Malarstwo - Teresa Kopańska
  Malarstwo Teresy Kopańskiej
forum malarskie
Forum malarskie
15 Wrzesień 2019 - 19:10:55 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 [2] 3 4 5 6 7 8   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Jerzus - debiut  (Przeczytany 25470 razy) Średnia ocena: 0
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Lena
Gość
« Odpowiedz #10 : 14 Lipiec 2008 - 23:36:41 »

hmmm... A trochę większych zdjęć nie dałoby się wstawić? Bo tu niewiele jednak widać.
Racja, że trudne motywy wybrałeś- wodospady, spieniona woda, góry, śnieg na drzewach i górach...  mysl

Wydaje mi się, że lubisz opracowywać szczegółowo pracę, co Cię trochę gubi- wygląda to tak jakbyś w kilku miejscach  obrazu "ustawiał" taką samą "ostrość" , co w rezultacie daje efekt nienaturalny.
Jeśli obrazki mają być realistyczne (tzn wydaje się , że do takiego stylu dążysz, ) to jednak zrób tak jak to napisano w postach wczśniejszych, tzn,, im dalej tym miej szczegółow + zastosoanie perspektywy powietrznej.
A i prawda , że przydałoby się wprowadzić więcej barw , bo na razie  to trochę za dużo zastosowania lokalnych zestawów barw i przejść walorowych.  Niby można i tak, ale z bogatszą paletą barwną byłoby  wdg mnie ciekawiej

No i teraz ie wiemy, czy te roślinki i ziemia, to wyglądają tak jak wyglądają, dlatego że nieskonczone..  mysl  No i na niebie coś się pojawi z pewnością.
Jak dokonasz zmian na swoich obrazkach, koniecznie pokaż, bo prócz tego czepiania trzeba przyznać, że bardzo ładnie się zapowiadają usmiech  okok
GAdS

Linki sponsorowane:

Paveletz
Gość
« Odpowiedz #11 : 15 Lipiec 2008 - 07:09:59 »

Praca zapowiada się całkiem ciekawie, jednak trochę coś się w niej "wali" - przypuszczam, że za sprawą niedokończonej częśći nieba (?).
EDIT: A i ten format -A4, chyba trochę zbyt mały aby rozwinąć skrzydła... haha
Jerzus
Tubylec
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #12 : 15 Lipiec 2008 - 07:52:25 »

Czy wy też tak macie, że im więcej patrzycie się w malowany przez was obraz tym więcej byście w nim zmienili? To jakieś przekleństwo  krzyk

Faktycznie na tak małym formacie jak A4 ciężko oddać tak wielką ilość szczegółów jaki wymagał ten motyw i to jest kolejny błąd jaki popełniłem, zły dobór formatu do tematu  ghiii

Obraz uważam za skończony. Na więcej narazie mnie nie stać, ale udało mi się zaspokoić własne oczekiwania
i jestem zadowolony z efektu. Oczywiście podchodzę do tego z dystansem i wiem, że jeszcze wiele pracy przede mną.

Mam nadzieje, że komuś z Was się ta praca spodoba  haha

Pozdrawiam.
Sisi
Tubylec
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #13 : 21 Lipiec 2008 - 12:12:42 »

Czy wy też tak macie, że im więcej patrzycie się w malowany przez was obraz tym więcej byście w nim zmienili? To jakieś przekleństwo  krzyk

tak zwane przez moją osobę "dojrzewanie pracy"  jeśli nie odchodzisz od obrazu ciągle przy nim pracujesz nie oglądasz go z różnych stron zaczyna ci się podobać mówisz sobie obraz skończony i kładziesz się spać. Rano wstajesz i widzisz że obraz jest pełen nie doróbek - zauważyłeś to ponieważ odpocząłeś od obrazu. Dlatego ja maluje kilka dni jeden obraz, bo robie sobie przerwy w malowaniu ;)
MałgorzataŻ
Bywalec
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #14 : 31 Lipiec 2008 - 16:18:54 »

tak zwane przez moją osobę "dojrzewanie pracy"  jeśli nie odchodzisz od obrazu ciągle przy nim pracujesz nie oglądasz go z różnych stron zaczyna ci się podobać mówisz sobie obraz skończony i kładziesz się spać. Rano wstajesz i widzisz że obraz jest pełen nie doróbek - zauważyłeś to ponieważ odpocząłeś od obrazu. Dlatego ja maluje kilka dni jeden obraz, bo robie sobie przerwy w malowaniu ;)

Mam tak samo  zmeczony
Czasem wydaje mi się że już koniec pracy więc robie zdjęcie i wrzucam do kompa i wtedy widzę ile jeszcze bym zmieniła  zawstydzony ciagle się uczę i najważniejszy krok do dobrej pracy to umiec dostrzedz błedy POZDRAWIAM
Jerzus
Tubylec
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #15 : 04 Sierpień 2008 - 08:10:56 »

Postanowiłem posłuchać waszych porad i naniosłem kilka poprawek. Głównie skupiłem się na szczegółach roślinności na pierwszym planie i na tzw "powietrzu" :D Cały czas się uczę i eksperementuje:

Wcześniej zakończyłem pracę nad kolejnym obrazkiem. Tym razem większy format 30/50 - oczywiście olej.

P.S. W jakich warunkach najlepiej robić zdjęcia obrazów ? Macie jakieś własne patenty ?
kratke
Gość
« Odpowiedz #16 : 04 Sierpień 2008 - 09:05:10 »

O obrazach wypowiem się przy innej okazji, a na razie: http://www.tessart.pl/smf/index.php?topic=219.0
Proszę bardzo ghiii
Jerzus
Tubylec
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #17 : 01 Wrzesień 2008 - 08:56:00 »

4. Olej 60x80 - Zachód słońca w Norwegii.

infrawizjer
Gość
« Odpowiedz #18 : 01 Wrzesień 2008 - 09:03:48 »

nie można komentować prac konkursowych a szkoda;]
Jerzus
Tubylec
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #19 : 01 Wrzesień 2008 - 09:11:09 »

5. Olej 60x80 - Fjord