Malarstwo - Teresa Kopańska
  Malarstwo Teresy Kopańskiej
forum malarskie
Forum malarskie
26 Wrzesień 2017 - 15:36:54 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 2 [3]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Rysunek  (Przeczytany 3345 razy) Średnia ocena: 5
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
teresa
Admin
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #20 : 26 Listopad 2016 - 09:06:59 »

nokiu tak, na papierze Canson.
Zakupiłam szkicownik XL Mix media na spirali.
Papier jest bardzo wytrzymały, ma średnio ziarnistą powierzchnię i zapewnia ładne efekty.
 usmiech
GAdS

Linki sponsorowane:

nokia75
Przyjaciel
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #21 : 26 Listopad 2016 - 19:40:45 »

Pytam bo wyglądają prace jakby były podrasowane w jakimś programie graficznym , takie gładkie linie ołówkiem są  usmiech

Co komu po tym, że choćby cały świat pozyskał ale na swej duszy stracił?......
teresa
Admin
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #22 : 27 Listopad 2016 - 08:02:45 »

nokiu wcześniej, (no dość dawno) rysunkiem zajmowałam się z samej potrzeby nauki, nie było wówczas żadnych
(prócz gumki, palców -  paluszkiem  ) ułatwiających narzędzi do wydobywania różnych efektów, refleksów świetlnych w rysunku. Dziś w sklepach plastycznych można zakupić taki patyczek rozcierający wszelkie detale w ołówku. (uwaga jeśli się zabrudzi nie myć !) Jest on zrobiony z papieru. Jest świetnym narzędziem do tworzenia różnych efektów, gładkość, jasność, a przede wszystkim zacieranie zbędnych linii na powierzchni rysunku.  Minusem dla tego patyczka jest, że trzeba się trochę napracować no i dość często go zmieniać ze względu szybkiego zabrudzenia.
Nazwa papierowych patyczków w języku plastycznym to Wiszer. Do rozmazywania ołówka nadają się też chusteczki higieniczne, z których można samemu zrobić sobie taki wiszer.

Teraz w sklepach można zaopatrzyć się w różne akcesoria plastyczne ułatwiające takie to tworzenie światła i cieni na rysunku, a wiadomo, że w rysunku najważniejszą podstawą jest światło i cień, szczególnie w portretach, jak również światło i cień, światłocienie w malarstwie. Ostatecznie można taką gładkość wydobywać pospolitym papierem. Szczerze polecam. tak

Ps.
przykład; rysunek wycięty z kadru filmowego  M. M

Towicz
Forumator
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #23 : 27 Listopad 2016 - 18:05:23 »

Tak sobie oglądałem te rysunki i kręciłem nosem. "Nieco kiczowate"- myślałem sobie...Ale... M.M. jest kapitalna!!!  okok Może najlepsza Twoja praca ! "Dorota" też świetna.
teresa
Admin
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #24 : 28 Listopad 2016 - 12:05:39 »

Towicz dziękuję za zainteresowanie się moją galerią rysunków. Jednego nie rozumiem, mógłbyś bardziej zobrazować Twoja opinię
"Nieco kiczowate"
? to znaczy chyba wiem dlaczego taki jest Twój komentarz. Nie boli mnie taka opinia ponieważ myślę, że
Ty lubisz jak coś się dzieje w obrazie, ruch postaci, ruch koloru, żyjąca przestrzeń i chyba to jest główną przyczyną takiego - "Nieco kiczowate"
Prawda, że moje rysunki - portreciki są nieco standardowe, ogólnie popularne rysowanie. No cóż to tylko zwykłe przedstawienie postaci.
Natomiast M. M i Marlene Dietrich już bardziej łaskawie je skomentowałeś. Właśnie zapewne chodzi tu jak wyżej wspomniałam, te rysunki dają do myślenia, przedstawiają to coś, co w nas pobudza jakieś reakcje. Ty chyba lubisz raczej taką twórczość, jeśli się mylę, to wyjaśnij mi jaśniej to - "Nieco kiczowate" może się trochę "wyprostuję" w rysowaniu.  bezradny Każda opinia jest ważna. tak
Towicz
Forumator
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #25 : 30 Listopad 2016 - 22:34:22 »

Warsztatowo Twoje rysunki są bardzo dobre, ale ja po prostu organicznie nie znoszę rzeczy przesłodzonych. Tych wszystkich łezek w oczach smutnych dzieciątek,  dziewcząt, piesków czy kotków. Nie cierpię grania na uczuciach. Nawet jeśli technicznie są najwyższej próby. Nie znoszę Hanksa, Pino i Redondo, nawet kiedy ich kopiuję. Dla mnie są oni tylko mistrzami komercji, nachalnego wciskania się klientowi.
Podoba mi się Twoja MM, ponieważ nie jest nachalna, nie uwodzi jakimiś tanimi trikami; skupiłaś się nad sprawami technicznymi i wygrałaś. To jest mistrzowski rysunek ołówkiem-klasa sama dla siebie.
Mówiąc o Dorocie , chodziło mi o córkę przyjaciółki- Małgorzatę- silna, wyrazista osobowość modelki zdominowała portretowy rysunek- i bardzo dobrze! A MDietrich świetna swoją drogą.
Pozdrawiam serdecznie i proszę o modlitwę do Muz o inspirację tak
teresa
Admin
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #26 : 27 Luty 2017 - 08:22:43 »

Dziękuję Towicz
teresa
Admin
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #27 : 27 Luty 2017 - 08:29:07 »

Mój tort urodzinowy na 100 lat.
(prezent od dzieci, Zaprojektowanie tortu - Sylwia Grzymkowska,
fotka na torcie - rys. portretu - córka moja Natasza Kraińska)
Zdjęcie użytkownika Teresa Kopańska.

Strony: 1 2 [3]   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: