Malarstwo - Teresa Kopańska
  Malarstwo Teresy Kopańskiej
forum malarskie
Forum malarskie
20 Październik 2019 - 06:42:16 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Obrazy malowane przez sztuczną inteligencję  (Przeczytany 293 razy) Średnia ocena: 0
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
naszkicowane_pl
Zabłąkany wędrowiec

Aktywność:
0%

Nagrody
« : 27 Lipiec 2019 - 14:14:24 »

Dzień dobry,
W ostatnim czasie generuję obrazy przez algorytmy sztucznej inteligencji. Nie jestem malarzem/artystą i nie jestem w 100% pewny jakości malarskiej tych obrazów.
Prosiłbym o opinię, co Państwo sądzicie o tym. Każda będzie dla mnie bardzo cenna, nawet ta negatywna usmiech

naszkicowane . pl

Pozdrawiam
GAdS

Linki sponsorowane:

teresa
Admin
*

Aktywność:
3%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #1 : 27 Lipiec 2019 - 17:05:02 »

Sztuka komputerowa tworzona przez roboty czy algorytmy.
czy jest wartościowa czy bezwartościowa. Jest nic innego jak idealnie opanowana informatyka. W sztuce komputerowej jest wszystko oryginałem lub kopią.
Artyści zawsze wykorzystywali różne najnowocześniejsze narzędzia, które były istotą twórczości. Samą potrzebą tworzenia rządził i rządzi rynek sztuki. Rządzą prawa rynkowe czyli podaż i popyt a to co wyżej nakłada się na wartość artystyczną albo historyczną i trudno przewidzieć czy taka sztuka sztucznej inteligencji w przyszłości będzie doceniana i w jakim czasie. Moim zdaniem wartość obrazka komputerowego jest taka sama jak np. jakiegoś pliku  komputerowego, muzycznego  itp.
 Myślę, że CZAS taką wartość dzieła określi chemicznie
Faktem jest na dziś, że od paru lat wysokie ceny osiągają prace stworzone
koncepcją tworzenia dzieł sztuki przez algorytmy i przypadki systemów komputerowych.
Dziś dominuje sztuka tzw. nowoczesna, ale czy będzie ona oceniona w przyszłości historycznie, czy jej wartość będzie wysoka ?
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: