Malarstwo - Teresa Kopańska
  Malarstwo Teresy Kopańskiej
forum malarskie
Forum malarskie
15 Wrzesień 2019 - 19:05:21 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: lily-rose89  (Przeczytany 2784 razy) Średnia ocena: 0
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
lily-rose89
Nowicjusz
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« : 15 Grudzień 2014 - 18:54:38 »

1. W PARKU, olej na płótnie, 50 x70 cm

Zdjęcie jest wykonane telefonem, ale następne będą aparatem. Niestety zadziałam gdzieś kartę pamięci do aparatu  beczy
Myślę, że nawet przy tej jakości wydać błędy i niedociągnięcia! Proszę o szczere opinie - nawet te bolesne usmiech, Zdaje sobie sprawę, że jeszcze wiele muszę się nauczyć, zresztą bardzo dokładnie przeglądałam galerie użytkowników tego forum!
Mam już koncepcje na następne dwa obrazy - leniwy, gruby kot i roznegliżowana pani o kobiecych kształtach.  O ile uda mi się przelać na płótno to, co chce głowa usmiech

"Oto opowieść o tym jakie jest życie: nie o tym jakie długie ono jest, lecz o tym, jakie  dobre, bo to się liczy" - Seneka
GAdS

Linki sponsorowane:

Towicz
Forumator
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #1 : 16 Grudzień 2014 - 10:45:52 »

Czy ten staw jest zamarznięty? Bo na taki wygląda.
Skąd ten błękit wody/lodu? Niebo jest szaro-białe, wyraźnie pochmurne, więc woda powinna odbijać podobne barwy. Brakuje też odbić drzew na wprost, no chyba że to lód.
Drzewa bardzo złe. Gałęzie grubsze od pni. Naprawdę warto pobawić się małym pędzelkiem i spróbować pokazać, jak to naprawdę wygląda.
Jak to malowałaś? Z fotografii, czy w plenerze?
Warto by trochę postudiować malarstwo pejzażowe, popatrzeć jak nakładana jest farba, jak operuje się kolorem. Wejdź na YouTube i obejrzyj parę filmików instruktażowych, zobacz jak robią to doświadczeni malarze. Trudno udzielać konkretnych rad, ponieważ trzeba by omawiać i poprawiać każdy cm kwadratowy Twojego obrazu. Farbę olejną powinno się kłaść grubo, a u Ciebie wygląda to malowanie plakatówkami.
lily-rose89
Nowicjusz
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #2 : 16 Grudzień 2014 - 15:00:47 »

Dziękuję Towicz za ocenę. W pełni się z opinia zgadzam. Taaak, drzewa sprawiają mi trudność usmiech
Malowałam z fotografii. Tak - część po prawej to lód. Próbowałam go zaakcentować - tymi białymi rysami.
W pełni zgadzam się, że kolor wody jest za jaskrawy!
Zawsze nakładam grubo farbę olejną, a tu faktycznie nie widać tych pociągnięć pędzla!

"Oto opowieść o tym jakie jest życie: nie o tym jakie długie ono jest, lecz o tym, jakie  dobre, bo to się liczy" - Seneka
teresa
Admin
*

Aktywność:
7%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #3 : 16 Grudzień 2014 - 17:28:21 »

Dużo racji w tym co pisze Towicz, jednak ja dostrzegam w tym obrazie wiele cech artystycznych a
mianowicie ważnym elementem, który znajduję,  jest światło, które udało Ci się wpleść w tę scenkę pejzażową tj.
bezpośrednio padające światło na fragment przedstawionego obrazu,  potem odbite w wodzie (z lewego górnego rogu)
Jest to pewna cecha artystyczna, która w języku artystycznym - malarskim zwie się walorem artystycznym.
Czyli po prostu udało Ci się  osiągnąć pewien poziom artystyczny tego dzieła. W tym malowidle jest bardzo wyraźnie
widoczna tonacja kolorystyczna to znaczy jasność barw, natężenie światła względem cienia (ilość jasności i ciemności)
Z tego względu, uważam, że obraz ten posiada wartości artystyczne.
Również - oglądając pracę "W PARKU" widzę też pewne poczuciem ciężaru koloru, które zawarte jest w
odcieniach jasnych czyli lekkich, natomiast ciemne barwy sprawiają wrażenie ciężkości.
To odpowiednie rozłożenie walorowe zorganizowało w obrazie kompozycję kolorystyczną jak też przedmiotową.

W malarstwie obowiązują trzy zasady: 1).zasada równowagi,2). zasada symetrii, 3).zasada rytmu.
Myślę, że te trzy zasady są spełnione w tym obrazie.

Mój komentarz nie dotyczy w żadnym razie technicznego malowania, wykonania tego obrazu.
Moja opinia dotyczy tylko wizualnych odczuć.
Zgadzam się z opinią i radą Towicza. Jednak nie wszystko od razu idzie jak "po maśle"
Trzeba wiele poświęcić czasu by stworzyć dzieło na miarę dużych wartości artystycznych.
Trzeba malować, wprowadzać dłonie w ruch i malować, malować.

tak
lily-rose89
Nowicjusz
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #4 : 16 Grudzień 2014 - 17:40:42 »

Dziękuję Tereso za obszerną wypowiedź usmiech Oczywiście jeszcze dużo pracy przede mną, ale traktuję to jaką przyjemność. Cieszy mnie, że dostrzegłaś jakiś walor artystyczny. Zgadzam się w 100% procentach w Towiczem - aspekt nieudanych drzew i słabo nałożonej farby olejnej, chodził mi już po głowie w czasie malowania, jak i po zakończeniu. Natomiast nie zauważyłam innego mankamentu, który teraz wydaje mi się oczywisty - koloru tego stawu rotfl Dopiero Towicz mi uświadomił, że kolor nieba i kolor wody, delikatnie mówiąc ze sobą nie współgrają usmiech Teraz jak na to patrzę, to śmiać mi się chce tak
Zabieram się teraz za malowanie tłustego kota - może wyjdzie mi korzystniej.
Jeszcze raz dziękuję za uwagi - Tereso, Towicz usmiech

czyCztery
Bywalec
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #5 : 03 Styczeń 2015 - 11:40:35 »

Hej, Lily- Rose, są postępy, hm?
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: