3 4 5 6 [7] 8   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Jerzus - debiut  (Przeczytany 25485 razy) Średnia ocena: 0
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
szklanytygrys
Forumator
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #60 : 09 Grudzień 2008 - 00:08:14 »

jakis pomysł tam jest ale za mało spójne jego elementy
i mimo ze jestem fanem minimalizmu to trochę za mało sie na nim dzieje

Moja galeria "główna" czyli oleje

i trochę eksperymentów akwarelą
GAdS

Linki sponsorowane:

Jerzus
Tubylec
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #61 : 09 Grudzień 2008 - 07:45:09 »

haha a ja w trakcie dodawania "obozu" bałem się, że będzie tego za wiele no i teraz mi coś w nim nie pasuje. Chyba użyję zaklęcia lub magicznego różczko-pędzla i się go pozbędę  ghiii i będzie się działo jeszcze mniej. Może się napije piwa i uznam, że ma być tam jeziorko  ghiii. Ehhh jak ja kocham czarować  rotfl

Pozdrawiam.
teresa
Admin
*

Aktywność:
7%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #62 : 09 Grudzień 2008 - 08:53:58 »

Jerzus, myślę, że za mało jest kontrastu. Ta praca aż się prosi o ostrość barw. Światło i cienie nadały by jej dużej wymowy. A tak jest zbyt flegmatyczny.
Temat super, Zastosowanie kolorów też super.  usmiech To moje takie skromne zdanie, ale Ty może to widzisz inaczej. mysl To Twoja wizja.
VanGob
Admin
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #63 : 09 Grudzień 2008 - 09:45:06 »

Zgadzam się z teresą. Na początku myślałem że ze zdjęciem jest coś nie tak (za jasne).
IMO: Czegoś mi w nim brakuje. Jakby temat główny nie został jeszcze "naniesiony". Nie wiem co przedstawia obraz. Kojarzy mi się z przebiegunowieniem Ziemi, omawianym w innym temacie. Widzę płonące niebo i pozostałości jakiejś cywilizacji. Jeżeli tak to takie pastelowe barwy nie bardzo pasują do tego tematu.
Jerzus
Tubylec
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #64 : 09 Grudzień 2008 - 10:56:34 »

Może podzielcie się ze mną, co byście w tym obrazie zmienili? niebo? pierwszy plan? barwy? jeżeli tak to na jakie i w jakich miejscach. Wiem, to moja wizja, mimo wszystko Wasze spojrzenia/wizje mogą okazać się dla mnie jakąś wskazówką i z dzięki temu moje czary wskoczą na wyższy poziom usmiech.
teresa
Admin
*

Aktywność:
7%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #65 : 09 Grudzień 2008 - 13:09:37 »

Widziałabym tę pracę miej więcej tak.

http://img135.imageshack.us/img135/7655/0001jpgrd4.jpg

Po prawej stronie pracy, jest umiejscowiony tunel i intensywne światło,  jakieś sekretne przejścia.
Ostrość kolorów karze się zastanowić odbiorcy nad wymową obrazu. Mam wrażenie, że coś jest tu nie z tego świata.
Natomiast w Twojej wersji tego nie widziałam i chyba tu o to chodzi. usmiech

Nic nie poprawiam, tylko z Twoją sugestią  staram się Ci pokazać moją wizję kolorystyczną tego obrazu.
Może podzielcie się ze mną, co byście w tym obrazie zmienili? niebo?

Jerzus
Tubylec
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #66 : 09 Grudzień 2008 - 14:14:19 »

Nic nie poprawiam, tylko z Twoją sugestią  staram się Ci pokazać moją wizję kolorystyczną tego obrazu.
Może podzielcie się ze mną, co byście w tym obrazie zmienili? niebo?

i za to kocham Was i te forum usmiech takiej właśnie pomocy szukam usmiech
infrawizjer
Gość
« Odpowiedz #67 : 09 Grudzień 2008 - 17:09:54 »

wiem ze nie lubisz mnie czytać ,tym chętniej ci coś napisze, po trzech kontrowersyjnych rozmowach z panią doktor od rysunku, jestem dziś chyba oazą wrzącego spokoju.

1. nie rozumiem znowu dlaczego najciemniejsze punkty przestrzenne znajdują się przy horyzontalnej.
2.brak wyraźnego zaznaczenia planu pierwszego drugiego i trzeciego a to za sprawą nasyceń walorowych i detaliki.
3.światło nigdy nie jest białe nawet jak pada z tunelu.
4.kolorystyka jest taka jakbyś zrobił to kredkami ,to samo tyczy się DOMINUJĄCEJ jednokierunkowej kreski .

poza tym no cóż nadal twierdzo ze na allegro zbił byś fortune
Jerzus
Tubylec
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #68 : 09 Grudzień 2008 - 22:02:22 »

wiem ze nie lubisz mnie czytać ,tym chętniej ci coś napisze, po trzech kontrowersyjnych rozmowach z panią doktor od rysunku, jestem dziś chyba oazą wrzącego spokoju.

1. nie rozumiem znowu dlaczego najciemniejsze punkty przestrzenne znajdują się przy horyzontalnej.
2.brak wyraźnego zaznaczenia planu pierwszego drugiego i trzeciego a to za sprawą nasyceń walorowych i detaliki.
3.światło nigdy nie jest białe nawet jak pada z tunelu.
4.kolorystyka jest taka jakbyś zrobił to kredkami ,to samo tyczy się DOMINUJĄCEJ jednokierunkowej kreski .

poza tym no cóż nadal twierdzo ze na allegro zbił byś fortune

Mylisz się. Lubię Ciebie czytać, bo uważam że znasz się na rzeczy. Nie lubię tylko jak mnie krytykujesz, bo chyba nikt tego nie lubi  rotfl Daj spokój nie upatruj na siłę we mnie wroga. Pace and Love ziom. Be cool man  rotfl

Co do uwag to:
1. bo tam jest największe skupienie cienia padającego od wież, a do tego gwałtowne załamanie terenu, co w stosunku do bardzo ostrego światła zachodzącego słońca i niewielkiej odległości od punktu obserwacji daje taki właśnie efekt.
2. nad tym popracuję
3. proponuję zmienić lub przestroić monitor
4. bo to taka moja fantazja usmiech

Co do allegro: jak przyjdzie taka potrzeba to kto wie, nie widzę w tym nic ujmującego, a wyczuwam, że ty tak myślisz i życzę Tobie aby ASP nie zrobiło z Ciebie gbura i ignoranta cudzej pracy.

galandir
Forumaniak
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #69 : 17 Grudzień 2008 - 14:29:54 »

patrzac sie na ten obrazek przypominają mi sie prace amerykanskich ilustratorów S-F.  taka okładka do kolejnej płyty zespoly power metalowego usmiech  troszke piewrszy plan a własciwie jak juz pisano osada sie zgubiła na tle tych spiczastych gór.  wykonanie nie zle. ja bym jednak tam wżycil wiecej dynamiki, ruchu, chmury same w sobie nic nie wniosły do obrazu tylko troszke pogubiły plany moim zdaniem. są za regularne i przewidywalne. jak pisalem więcej dynamiki i bedzie mniodzio.
a jeśli chodzi o allegro to popieram, żadna forma zarobku nie chańbi, znam też paru artystów profesjonalnych którzy sprzedają w ten sposób obrazy, jak na allegro ta i na  ebayu,  a już napewno nie są gburami i ignorantami.  ;)
 wracając do białego światłą. nie ma to jak poprawność plastyczna ;) ale nikomu nie przychodzi do głowy że ów światło to promień z laski maga który w tej jaskini walczy z morderczą hordą Ghuli :] tam światło nie ma oczywistych barw, to magia ;) .

Ogniste anioły upadły wśród huku potężnych grzmotów. A ognie piekielne płonęły wokół
Strony: 1 2 3 4 5 6 [7] 8   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: