Malarstwo - Teresa Kopańska
  Malarstwo Teresy Kopańskiej
forum malarskie
Forum malarskie
25 Października 2021 - 18:52:30 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Monika W - "Anioł Stróż"  (Przeczytany 5263 razy) Średnia ocena: 0
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Monika W
Bywalec
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« : 27 Maja 2008 - 23:18:46 »

Ta prace mieliscie juz okazje poznac, a teraz krok po kroku... fotki roznej jakosci bo jedne z lampa inne bez itd.

suche pastele, karton 40x60 cm

1. Najpierw szkic konia olowkiem i zaznaczenie linii horyzontu. Nastepnie blekitna pastel i obrysowanie gdzie beda chmurki. Przestrzen miedzy chmurami zamalowujemy niebieska pastela (tu widac poczatek w rogu).

2. Przestrzen miedzy chmurami jest juz zamalowana na niebiesko i nalozony jest tez drugi kolor - czarny, u gory wiecej i im bardziej w dol tym mniej.

3. a tu sie troche rozpedzilam... najpierw roztarlam rownomiernie paluchem niebieski z czarnym miedzy chmurami. Pozniej na dole pasami nalozylam zielen, czern i braz i roztarlam. Zarysy drzew zamalowalam na czarno i dodalam plamki brazu, ktore rowniez zostaly wtarte.

4. Tu sie tez zagalopowoalam z ksiezycem... generalnie jest tam bialy, czarny, troche zoltego i niebieskiero roztarte razem by sie pomieszalo. Nastepnie zaczynam zamalowywac chmurki biala pastela.

5. Poczatki wylaniania konia, zamalowuje cala sylwetke brazem.

6. Nalozone zostaly kolory czarny tam gdzie ciemniej i pomarancz gdzie jasniej oraz wtarte w braz nalozony wczesniej.

7. Tak samo wylonila sie glowa, najpierw byla cala brazowa, pozniej czarnym zaznaczylam ksztalty na glowie (kreskami) pozniej nalozylam pomarancz i wtarlam tak by kazdy kolor zostal na swoim miejscu ale nie byl tak ostro odciety od pozostalych. Grzywa i szczotki nog zostaly najpierw zamalowane na czarno, a pozniej naniesione kreski biela i niebieskim dla uwidocznienia wlosow.

c.d.n.  usmiech

"Najważniejsze, to mieć w życiu pasję, która nadaje mu sens!" MW - czyli ja usmiech
kratke
Gość
« Odpowiedz #1 : 28 Maja 2008 - 07:07:00 »

No nie powiem, pomysł z fotorelacjami chwycił okok
Ja osobiście jestem zachwycony odzewem użytkowników i niniejszym obiecuję, że niedługo dołączę do "fotorelacjantów" zawstydzony
Co mnie osobiście zaskoczyło, to fakt, że macie w fotorelacjach prace starsze (Monika i Paveletz). Ja nawet nie pomyślałem o takim czymś wcześniej... Czas nadrobić...

Swoją drogą już po dwóch pracach widać różnice w traktowaniu pasteli jako środka wyrazu i ja od razu mówię, że mój styl także różni się znacznie od obu ghiii
cassey
Nowicjusz
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #2 : 28 Maja 2008 - 08:01:53 »

no ja również gratuluje pomysłu, wspaniałe jest to ze mozna zobaczyc czyjąs technike, obiecuje ze nastepne prace do fotorelacji zaczną się od szkicu a nie od połowy ;)
Monika W
Bywalec
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #3 : 28 Maja 2008 - 13:26:37 »

no to idzmy dalej...

8. Troche wiecej pomaranczowego zeby bardziej uwidoczniec konia (tutaj jeszcze nie wtarty w poprzednia warstwe).

9. Zamalowuje reszte chmur.

10. Roztarlam biala pastel na chmurach i dodalam czarnej tam gdzie ma byc ciemniej.

11. Laczenie czarnego z bialym poprzez wcieranie.

12. Dodanie blekitu do chmur (taki sam sposob jak wczesniej czarny).

13. W dole dorysowalam siwego konika

14. A tak wyglada po uzyciu badziewnej fiksatywy, ktora musialam usuwac i nalozyc lakier, ktory staaasznie przyciemnil wszystko... to juz jest wersja po kolejnym rozjasnianiu :/ wczesniej podobal mi sie bardziej, ale i tak dobrze ze nie poszedl calkiem na straty...

z kolorami jeszcze walczylam, ostatecznie udalo mi sie przywrocic mu wyglad bardzo zblizony do punktu 13  zacieszacz

"Najważniejsze, to mieć w życiu pasję, która nadaje mu sens!" MW - czyli ja usmiech
Sisi
Tubylec
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #4 : 28 Maja 2008 - 13:59:38 »

fajnie że wiele osób zabrało się do robienia fotorelacji :D
twoja jak i inne są wspaniałe

PS
fajny akcent z tym białym koniem :D
Strony: [1]   Do góry