Malarstwo - Teresa Kopańska
  Malarstwo Teresy Kopańskiej
forum malarskie
Forum malarskie
24 Sierpień 2019 - 03:42:32 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] 2 3 4 5 6 ... 8   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Jerzus - debiut  (Przeczytany 25444 razy) Średnia ocena: 0
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Jerzus
Tubylec
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« : 11 Lipiec 2008 - 12:15:44 »

Witam wszystkich.

Na początku wypadałoby się przedstawić, a więc na imię mam Łukasz, liczę sobie prawie 29 wiosen, a za dwa miesiące otworzy się przedemną nowy rozdział pod dumnym tytułem "ojcostwo"  usmiech

W przeszłości sporo rysowałem, aż przyszedł czas na spróbowanie swoich sił w malowaniu. Zawsze chciałem aby w moim domku wisiały obrazy olejne mojego autorstwa  usmiech, ale jakoś nie było czasu i odwagi. Udało mi się przełamać, skompletowałem niezbędny sprzęt i zabrałem się do pracy. Moje akcesoria są najtańsze z  dostępnych w supermarkecie i internecie, a to z uwagi na obawę przed wynikiem  usmiech Jako, że jestem całkowitym laikiem w tej dziedzinie proszę o ocenę mojej pracy, porady i uwagi. Jestem również przygotowany na przyjęcie krytyki i mam nadzieje, że okaże się ona konstruktywna.

Pracę przedstawiam w postaci foto-relacji, co ma na celu pokazanie poszczególnych etapów jej powstawania i bardzo byłbym wdzięczny jeżeli wspomoglibyście mnie poradami co i jak powinno wyglądać na danym etapie. Pozwoli mi to w przyszłości unikać błędów.

Dodam jeszcze tylko, że najlepsze w tym wszystkim było podniecenie i ta niepewność przed pierwszymi maźnięciami  usmiech Tak..... to był mój pierwszy raz  haha

Rozmiar pracy A4

1

1.1

1.2

1.3

1.4

1.5

1.6

1.7

Z góry dziękuję za komentarze i pozdrawiam.

GAdS

Linki sponsorowane:

Oldmalarz
Gość
« Odpowiedz #1 : 11 Lipiec 2008 - 14:58:22 »

a witaj nam witaj przyjacielu nowy.. usmiech
hm  mysl swoja droga to dziwna pore zyciowa wybrałes na spelnienie swoich marzen..
posiadanie "potomka raczej wiaze sie
 z maxymalnym brakiem czasu na takie cosik jak malowanie..  no chyba ze "ojcostwo" rzeczywiscie wiaze sie tylko z "dumnym tytułem"
wypada mi chyba tylko zyczyc ci wytrwałosci i samozaparcia w tym postanowieniu..

a robota całkiem przyjemna..troche tylko te gory po prawej dla mnie malo rzeczywiste tzn brak sniegu lezacego na stokach i nieregularnych zaglebien jakie w gorach obserwujemy.. lekka chmurka przydala by sie dla urealnienia na niebie..
troche pobawic sie wiecej z perspektywa powietrzna mozna by urozmaicic troche wiecej kolorami..  ale jest git.. usmiech oczko
MałgorzataŻ
Bywalec
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #2 : 11 Lipiec 2008 - 16:41:39 »

Wydaje mi się że za gór bije światło więc ja bym dała też światło na brzegu  dużego drzewa od  strony wewnetrznej   czyli z prawej strony zagajnika a także  przysypałabym  bardziej śniegiem   drzewo na z lewej stronie  aby było bardziej widoczne że jest na pierwszym planie, ale to tylko moje odczucia bo tak ogólnie jest bardzo ładna praca okok
infrawizjer
Gość
« Odpowiedz #3 : 11 Lipiec 2008 - 16:59:13 »

ja na twoim miejscu byłbym konsekwentny, śnieg na wysepce z drzewami jest detaliczny a one nie ,to zle wpływa na odbiór obrazu, a te drzewa co idą z tyłu w stronę gór stopniowo by rozmywał i wtapiał w horyzont. podpisuje się pod powyższymi komentarzami .
Oldmalarz
Gość
« Odpowiedz #4 : 11 Lipiec 2008 - 18:20:05 »

tzn infrawizjer moze nie tyle snieg wyspa-- drzewa..( chociaz troche owszem). poniewaz forma drzewa i ziemi jest inna ..ale bardziej rzuca sie w oczy plan pierwszy ziemi i i wyspa na drugim planie...
 jest taka sama w formie jak i kolorystyce i natezeniu..a przeciez sa od siebie oodalone i tym samym swiatło pada inaczej na nie z osobna..+ do tego w oddaleniu przedmioty powinny sie roznic od siebie ostroscia..
tak jak to słusznie zauwazyłes z linią drzewek po prawej stronie...
Paveletz
Gość
« Odpowiedz #5 : 11 Lipiec 2008 - 20:37:16 »

Wiem, że krytyka to nic przyjemnego, ale mam parę uwag do Twojej pracy.  bezradny

Nie to żebym się czepiał – ale jak dla mnie coś jest chyba „nie tak” z perspektywą w tym obrazie, a konkretnie – wydaje mi się że wysokość drzew na „wyspie” i drzew w „pasie nabrzeżnym” jest nieuzasadniona szerokością dzielącej je tafli wody. Także niezbyt podoba mi się jakby domalowane w celu „zapchania dziury” drzewo znajdujące się najbliżej lewej krawędzi obrazu – w moim odczuciu nie pasuje do całej grupy drzew na wyspie. Co do śniegu, nie widzę go zbyt dokładnie na tak małych fotografiach, ale szczerze mówiąc jest jakby zbyt „geometryczny” i regularny – bardziej mi odpowiada obraz w fazie 1.6 niż 1.7. Zgadzam się także z większością uwag moich Szanownych Przedmówców, szczególnie co do dopracowania „gór” i perspektywy powietrznej.

A tak generalnie, całkiem przyzwoicie i oby tak dalej. Czekam na kolejną prace. okok
infrawizjer
Gość
« Odpowiedz #6 : 11 Lipiec 2008 - 20:48:23 »

racja śnieg jest komputerowy jak z gry z roku 2002 . Teraz rzuciło mi się to w oczy . oldi masz racje z tym że natężenie powinno być widoczne pomiędzy wysepkami ,to dla mnie oczywiste . natomiast jeśli już na drugiej wysepce pokusił się jerzus o detalikę śniegu to byłbym konsekwentny i obarczył ta detalika także drzewa ,o to mi chodziło:] oczywiscie zgadzm się z Paveletzem niebo nie może być plama .Perspektywa powietrzna się należy.
Jerzus
Tubylec
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #7 : 12 Lipiec 2008 - 08:52:42 »

Dzięki za wszystkie wskazówki i porady. Postaram się popracować jeszcze nad tym obrazkiem. Była to pierwsza moja praca i tak naprawdę miała służyć zapoznaniu się z pędzlem i farbami, lecz oczywiście dostrzegam wszystkie braki.
Udało mi się już zabrać za kolejny i tym razem narzuciłem sobie nieco trudniejszy temat.

Popatrzcie, oceńcie, skomentujcie, jeżeli uważacie, że warto. Pozdrawiam.

Rozmiar pracy A4.

2

(Praca wymaga jeszcze dopracowania szczegółów + niebo.)
infrawizjer
Gość
« Odpowiedz #8 : 12 Lipiec 2008 - 10:24:20 »

popełniłeś wszystkie te same błędy co wcześniej .ja na twoim miejscu wybrał bym prostsze tematy na początek . rotfl
MałgorzataŻ
Bywalec
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #9 : 14 Lipiec 2008 - 14:33:16 »

Wystawiaj prace które Twoim zdaniem sa gotowe  mysl 
Zgadzam się z wypowiedzią   iinfrawizjera  i dodam że to co na pierwszym planie czyli te z lewej strony skałki i dalej zielone jakieś roślinki są namalowane płasko nie ma w nich światłocienia chodź  w tej zieleni próbowałeś coś stworzyć , ale niezbyt te załamania światła mnie przekonują  jak i w całości tej pracy glupol . Poczuj przestrzeń i to co jet na pierwszym planie a co w dali  tak . Ogólnie masz dobry potencjał , ale potrzebujesz jeszcze  doświadczenia . Proponuje przyglądać się innym pracom np na tym forum  i uczyć się czego w innych pracach brakuje co byś zmienił , co widzą inni  jak się wypowiadają na temat innych prac itd. Jest to moim zdaniem bardzo ciekawa nauka  rotfl Mnie również jeszcze dużo braknie w moich pracach , ale obserwując inne dostrzegam swoje błędy .POZDRAWIAM
Strony: [1] 2 3 4 5 6 ... 8   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: