Malarstwo - Teresa Kopańska
  Malarstwo Teresy Kopańskiej
forum malarskie
Forum malarskie
23 Maj 2018 - 07:40:44 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Obraz Andrzeja Grabowskiego  (Przeczytany 1383 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
jag888
Zabłąkany wędrowiec

Aktywność:
0%

Nagrody
« : 06 Kwiecień 2017 - 11:41:41 »

Dzień dobry,
jako że zauważyłem iż na tym forum są fachowcy od malarstwa, będę niezmiernie zobowiązany za okazaną pomoc

odziedziczyliśmy po Rodzicach obraz, z pokolenia na pokolenie przekazywany nabożnie jako wartościowy, aczkolwiek nie znamy się na tym i nie konsultowaliśmy/konfrontowaliśmy tego obrazu z żadnym fachowcem

obraz przedstawia kosynierów i jest podpisany jako Andrzej Grabowski

niestety nie mam jak wkleic linkow do zdjec, wiec ew. prosba o usuniecie spacji w ht tps
 ht tps://images84.fotosik.pl/409/28b590b4de8d2897.jpg
 ht tps://images83.fotosik.pl/410/e915799404a0886e.jpg
 ht tps://images84.fotosik.pl/409/6a67c994e4995714.jpg

czy możecie wskazać jakiekolwiek informacje/wycenę, czy ten obraz przedstawia jakąś wartość ... albo co zrobić by to ustalić (niestety nie znamy nikogo z branży)?

z góry dziękuję i pozdrawiam
Jarek
GAdS

Linki sponsorowane:

teresa
Admin
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #1 : 06 Kwiecień 2017 - 17:13:19 »

Oryginalna sygnatura Andrzeja Grabowskiego - malarza polskiego z lat  1833 -  1886

Nie sądzę by ten akurat obraz był jego dziełem, ponieważ ten malarz malował raczej głównie portrety arystokracji i współczesnych mu ludzi,
chociaż też w jego galeriach znalazły się obrazy w tematyce rodzajowej i historycznej. Malował olejami.
Obraz o który pytasz rzeczywiście wygląda na bardzo stary, ale nie sądzę by aż tyle lat przetrwał  np. od śmierci w/podanego artystę.
Wracając do malarzy > to można o tym nazwisku spotkać nie jednego. Wyżej wrzuciłam Ci fotkę z podpisem Andrzeja Grabowskiego i
jak widzisz bardzo się różni. Tak więc raczej nie rób sobie nadziei jeśli Ci ktoś wskaże akurat tego artystę.
Jednak dam Ci radę byś na 100% był pewny, jeśli będziesz może w Krakowie,  to udaj się do muzeum, tam na pewno spotkasz jego dzieła, są tam wystawione. Może  za bardzo Ci nie pomogłam, ale jeszcze jedna taka moja rada. Zrób zdjęcie obrazu  i w muzeach, galeriach zapewne znajdziesz odpowiedź od Znawców sztuki.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.  usmiech

Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: