Malarstwo - Teresa Kopańska
  Malarstwo Teresy Kopańskiej
forum malarskie
Forum malarskie
26 Czerwiec 2019 - 11:00:40 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Naciągnięcie płótna na inny blejtram - możliwe?  (Przeczytany 1782 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
LionheART
Zabłąkany wędrowiec

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« : 29 Grudzień 2017 - 06:02:59 »

Jestem zielona w tym temacie, bo zawsze kupowałam już gotowe naciągnięte płótna i nigdy sama się tym nie zajmowałam. Mój dylemat polega na tym, że zastanawiam się, czy istnieje możliwość "zdjęcia" płótna z ramy i po odpowiednim wykadrowaniu naciągnięcia go na blejtram w innym, mniejszym rozmiarze? A jeśli tak, to do kogo mogłabym się z tym zwrócić, i ile mniej więcej mogłoby to kosztować? Jak pewnie się domyślacie, mój problem dotyczy kompozycji, której wybór dość dużo odjął całemu obrazowi, i pełna desperacji próbuję temu zaradzić...   rotfl Z góry dziękuję za każdą pomoc!

LionheART
GAdS

Linki sponsorowane:

Vagabond
Tubylec
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #1 : 29 Grudzień 2017 - 17:32:55 »

Na pewno jest tak możliwość  o ile jest zszywkami od tylu to będzie nie trudno.
 Ja natomiast ale w ogóle bym nie ściągał - nigdy tak jak było nie naciągniesz. tak

Niczym strudzony życiem włóczęga, przemierzam najciemniejsze zakamarki swojej duszy w poszukiwaniu małej iskierki utraconych marzeń.
kumak
Nowicjusz
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #2 : 29 Grudzień 2017 - 17:48:24 »

Myślę, że należało by najprościej najpierw płótno mocniej zmoczyć
Póki płótno jest mokre, można zaryzykować odczepienie dwóch sąsiadujących
boków od krosien i ponowne ich naciągnięcie na inny już przygotowany blejtram.
Ale jeśli płótno jest już zagruntowane można spróbować użyć klinów. Jeśli to będzie za mało, to zdjąć płótno i je wyprać.
By może to pomoże. Tak naprawdę to się zastanawiam po co chcesz tak się bawić i dodawać sobie roboty, czy nie lepiej sobie wykorzystać to płótno do malowania a kupic drugie mniejsze juz gotowe podobrazie,  przecież są wcale nie tak drogie mysl
Tym ściąganie ryzykujesz zepsucie płótna pod względem splotów włókien.  tak

teresa
Admin
*

Aktywność:
3%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #3 : 29 Grudzień 2017 - 17:51:34 »

Poczytaj wiadomości  użytkowników w tym temacie.
Olej - przygotowanie podobrazia
http://www.tessart.pl/smf/index.php?topic=104.60
Vagabond
Tubylec
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #4 : 29 Grudzień 2017 - 18:00:19 »

Kumak ale chyba jeszcze po wyschnięciu (bo chyba powinno wyschnąć płótno ?) płótna trzeba odpowiednio go przyciąć do wymiaru tego mniejszego krosna  mysl

Niczym strudzony życiem włóczęga, przemierzam najciemniejsze zakamarki swojej duszy w poszukiwaniu małej iskierki utraconych marzeń.
LionheART
Zabłąkany wędrowiec

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #5 : 29 Grudzień 2017 - 19:51:33 »

Kumak - gdybym nie skończyła już pracy o której mówię - nie wiem, czemu nie wspomniałam o tym w poście -  to bez problemu kupiłabym inne właściwe płótno. Ale przy skończonym obrazie, którego kompozycja mi się nie podoba, chciałam odratować jeszcze to konkretne ;)
Dziękuję za wszystkie odpowiedzi.  No cóż, zastanowię się jeszcze co zrobić. A może lepiej po prostu '' przełknąć dumę'',  pogodzić z pierwszym wyborem i wymyślić coś z samym obrazem, by wypełnić tę zbędną pustą przestrzeń, którą chciałam kadrować. usmiech

LionheART
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: