Malarstwo - Teresa Kopańska
  Malarstwo Teresy Kopańskiej
forum malarskie
Forum malarskie
17 Październik 2019 - 01:13:56 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 9   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Moje akwarele.  (Przeczytany 33210 razy) Średnia ocena: 0
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
teresa
Admin
*

Aktywność:
3%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #10 : 13 Listopad 2014 - 16:38:12 »

Dziękuję adoratko. Jakoś mnie nikt nie odwiedza oprócz Wandzi i teraz miłe są Twoje odwiedziny hhehhe  usmiech

"Ona tańczy"
Akwarela A-4

Fotka trochę nie wyraźna, brak ostrości, robiona komórką i na szybko, bo goście idą  usmiech
GAdS

Linki sponsorowane:

espero
Instruktor
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #11 : 14 Listopad 2014 - 18:23:26 »

Tereso, każda Twoja akwarela ma coś w sobie. I w każdej widać Twój styl malowania olejami. Kolory są takie mięsiste, kształty zbudowane z dużych plam, bardzo charakterystyczne. Mi najbardziej podoba się wazon w obrazie "Kwitnące trawy". To szkło jest rewelacyjne, bardzo mi się też podobają kolory takie niebiesko-zielone. No i ostatnia akwarela "ona tańczy" ma przepiękne plamy, takie rozmyte, ten fragment z prawej strony z przejściem od czerwieni sukni, przez żółty aż do zielonego tła, jak taka mgła. Super. (Tylko pani ma takie jakieś długie palce usmiech ) Ale chyba z tych wszystkich prac, ta ostatnia jest najlepsza, brawo usmiech  okok oklasky
Towicz
Forumator
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #12 : 15 Listopad 2014 - 17:11:29 »

Suknia rzeczywiście ciekawie wypracowana, ale dłonie i twarz ( bo okropnie brzydka oczko) niestety szkodzą na tyle, że w sumie dyskwalifikują obraz. Espero nigdy ostro nie krytykuje, a często chwali na wyrost, nie chce nikomu sprawiać przykrości, jest po prostu 'dobrym człowiekiem'. ale kiedy ja patrzę na obraz, bardziej uderzają mnie jego słabości, niż porywają zalety.
teresa
Admin
*

Aktywność:
3%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #13 : 16 Listopad 2014 - 09:19:04 »

Towicz:

ale dłonie i twarz ( bo okropnie brzydka oczko) niestety szkodzą na tyle, że w sumie dyskwalifikują obraz.

To prawda, wiem, że "Ona tańczy"  jest (tak po prawdzie) wykonana fatalnie  (dłonie i twarz). Jak już na początku spaprałam, tak nie mogłam poprawić. Wiadomo jak to jest z akwarelą. Dobra nauczka na przyszłość dla mnie i dla innych, których interesuje ta technika malowania.
Akwarelowe malowanie nie akceptuje poprawek, powinnam o tym wiedzieć, ale wrzuciłam ją na forum by doczekać się...
Towicz:
bardziej uderzają mnie jego słabości, niż porywają zalety
i słusznie, jestem tego samego zdania, na pewno takie uwagi nas wzmacniają i uczą. Pomagają nam poznać nasze błędy.
Towicz moja córka ma wielki potencjał malarski, posiada wielkie umiejętności w postrzeganiu błędów, oceniania sprawności w danym punkcie
wykonanej pracy. Kiedy ją zapytałam dlaczego mi tej pracy nie oceniła na pewnym portalu, odpowiedziała krótko, bo mi się nie podoba a dlaczego to sama zapewne wiesz. No tak wiem. bezradny

Towicz:
Espero nigdy ostro nie krytykuje, a często chwali na wyrost, nie chce nikomu sprawiać przykrości, jest po prostu 'dobrym człowiekiem'
Tak, tak, ale to miłe z jego strony. Dziękuje Ci espero. JaK w życiu  "Musi być ktoś dobry i ten ktoś zły"
Dziękuję Ci Towicz, dobre są Twoje spostrzeżenia, komentarze i dobre na przyszłość.

espero:
Tereso, każda Twoja akwarela ma coś w sobie. I w każdej widać Twój styl malowania olejami. Kolory są takie mięsiste, kształty zbudowane z dużych plam, bardzo charakterystyczne.
Tez prawda  tak  nie mogę się pozbyć tego stylu malowania, za bardzo zżyłam się z olejami i inne techniki malowania przychodzą mi dość trudno. Kto jest malarzem w oleju, to trudno mu zostać dobrym akwarelistą. natomiast z akwarelisty trudno się przestawić na olejne malowanie.
No cóż ale zrażać się nie będę, raczej myślę o udoskonalaniu się.

Pozdrawiam.

teresa
Admin
*

Aktywność:
3%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #14 : 28 Listopad 2014 - 11:47:29 »

Akwarelowy portrecik (A-4)

nokia75
Przyjaciel
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #15 : 28 Listopad 2014 - 19:48:47 »

Portrecik super  oklasky ale co to jest koło jej twarzy , tak się przyglądam ..i nie wiem hmmm  oczko

Co komu po tym, że choćby cały świat pozyskał ale na swej duszy stracił?......
wendipo
Malarz miesiąca

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #16 : 28 Listopad 2014 - 23:34:54 »

To coś koło jej twarzy, to jak sądzę ręka, zgięta w łokciu z niewidoczną dłonią. Twarz kobiety bardzo ładna, ale ta ręka trochę psuje efekt, a szkoda bo poza tym portrecik bardzo ładny usmiech

usmiech
teresa
Admin
*

Aktywność:
3%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #17 : 29 Listopad 2014 - 08:18:21 »

Dziękuję Magdalenko i Wandziu, że zachciałyście wpaść do moich akwarelek.
Rzeczywiście trochę schrzaniony jest ten portrecik. Od początku malowania wiedziałam, że sknociłam.
Ta pozycja podparcia twarzy jakąś mi nie wyszła.  bezradny ale " mleko się już rozlało"
Następna akwarelka mam nadzieję, że wypadnie lepiej.

nokia75:
ale co to jest koło jej twarzy , tak się przyglądam ..i nie wiem hmmm

hahha, syn mój powiedział, że kojarzy mu się ten fragment portreciku z "cukinią"
córka też skomentowała żartobliwie, no ale jeśli się nic nie robi to i błędów się nie popełnia a na błędach się ponoć uczymy.
Tym bardziej, że ta chole..a akwarela nie da się poprawić. bezradny

usmiech
teresa
Admin
*

Aktywność:
3%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #18 : 29 Listopad 2014 - 15:19:46 »

Męski profil - (papier akwarelowy A-4)

teresa
Admin
*

Aktywność:
3%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #19 : 01 Grudzień 2014 - 16:08:52 »

Z cyklu: Piękne dzieciaki (akwarelka A-4)

Strony: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 9   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: