Malarstwo - Teresa Kopańska
  Malarstwo Teresy Kopańskiej
forum malarskie
Forum malarskie
24 Styczeń 2019 - 13:59:00 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: jak przykleić brystol, papier, karton do deski, sklejki, płótna  (Przeczytany 9381 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
sparks
Świeżynka
*
Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« : 05 Październik 2014 - 09:49:30 »

Witam
Mam namalowany(technika mieszana, ołówek, cienkopis, tempera, kredki akwarelowe) arkusz B1(70 na 100) zwykłego brystolu, ktoś poprosił mnie by ta praca została przeniesiona na twarde podłoże(sklejka lub płótno). Jak się do tego zabrać, mam klej kostny perełka, ale boję się że za rzadki wsiąknie i pofałduje/rozmyje brystol. Za gęsty nie będzie dobrze trzymał. Mam też klej polimerowy(mój faworyt), ale nie wiem jak będzie z jego długowiecznością, zrobiłem nim etui do czytnika ebooków i trzyma się idealnie, ale nic nie wiem o tym kleju(wpiszcie gooogle klej polimerowy).
 A może wikol/żelatyna?
Czym to "rozwałkować by było idealnie płasko?
Czym to przycisnąć, przy sklejce nie powinno być problemów, ale przy płótnie na krosnach może się odkształcić.
Przyklejać na gołą deskę? Na gołe płótno? Mam kupne podobrazie zagruntowane tłustym gessem, powinno się trzymać, ale sam nie wiem

Coś przeoczyłem? Jeśli to zły dział, lub można podłączyć wątek do innego tematu, to przepraszam
Dzięki

GAdS

Linki sponsorowane:

teresa
Admin
*

Aktywność:
7%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #1 : 05 Październik 2014 - 14:16:32 »

sparks:
Coś przeoczyłem? Jeśli to zły dział, lub można podłączyć wątek do innego tematu, to przepraszam
Wszystko gra.  okok  W tym dziale można zadawać pytania i odpowiedzi.

No cóż ja jeśli kiedykolwiek coś naklejałam, przyklejałam, to używałam zawsze uniwersalnego kleju Wikol.
Posiada właściwości bardzo dobrej przyczepności do różnych powierzchni w tym papier, drewno,
tkanina, sztuczne tworzywa, skóra i t d.. Jest wytrzymały na oderwanie. Bardzo często stosowany przez artystów z różnej dziedziny sztuki.
Nie szkodliwy dla zdrowia po wysuszeniu.
Natomiast klej polimerowy to raczej wybrałabym UNIWERSALNY.
Łatwy w użyciu i szybkoschnący. Jest klejem do klejenia styropianu, ceramiki, szkła,
drewna, wykładzin dywanowych, sztucznej skóry oraz papieru.
Jednak jest klejem, który posiada właściwości nie pożądane dla zdrowia człowieka. Ja osobiście nie jestem do niego przekonana, ale
może inni koledzy wypowiedzą się w tym temacie, zapewne mają plastyczne doświadczenia z klejeniem.  mysl
 usmiech
Towicz
Forumator
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #2 : 05 Październik 2014 - 15:25:54 »

Najlepszym sposobem będzie w tym przypadku oprawienie obrazu- rama+szkło ew. antyrama. Pomysły z przyklejaniem brystolu do czegokolwiek uważam za szalenie ryzykowne. Drobna pomyłka spowoduje nieodwracalne zniszczenie obrazu. Nawet jeśli początkowo wszystko pójdzie dobrze, to nie wiadomo, jak obraz będzie znosił upływ czasu.
sparks
Świeżynka
*
Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #3 : 05 Październik 2014 - 17:41:07 »

Też tak myślę, ale panuje jakaś dziwna moda:"na papierze to nie obraz" :(

Towicz
Forumator
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #4 : 05 Październik 2014 - 19:24:55 »

W naszym wiejskim kraju jedyny właściwy obraz to olej na płótnie ( najlepiej portret przedostatniego papieża ). Franciszek Starowiejski dawał 300 lat gwarancji na swoje rysunki węglem i kredą na papierze. Malkontentom możesz powiedzieć, że papier zawsze pozostanie papierem i najlepsze co można z nim zrobić, to pozostawić go w stanie czystym, bez babranie i smarowania. Musisz zrobić wrażenie, że jako twórca lepiej wiesz, co dla obrazu jest lepsze. W miarę myślący człowiek zrozumie. mysl
teresa
Admin
*

Aktywność:
7%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #5 : 06 Październik 2014 - 04:44:50 »

Towicz:
Musisz zrobić wrażenie, że jako twórca lepiej wiesz, co dla obrazu jest lepsze.
Bardzo podoba mi się w/w zdanie. Ogólnie - odpowiedź (rada) Towicza.
Radziłabym jej posłuchać. tak
wendipo
Malarz miesiąca

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #6 : 06 Październik 2014 - 17:04:04 »

Ja sama nie zaryzykowałabym przeniesienia brystolu na sklejkę, deskę..........nie mówiąc o płótnie stres Najlepiej tak jak radzi Towicz, passe partout, szkło- najlepiej antyrefleksyjne i rama. Zwykłe szkło daje odbicia, i nie zawsze dobrze to wygląda.....

usmiech
Towicz
Forumator
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #7 : 06 Październik 2014 - 20:15:17 »

Antyrefleksyjne- właśnie! Zapomniałem napisać,a to dość ważne. Dzięki, Wendi. okok
Hergon_pl
Stały bywalec
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #8 : 14 Październik 2014 - 15:05:21 »

W sumie będzie to czymś niezbędnym - mowa o antyrefleksie,inaczej też nie ryzykowałbym przeniesienia,a poza tym brystol plus klej daje Ci nijaką,wątpliwą jakość i w zasadzie osobiście nie używałem połączenia brystol plus klej,zawsze tak jak opisuje to Towicz.
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: