Malarstwo - Teresa Kopańska
  Malarstwo Teresy Kopańskiej
forum malarskie
Forum malarskie
22 Sierpień 2019 - 12:43:49 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Proszę o identyfikacje obrazu  (Przeczytany 911 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
mihzwi
Zabłąkany wędrowiec

Aktywność:
0%

Nagrody
« : 23 Kwiecień 2019 - 19:48:35 »

Proszę o identyfikację tego obrazu..
zapodaj.net/8885e624e5203.jpg.html
Obraz jest stary, na plotnie widac uszkodzenia, jest namalowany farbami olejnymi.
Link trzeba skopiowac i wkleic aby dzialal.
GAdS

Linki sponsorowane:

teresa
Admin
*

Aktywność:
17%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #1 : 24 Kwiecień 2019 - 08:51:32 »

Czy obraz nie posiada sygnatury ?, bo wygląda na to że nie, a może na odwrocie płótna są jakieś znaki ?
Roku powstania też nie widać. Widać iż obraz jest bardzo tematyczny,  ma swoją treść, która dużo mówi. Artystycznie i technicznie tez wygląda na na autora, który ma - miał  dużą znajomość pędzla jak również wrażliwość światła i cienia i perspektywy  sceny obrazu. Namalowany obraz, który przedstawiasz jest namalowany zapewne przez malarza, realistę i detalistę , również sadzę iż jego tematem ulubionym były scenki rodzajowe co przedstawione jest na tym obrazie.  Jednak braku podpisu - sygnatury i roku powstania ( jak się domyślam ) to obraz jest namalowany przez jakiegoś nieznanego malarza, może nawet amatora bo raczej znani i wielcy malarze tego świata zostawiali na płótnie swoje sygnatury, znaki czy też pseudonimy co nie znaczy, ze obraz nie ma swojej wartości, przeciwnie.  Ten malarz co namalował ten obraz zapewne nie musiał go nawet tytułować bo przekazał dość jasny temat tej scenki. Przekazał w bardzo klarowny i czytelny sposób dla widza.  Myślę, że należałoby obraz poddać analizie w jakimś domu aukcyjnym lub w galerii uprawnionych do oceny obrazu (malarstwo)  wówczas to znajdziesz wiarygodną odpowiedź. takie domy, znawcy sztuki mają w swoich zbiorach, archiwach spis malarzy i ich prac, dlatego proponuję Ci takie rozwiązanie, bo widzę, że obraz ten jest tego wart.

Pozdrawiam i życzę sukcesu w odpowiedzi w identyfikacji tego obrazu.  tak
Vagabond
Tubylec
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #2 : 24 Kwiecień 2019 - 08:58:14 »

Przyłączam się do opinii admina  tak tak
a swoją drogą obraz jest bardzo ładny,  tylko temat jak na te czasy, jest dość banalny. usmiech

Pozdrawiam.

Niczym strudzony życiem włóczęga, przemierzam najciemniejsze zakamarki swojej duszy w poszukiwaniu małej iskierki utraconych marzeń.
mihzwi
Zabłąkany wędrowiec

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #3 : 24 Kwiecień 2019 - 10:07:28 »

Chcialem jeszcze dodac to co się dziś dowiedzialem, po wpisaniu w google i wejsciu w grafiki "girl catching birds painting" mozna znalezc ten obraz, jednak wiele z nich rozni się małymi szczegółami.. Na jednych z tamtych obrazow widnieje podpis F.Peterson i rok 1920. Mimo wszystko tamte obrazy wyglądają na gorzej wykonane od tego który ja posiadam.
A i jeszcze.. z tyłu widnieje napis w cyrylicy "окотница".
teresa
Admin
*

Aktywność:
17%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #4 : 27 Kwiecień 2019 - 06:40:20 »

No cóż, wygląda na to, że obraz ten pojawia się w internecie, wielokrotnie to są kopie i co niektóre nieudolnie namalowane.
Twój obraz, który pokazujesz z podpisami jak twierdzisz może być oryginałem ale też malarza, który malował raczej amatorsko.
Podpisy, które są umieszczone (jak piszesz) to takie nazwisko dość nie znane w świecie malarskim, ale i każdy, który ma jakieś zdolności artystyczne - jak pisarz, literat,fotograf i inne zawody artystyczne mógł namalować ten obraz. Podpisy świadczą, że obraz powstał z myślą o ptakach, coś jak male ptaki, pisklęta. taki też może jest tytuł. Natomiast "окотница" to chyba może być pseudonimem, lub nazwą jakieś organizacji artystycznej."окотница"
 to w języku polskim ośmiornica. Znak "окотница" jest prawdopodobne napisany w języku serbskim tz. jest cyrlicą ( Cyrylica – pismo alfabetyczne ) z języka rosyjskiego.  No cóż wiele nie mogę Ci ten obraz skomentować bo nie jestem wielkim znawcą dzieł ale sadzę, że obraz ten ma swoją wartość i widać, że o ile ma sygnaturę i znaki rozpoznawcze to jest oryginałem. Warto się nad nim pochylić i oddać do wyceny. Mogę się mylić co do mojego skomentowania, ale proponuję się skontaktować, jak wcześniej pisałam.

Pozdrawiam i życzę sukcesu z obrazem  usmiech tak
kumak
Nowicjusz
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #5 : 27 Kwiecień 2019 - 06:48:32 »

a może obraz jest wiele wart kasy, więc radze tak samo jak Teresa .

okok
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: