Malarstwo - Teresa Kopańska
  Malarstwo Teresy Kopańskiej
forum malarskie
Forum malarskie
26 Czerwiec 2019 - 11:03:47 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Lampa ze szkłem powiększającym do rysowania  (Przeczytany 4900 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
reszka
Nowicjusz
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« : 12 Styczeń 2015 - 23:38:12 »

Potrzebuję dobrą lampę na stół do rysowania, ze szkłem powiększającym przyczepionym do lampy. Czy ktoś coś takiego używa i mógłby mi powiedzieć, czy ona zdaje egzamin i się sprawdza? Jaką kupić? Bo przedział cenowy spory, nie wiem, czym się sugerować przy wyborze. Będę wdzięczna za informacje.

usmiech
GAdS

Linki sponsorowane:

teresa
Admin
*

Aktywność:
3%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #1 : 13 Styczeń 2015 - 08:26:17 »

Ja osobiście korzystam z lampy daylight. Daje mocne, białe światło co najbardziej ważne jest przy malowaniu, rysowaniu.
Co nie które lampy zniekształcają naturalne kolorki i często powodują szybsze schniecie, blaknienie farb czy też rysunku (nagrzewanie)
co też jest przyczyną zmęczenia i pocenia się malującego czy tez rysującego swoje dzieło.
Lampy Daylight mają światło zgodne ze spektrum fal światła dziennego,posiada temperaturę barwową 6500K czyli
naturalne dzienne światło które nie jest ani "za zimne" anie "za ciepłe".

Jest idealna w zakresie emitujących światło dzienne, nie obciąża wzroku w czasie wieczorów przy malowaniu czy też przy rysowaniu.
Rzeczywiście lampy takie są dość drogie, kształtują się bowiem w cenach od 200 Pl do 600 Pl, ale na
Allegro zapewne zakupisz o wiele taniej w tym też lampę daylight ze szkłem powiększającym przyczepionym do lampy.

wejdź do wątku, więcej w opisie
oświetlenie pracowni malarskiej
a przy okazji poczytaj,  wrzucam linki o świetle, bowiem "Światło jest malarzem krajobrazu i t d. "
Światło i walor w malarstwie.
Ważny słownik definicji w malarstwie, plastyce, grafice(MALARSKIE ŚWIATŁO)

reszka
Nowicjusz
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #2 : 13 Styczeń 2015 - 10:53:13 »

Bardzo dziękuję usmiech a myślałam, że wszystkie wątki przeczytałam usmiech

usmiech
Hergon_pl
Stały bywalec
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #3 : 17 Luty 2015 - 17:05:01 »

W zasadzie powyższa lampa w zupełności wystarczy bo spełnia wszystkie Twoje wymagania,jedynie co możesz sprecyzować to budżet w jakim chciałbyś się zmieścić wraz z zakupem,od tego zacznijmy:)
reszka
Nowicjusz
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #4 : 17 Luty 2015 - 21:46:10 »

Jeszcze nie kupiłam, zbieram kasę usmiech, chciałabym się zmieścić w 3 stówkach, ale jak jest coś genialnie lepszego za trochę więcej, to dozbieram i zakupię trochę później usmiech

usmiech
Hergon_pl
Stały bywalec
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #5 : 02 Czerwiec 2015 - 06:54:34 »

W takim razie do 3 stówek spokojnie powinnaś się zmieścić,akurat lampa daylight ma tą zaletę,że nie zniekształca naturalnych kolorów i barw,a to naprawdę duży atut. Daj znać na jaki model ostatecznie się decydujesz.
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: