Malarstwo - Teresa Kopańska
  Malarstwo Teresy Kopańskiej
forum malarskie
Forum malarskie
27 Stycznia 2023 - 19:45:12 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 ... 14 15 16 17 18 [19]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Farby olejne - jakie polecacie?  (Przeczytany 170733 razy) Średnia ocena: 4
Hergon_pl
Stały bywalec
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #180 : 17 Lutego 2015 - 16:56:17 »

Masz rację,ale zauważ że wszystko to bazuje poniekąd na stereotypach jak np wspomniane płótno jako najlepszy podkład czy nazewnictwo które zamiast utwierdzać się w fachowym słownictwie bazuje na slangu i regionalnych nazwach bo z tym również często się spotykam. A drugie farby czy akcesoria- fakt,że w Polsce nie są jeszcze tak bardzo popularne ale myślę,że cena wyznacza tą zaporę nie do przejścia.
andreas
Nowicjusz
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #181 : 09 Października 2015 - 20:35:00 »

Dawno nie pisano w tym wątku i nie jestem pewny czy trafiłem do odpowiedniego działu z tym postem. Dużo dyskutowaliście na temat farb. Popieram Towicza, że trzeba malować by dyskutować.  Ja zacząłem od najgorszych chyba - phoenixów. Byłem tak początkującym, że nie zauważałem ich beznadziejności. Jedynie drażniło mnie ich skrzypienie na szklanej palecie przy rozcieraniu. Trudno było uzyskać właściwą konsystencję. Z określeniem "właściwa" to mam do dzisiaj wątpliwości. Przeszedłem potem na renesansy "oil for art" Mieszając je razem zepsułem nie mała ilość płótna. Trochę ulepszam moją paletę o kolory, których niby mi brakuje ale nie za dużo bo po pierwsze - finanse emeryta a po drugie muszę zacząć coś przyzwoitego tworzyć na co nie będzie szkoda wydać kasy. Ostatnio natknąłem się na nowy produkt renesansów- VERNICE - farby konserwatorskie 31 kolorów w 20 ml tubkach oparte na bazie mastyksowej i  ketonowej. Farby zatwierdzone przez Centralny Instytut Konserwatorski w Rzymie oraz przez Instytut Sztuki i Konserwacji we Florencji. Informacje na stronie sklepu internetowego Szal-Art. Może ktoś z was ma już zdanie na ich temat. Chętnie przeczytam. Pozdrawiam

Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń.

Eleanore Roosevelt
grullo
Stały bywalec
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #182 : 15 Października 2015 - 21:23:08 »

Co tu taka cisza jak po śmierci organisty? rotfl

Andreas śpieszę by odpowiedzieć. Farby konserwatorskie nie nadają się do malowania zwyczajnego. Zostały stworzone w oparciu o żywice ketonowe lub mastyksowe i nadają się jedynie w pracy konserwatora do uzupełniania brakujących fragmentów farby na kitach. Nie polecam malować nimi zwyczajnie, nie dość że śmierdzą bo są na smrodliwych rozpuszczalnikach, to jeszcze łatwo je ściągnąć nowym nakładem, są przeznaczone raczej do jednowarstwowego opracowania malarskiego. We wspomnianym sklepie jest całe mnóstwo dobrych farb, na pewno znajdziesz coś dla siebie. Mógłbym polecić kilka marek, ale do nauki na pewno te najdroższe się nie przydadzą. Z kolei te najtańsze omijaj szeroki łukiem i nawet na nie nie patrz, choćby darmo dawali. Pozdrawian

Beadom
Forumator
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #183 : 17 Października 2015 - 20:12:00 »

Z określeniem "właściwa" to mam do dzisiaj wątpliwości.

"Właściwa" to taka, która odpowiada malarzowi  oczko Każdy inaczej maluje. Jedni wolą impasty inni laserunki wiec każdy będzie miał inne oczekiwania odnośnie konsystencji farb. Mnie bardzo odpowiada konsystencja Hardingów niestety cenowo mnie powalają szczególnie kadmy i kobalt (jakaś masakra ). W&N cenowo wypada lepiej gdyby miał jeszcze konsystencję MH byłoby ok.
  Kompletując swoją paletę na pierwszym miejscu zwracałabym uwagę na czystość kolorów. Nie kupować farb składających się z kilku pigmentów. Czym więcej tubek z gotowymi mieszankami tym większe brudy, mniej się nauczymy a i niezadowolenie gwarantowane. Plus jednoskładnikowych jest taki, że mamy szansę stworzyć inne kolory nie tracąc czystości.  Starać się kupować farby najlepsze na jakie nas stać a przynajmniej nie schodzić poniżej średniej klasy. Lepiej mieć miej farb a dobrej jakości oczko Oczywiście nie jakość farb świadczy o tym jakimi jesteśmy malarzami i genialne pigmenty nie uczynią z nas mistrzów  oczko
andreas
Nowicjusz
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #184 : 17 Października 2015 - 23:36:02 »

Dziękuję Grullo i Beadom. Tych farb konserwatorskich nie zamierzałem nabyć. Zaciekawiła mnie tylko nazwa "konserwatorskie" . Nie mam doświadczenia i myślałem, że może jakiejś wysokiej jakości, chociaż cena nie przerażała. Ciekawiło mnie co to takiego baza mastyksowa i ketonowa. W tej literaturze, którą nadrabiam braki w wykształceniu plastycznym nie spotkałem tych pojęć. Od tej pory uważam, że temat mnie NIE DOTYCZY i można o nim zapomnieć. O lepszych farbach pomyślę jak będę sam z przyjemnością oglądał swoje prace. Pomarzyć zawsze można. Najbardziej przypadły mi do gustu farby wyprodukowane przez firmę Marka Cardera - GENEVA. Z opisu i z filmów Draw Mix Paint - rewelacja. Pozdrawiam

Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń.

Eleanore Roosevelt
Hergon_pl
Stały bywalec
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #185 : 22 Grudnia 2015 - 13:11:58 »

W takim razie tym się sugeruj,czyli własnym gustem,z doświadczenia wiem że warto też wypróbować kilka farb kilku marek,aby mieć punkt odniesienia podczas wyboru tych najlepszych, daj znać na co ostateczne padł wybór.
Strony: 1 ... 14 15 16 17 18 [19]   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: