Malarstwo - Teresa Kopańska
  Malarstwo Teresy Kopańskiej
forum malarskie
Forum malarskie
20 Czerwiec 2019 - 08:03:18 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 2 [3] 4   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Obrazy Kamila  (Przeczytany 5628 razy) Średnia ocena: 5
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
KamilZ
Nowicjusz
*

Aktywność:
3%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #20 : 03 Sierpień 2018 - 09:30:35 »

Dziękuje Ci Tereso za Twoje wsparcie. Wiele dla mnie znaczy i mam nadzieję, że nie ominie mnie okazja aby się kiedyś odwdzięczyć usmiech
Oby jak najszybciej usmiech

Co do obrazów to powstawanie ich jest dosyć specyficzne. Kieruje się wyłącznie swoim czuciem. Jeżeli coś mi się nie podoba to potrafię zmienić wszystko na co pracowałem kilka dni. Jeśli czuje, że gdzieś jest pusto to sięgam po pierwszy kolor jaki mi wpadnie w oko i pozwalam by prowadził mnie pędzel. Jeśli potrzeba wody to wyciągam słoiczek z wodą i wszystko zaczyna płynąć. Gdy chodzi o kamienie czy kryształy to przyklejam albo odrywam bez żalu. Każdy obraz ma kilka warstw usmiech

Dodatkowo przy każdym obrazie zaczynam od intencji co chcę namalować. I nie chodzi o obraz jako zestaw barw. Raczej co chcę zamanifestować albo zmienić. Dla przykładu:
"Bądź mną" intencja: Relacja w której zawsze czuje się swobodnie.
"Oto ja" Intencja: Ukazanie(nadanie siły) mojemu męskiemu pierwiastkowi
"Doskonały rajski ptak" intencja: Zmanifestowanie dostatku finansowego
"Moja tarcza" intencja: Moja tarcza usmiech
Jedynie ostatni mój obraz powstał bez intencji. Pojawił mi się jako pomysł gdy na spacerze znalazłem starą, skamieniałą kość. Brzmi makabrycznie ale początkowy pomysł był zupełnie inny od tego co widać teraz. Musiałbym wszystko nagrywać bo nie wiem czy ktokolwiek by uwierzył jak wyglądał na początku usmiech

GAdS

Linki sponsorowane:

KamilZ
Nowicjusz
*

Aktywność:
3%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #21 : 08 Sierpień 2018 - 16:44:53 »

"Czekajcie na mój znak"

"Berserker"

KamilZ
Nowicjusz
*

Aktywność:
3%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #22 : 16 Sierpień 2018 - 12:00:05 »

"Odrodzenie"
Pióro kruka, trzcina, pokruszone muszle, żyłka wędkarska i Kamień Księżycowy w centrum. Symbol to "Kompas Wikingów"

teresa
Admin
*

Aktywność:
10%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #23 : 17 Sierpień 2018 - 16:30:54 »

Bardzo płodnym jesteś twórcą. Widzę że chyba bardziej stawiasz na malarstwo połączone w dużej mierze z plastyką.
Tez jest to sztuka  okok
KamilZ
Nowicjusz
*

Aktywność:
3%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #24 : 17 Sierpień 2018 - 18:35:24 »

Dziękuję Tereso usmiech
Wciąż mam jeszcze kilka obrazów w planach i aktualnie pracuje nad dwoma.
Powiem szczerze, że nie wiem czy to już malarstwo, plastyka czy prace ręczne usmiech . Podążam za impulsem który potrafi być bardzo zaskakujący. Nigdy nie myślałem, że tak trudno jest zdobyć pióro kruka :D .
Mam tylko nadzieję, że obrazy się podobają ;)

KamilZ
Nowicjusz
*

Aktywność:
3%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #25 : 22 Sierpień 2018 - 19:28:12 »

"Pieśń Zwycięstwa"

Trzcina, pleciona linka, Karneol

grzymek
Nowicjusz
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #26 : 23 Sierpień 2018 - 04:46:01 »

Wybacz ale nie przemawia do mnie taka sztuka, chociaż niewątpliwe nią jest. Nie zawiesiłbym twojego obrazu na ścianie w swoim domu, raczej twoje dzieła nadaja się gdzieś w domach, galeriach wystawowych propagujących sztukę pod odpowiednią nazwą, jaka ? sam nie wiem a jak ty byś nazwał swoja twórczość ? bardzo jestem ciekaw  mysl

grzymek
KamilZ
Nowicjusz
*

Aktywność:
3%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #27 : 23 Sierpień 2018 - 09:24:48 »

Nie musisz się przejmować tym, że nie podobają Ci się moje obrazy. Przecież każdy ma prawo do własnej opinii usmiech
Co do tego co robię:
Nie da się mnie zamknąć w żaden schemat. Nie istnieje taki a jeżli jest, to jest to taki, w którym jestem tylko i wyłącznie Ja.
Nie znam się na technikach, sztuczkach, historii sztuki, autorytetach, pędzlach, farbach... Lepiej, nie obchodzi mnie nic z tych rzeczy. Lata nauki nauczyły mnie doskonale pracy z mapami nawigacyjnymi i tam perfekcyjnie odnajduje drogi pomiędzy najtrudniejszymi meandrami praw i zasad. Żadna szkoła pastyczna czy inna nie wyprała ze mnie naturalnego poczucia piękna i jestem z tego wręcz dumny. Jestem autentycznie zdziwiony tym, że ktoś po ASP może uważać się za lepszego ode mnie :D
To jakis paradoks. Fabryka klonów gdzie wszyscy uczą się "zasad" tak jak nasi dziadkowie uczyli się pisać. Mieli charakter pisma taki jak ich nauczyciel.
Widziałem aukcje gdzie największe licytacje prowadzone były o obraz 2 kwadratów i obraz kury!
Kury!
Fakt, technicznie był ładny. Prawie jak zdjęcie ale... no właśnie... nie lepiej zrobić kurze zdjęcie?
Opłynąłem cały świat i myślałem, że mało jest rzeczy które mogą mnie zaskoczyć. Nigdy bym nie pomyślał o kurze :D

Przed każdym rozpoczęciem malowania medytuję. Poszukuje intencji dla moich dzieł. To nie mogą być bazgroły. To musi być intencja którą ze mną zagra. Na szczęście intencje pojawiają się szybko. Albo nawet same w ciągu dnia.
Gdy siadam do tworzenia to uwalniam umysł z tego procesu. Serce doskonale wie co robić. Maluje symbole. Egipske, celtyckie, skanynawskie, szamańskie, nowe i te które już są zapomniane. Do farby dodaje zmieloną szałwię, palo santo, kawę, sól, piasek... Symbole potrafią gdzieś się ukryć pod kolejnymi warstwami farby ale wiąż mają swoją moc.  Tworzę struktury tak aby moc "tworzenia" realnie wzrastała i miała swoją formę a nie tylko 2 wymiary. To żywy ruch w stronę Wszechświata pokzujący, że pierwszy krok już istnieje i ma wyraźny kształt.
Te kryształy, pióra, muszle, kamienie a nawet kość mają wiele mocy w sobie i dzięki temu efekt potrafi być jeszcze bardziej o nią wzmocniony.
Każdy obraz jest wyjątkowy. Każdy jest swoją własną marką której nie można porównywać. One nie mogą zwyczajnie wisieć. Taka kura czy kwadrat owszem ale jednak prawdziwa kura znosi jajka a ta z obrazu... raczej nie.
Moje dzieła emanują swoją własną wibracją. Szepczą unikalą energią do tych którzy przebywają w ich okolicy. Dotykają najgłębszych części ich jestestwa po ty aby wydobyć to co najpiękniejsze u każdego z nich. Tkają z delikatnych nici marzeń piękne sny które póżniej mogą stać się prawdziwe. Urzeczywistniają to co może być urzeczywistnione. Palą to co stare i suche aby na ich miejsce urosło to co nowe i piękne. Są jak światło świecy w ciemną bezgwiezdą noc...

Gdyby ktoś chciał kupić mój obraz to poleciłbym... ostrożność. To nie są zabawki i nie tak na nie należy patrzeć.

KamilZ
Nowicjusz
*

Aktywność:
3%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #28 : 29 Sierpień 2018 - 10:58:22 »

"Prastary Sen Stwórcy"

Akryl, szkło- różne kawałki. Częściowo malowany gołębim piórem.

KamilZ
Nowicjusz
*

Aktywność:
3%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #29 : 04 Wrzesień 2018 - 15:52:57 »

"Skrzydła"
Trzcina, piasek, muszle, linka, Lapis Lazuli, Agat Mszysty.

Strony: 1 2 [3] 4   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: