Malarstwo - Teresa Kopańska
  Malarstwo Teresy Kopańskiej
forum malarskie
Forum malarskie
24 Styczeń 2019 - 13:26:29 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: kariera artystyczna  (Przeczytany 2752 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
aszurbanibal
Nowicjusz
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« : 22 Grudzień 2014 - 02:08:35 »

Dostałem się uż do licem plastycznego zamierzam iść na asp ale obawam się jak to będzie wyglądało. Wszyscy mówią że po asp chleba nie będzie ale nauczycielka malarstwa mówi że warto iść na asp. ale ja mam wiele pytań. Na przykład jak wygląda wspópraca z galeria w jakim miescie najlepiej mieszkac warzawa a może naweti paryż jak zależć mecenasa z czego utrzymać sie zaraz po studiach jak sie dostać w kręgi cyganerii oraz czy galerie biorą prace od studentów oraz od swierzo upieczonych appsolwentów.
GAdS

Linki sponsorowane:

teresa
Admin
*

Aktywność:
7%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #1 : 22 Grudzień 2014 - 16:53:23 »

Co można robić po ASP?

Jesteś jeszcze studentem Akademii Sztuk Pięknych, właśnie ją kończysz lub już skończyłeś i zadajesz sobie pytanie: „co dalej?”. Gdzie mogą pracować absolwenci posiadający tytuł magistra sztuki?

Studenci grafiki zazwyczaj już w trakcie studiów współpracują z agencjami reklamowymi, znajdują zatrudnienie jako fotoedytorzy w czasopismach lub tworzą ilustracje do książek. Absolwenci architektury wnętrz często mają na koncie współpracę ze studiami projektowymi, architektami i zdarza się, że tuż po studiach zdecydowani są założyć własną firmę. Znacznie trudniejszy start mają designerzy – muszą przekonać potencjalnego pracodawcę, że nowy produkt będzie się sprzedawał i że warto zainwestować w jego produkcję. Niełatwo jest też osobom chcącym utrzymać się ze sztuki – muszą być jednocześnie artystami, menedżerami i logistykami, a do tego szkoła nie przygotowuje.

Decyzja pierwsza: zostaję artystą

Żeby zaistnieć na rynku sztuki, trzeba być bardzo aktywnym. Najlepiej już na studiach uczestniczyć w wystawach zbiorowych, brać udział w konkursach, szczególnie ogólnopolskich, oraz kompletować artystyczne CV – wyróżnienia, nagrody, katalogi. Z listą osiągnięć oraz pozytywnymi opiniami od wykładowców można starać się o stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz o wsparcie rozmaitych instytucji i fundacji. – Po dwóch latach od ukończenia Wydziału Malarstwa ASP nawiązałam stałą współpracę z warszawską galerią – mówi Anna. – W ciągu roku miałam dwie wystawy indywidualne i brałam udział w trzech zbiorowych prezentacjach. Galeria wystawiała również moje prace na targach sztuki we Frankfurcie. Od chwili związania się z nią jestem w stanie utrzymać się samodzielnie i żyć ze sztuki. Niestety to również galeria decyduje o tym, czy przedłuży z artystą kontrakt na następny rok, trzeba więc jak najlepiej wykorzystywać wszelkie wernisaże, nawiązywać kontakty z innymi artystami i pracować, pracować, pracować!

Decyzja druga: własna firma

W zdobywaniu informacji o formalnościach związanych z prowadzeniem firmy mogą pomóc liczne instytucje i stowarzyszenia. Warto skorzystać z możliwości, jakie dają Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości. Dzięki nim nad początkową fazą działalności firmy czuwać będzie sztab ekspertów: specjalistów do pozyskiwania środków na prowadzenie działalności, księgowych, specjalistów od reklamy i promocji. Dodatkowo młody przedsiębiorca może skorzystać ze szkoleń, które ułatwią mu samodzielne funkcjonowanie w przyszłości. – Po skończeniu studiów próbowałem zainteresować moim autorskim projektem instytucje samorządowe, niestety bez odzewu – opowiada Mateusz. – W końcu zdecydowałem się na otwarcie działalności. Po otrzymaniu dotacji unijnej przeprowadziłem pierwszy etap mojego projektu, założyłem stronę internetową i na razie wszystko działa… Robię to, co chciałem robić. Realizuję swoją pasję.

Decyzja trzecia: współpraca z agencją reklamową

Portfolio najlepiej zacząć kompletować już na studiach. Nie trzeba być studentem wydziału grafiki, ale konieczna jest umiejętność swobodnego posługiwania się językiem znaków oraz orientacja w najnowszych trendach. Pracując w agencji, poznaje się jej klientów i po jakimś czasie można zdecydować się na samodzielną pracę.– Już na studiach podjęłam pracę we wrocławskiej agencji reklamowej. Po zrobieniu dyplomu przez cztery lata byłam jej etatowym pracownikiem – mówi Marta, graficzka. – Nauczyłam się tam właściwie wszystkiego. Skompletowałam też portfolio, w którym jest kilka projektów dla bardzo znanych firm.

Decyzja czwarta: dokształcam się

Można postawić też na dalszą edukację. Wybór studiów podyplomowych z branży artystyczno-wizualnej jest duży. Można zostać menadżerem kultury, animatorem pracującym z młodzieżą lub zająć się reklamą wizualną. Atrakcyjną propozycją są na przykład bezpłatne studia „zarządzanie w kulturze, sztuce i turystyce kulturowej” realizowane wspólnie przez Akademię Ekonomiczną i Akademię Sztuk Pięknych w Katowicach, finansowane ze środków Unii Europejskiej.

tekst; Aleksandra Dobrowolska

Przychylam się do w/w wypowiedzi.
ale czy się uda zrobić karierę artystyczną ? wielka niewiadoma - mieć szczęście, kasę,
lepiej jeszcze znane nazwisko, poświęcić swój czas na sztukę i jeszcze wiele więcej.. ..
wiadomo jak jest z artystami "raz na wozie więcej pod wozem"  usmiech
Żyć z samej sztuki udaje się nielicznym.

Z czego żyje dziś artysta? - poczytaj
http://finanse.wp.pl/kat,18453,title,Z-czego-zyje-dzis-artysta,wid,14361737,wiadomosc.html
Towicz
Forumator
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #2 : 22 Grudzień 2014 - 18:58:37 »

Nie ma kierunku studiów, który sam w sobie da Ci gwarancje sukcesu finansowego. Kiedyś napisałem Ci coś o stawaniu sie artystą zawodowym i mógłbym wszystko powtórzyć. Najważniejszy jest pomysł na siebie, kreatywność, talent po prostu. Jeśli będziesz dobry, Twoja sztuka przyciągnie ludzi, propozycje pojawią się same.
ASP to dobry wybór, ale potem doradzałbym wyjazd. Za granicą może nie będziesz "jaśnie panem artystą chronionym przez układy i kliki" ale możliwości są 1000x większe.
aszurbanibal
Nowicjusz
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #3 : 23 Grudzień 2014 - 01:43:37 »

Dziękuję za wszystkie wpisy. Z jednej strony obawiam się że nie będę miałco do arnka włożyć ale z drugiej strony moje życie bez sztuki nie ma sensu.  narazie usze się w liceum plastycznym ale mpotem zamierzam iść na asp na malarstwo. Myślę że sobię poradzę jestem najlepszy w grupie nauczycielka chwali mnie bez przerwy. Ale wciąż mam obawy a u mnie w rodzinie z kasą krucho. I co tu robić rzucić powołanie i zmarnować życie czy iść oewniejszą drogą na skróty?
Hergon_pl
Stały bywalec
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #4 : 17 Luty 2015 - 17:04:06 »

Przede wszystkim musisz odpowiedzieć sobie na pytanie czego sam chcesz- nie ma kierunku który zagwarantuje Ci duże przychody i minimum wysiłku,tak jest w niewielu przypadkach z odrobiną szczęścia i znajomości. Rób to co lubisz co sprawia Ci radość iw czym sie odnajdujesz,a reszta sama przyjdzie:)
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: