Malarstwo - Teresa Kopańska
  Malarstwo Teresy Kopańskiej
forum malarskie
Forum malarskie
18 Czerwiec 2019 - 05:56:40 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] 2 3 4   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: kaYnA obrazy SzKICE malarskie OŁÓWKIEM  (Przeczytany 13040 razy) Średnia ocena: 4
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
kayna
Bywalec
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« : 08 Grudzień 2014 - 20:32:24 »

1
"bezgłowy"  
akryl

akryl (październik 2014)

2
 "Jack"
szkic ołówkiem

szkic ołówkiem (listopad 2014) portret ze zdjęcia

3
"Louis"
szkic ołówkiem

4
"Anna"
ołówek, portret na podstawie zdjęcia

GAdS

Linki sponsorowane:

lily-rose89
Nowicjusz
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #1 : 08 Grudzień 2014 - 20:46:31 »

Louisem to mnie pobiłaś  okok On i jego słynne miny! Niesamowite wyzwanie do sportretowania! Louis miał taką paletę min, że starczy na kilkadziesiąt portretów :D Zdecydowanie Louis najlepszy, a po nim Jack!

"Oto opowieść o tym jakie jest życie: nie o tym jakie długie ono jest, lecz o tym, jakie  dobre, bo to się liczy" - Seneka
Towicz
Forumator
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #2 : 08 Grudzień 2014 - 21:12:37 »

Rysunki ołówkiem fajne, "Jack" najlepszy, u Louisa trochę przegięłaś z szyją, przecież to był chudzielec usmiech, portret Anny trudno oceniać, nie znam pierwowzoru, ale uderza pewna asymetria linii oczu i pustka lewego ( na obrazie) oka. Jednak bardzo poprawnych technicznie rysunków ołówkiem, zwłaszcza portretów na podstawie zdjęć, widzi się teraz naprawdę mnóstwo i dlatego to "bezgłowy" zwraca moją uwagę. Podoba mi się pewna gwałtowność operowania farbą nadająca pracy dynamizmu. Widać brak lęku przed farbą, pewność pędzla. Trochę łba szkoda, bo zawsze rodzi się podejrzenie, że nie dałaś rady oczko, Ale podoba mi się okok
kayna
Bywalec
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #3 : 09 Grudzień 2014 - 02:25:55 »

@lily-rose89 czuję, że darzymy Louisa de Funès tą samą sympatią, tym bardziej cieszę się, że podoba ci się jego portret w moim wykonaniu.  Zgadzam się z Towicz, że "Louis" ma zbyt grubą szyję i bardzo dziękuje za tą uwagę (nie dostrzegłam tego faktu wcześniej ).  Na poprawki już za późno, ale z pewnością ponownie podejmę to wyzwanie usmiech Co do portretu "Anna" - to  sama mam wiele zastrzeżeń, dlatego wrzucę zdjęcia z których korzystam przy jego tworzeniu i będę bardzo wdzięczna za uwagi, sugestie.. "Bezgłowy"  to krótka lecz piękna chwila w moje twórczości, powstał w spontaniczne 10-15 minut usmiech normalnie "katuję się" wielogodzinnym plamka po plamce ;) a głowa? kompletnie  nie pasowała do tej chwili i nastroju..usmiech 

Dodane: 09 Grudzień 2014 - 02:59:48
pół roku temu zaczęłam też portret mojej drugiej połowy usmiech ale nie przepada za pozowaniem.. jest bardzo dynamiczną osobą, ugrzęźliśmy na etapie szkicu..
 4.
szkic wstepny do "Gitarrra" olej na płótnie

@lily-rose89 i @Towicz Jeszcze raz dziękuję za pomoc i pozytywną energię  okok
wendipo
Malarz miesiąca

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #4 : 10 Grudzień 2014 - 11:16:26 »

W portreciku Anny nieźle oddane podobieństwo, choć sam rysunek troszkę jakby "niedopieszczony", prawy policzek  jakby zbyt ciemny i to nagłe przejście do boku twarzy stwarza  wrażenie jakby ta twarz była "krzywa", no i to jedno oko, zbyt zaciemnione.........Luis, świetnie oddane podobieństwo, choć szyja faktycznie troszkę grubawa. W portreciku Jacka, najbardziej podoba mi się jego demoniczne spojrzenie. No i na koniec "Bezgłowy", jeśli stworzyłaś ten obraz w tak krótkim czasie, to naprawdę jestem pełna podziwu............Masz talent, wielki talent tak

usmiech
kayna
Bywalec
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #5 : 10 Grudzień 2014 - 17:11:21 »

bardzo dziękuje wendipo  postaram się jak najlepiej skorzystać z twoich cennych uwag.  Portret "Anny" rozgrzebany czeka na ukończenie już dobry miesiąc, jest przy nim jeszcze wiele pracy, prawą dolną przestrzeń wypełnią loki mam nadzieje, że cień we włosach (pod uchem) wzdłuż szyi do ramienia oraz opracowanie cieni pod prawym okiem i na poliku zrównoważą lewą stronę. Pozdrawiam serdecznie i jeszcze raz dziękuje, miłego wieczoru pełnego weny twórczej:)
Towicz
Forumator
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #6 : 14 Grudzień 2014 - 11:12:54 »

U "Anny" prawe(jej prawe) oko za nisko i trochę za dużo przestrzeni miedzy lewym okiem, a linią włosów(policzek!). No, i czeka Cię robota z lokami usmiech
Gitarzysta świetnie malowany, masz rąsię do pędzla i farby oczko, ale chłopak mógłby rozpuścić włosy. Byłoby ciekawiej.
kayna
Bywalec
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #7 : 14 Grudzień 2014 - 22:38:38 »

Dziękuję Towicz za twój komentarz, rady i pozytywną opinię -to mnie mobilizuję do dalszej pracy usmiech. Pozdrawiam serdecznie usmiech

5. "Dotyk motyla"
    akryl na kartonie
    praca dokładnie  sprzed roku , przepraszam za jakość zdjęcia..

teresa
Admin
*

Aktywność:
10%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #8 : 15 Grudzień 2014 - 22:24:40 »

Podoba mi się ' Dotyk motyla'  okok
Rysunki też są świetne.
espero
Instruktor
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #9 : 18 Grudzień 2014 - 10:26:42 »

Portrety są super. Louis wygrywa, ale Jack też jest super. Podoba mi się jego palec usmiech U Anny chyba zbyt duzy kontrast jest, może tą lewą stronę należałoby trochę jaśniej zrobić, może wtedy by grało, może to oko nie aż tak ciemne. Ale podobieństwo jest, więc to najważniejsze. Dotyk motyla super. I jestem ciekaw jak się rozwinie portret drugiej połowy usmiech
Strony: [1] 2 3 4   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: