Malarstwo - Teresa Kopańska
  Malarstwo Teresy Kopańskiej
forum malarskie
Forum malarskie
29 Listopada 2022 - 18:05:24 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: WŁADYSŁAW ŚLEWIŃSKI "Śpiąca kobieta z kotem"  (Przeczytany 7425 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
know1126
Moderator
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« : 26 Września 2014 - 23:23:14 »

Towicz uratował honor nas wszystkich ...
Aczkolwiek poprzednie dzieło bardziej mi się podobało ;)

Tak na poważnie - wygląda na to , że konkursy bardziej nam wszystkim przypadały do gustu, niż TR..
może ktoś chce wrócić do nich ? tudzież ma jakiś pomysł na podobną zabawę  , która ożywi wenę (weny?)

Co do pracy  Towicza - ekspresja , to się czuje ;)  najbardziej urzekł mnie kot, jego historia zawarta w jego przenikliwym spojrzeniu..
Bonifacy od Filemona , ten starszy, mądrzejszy , stateczny. Trzyma pieczę. Żaden szczur nie porwie Śpiącej  okok

Zapraszam do dyskusji  - na temat powyższej pracy,  jak również nt. tej  i podobnych form zabawy.

// Krzysiek N, oł rajts riserft.
teresa
Admin
*

Aktywność:
20%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #1 : 27 Września 2014 - 07:11:09 »

know1126 ma rację,  ogromną. tak
Ja też nie wzięłam udziału w tym etapie w  "Tworzymy razem"
Byłam pochłonięta innymi dość ważnymi pracami domowymi jak i zleconymi.
Mam nadzieję, że inni użytkownicy też, bo nie chcę myśleć, że nie chciało się naszym artystom przyłączyć do naszej zabawy.

Jak know1126 napisał:
Tak na poważnie - wygląda na to , że konkursy bardziej nam wszystkim przypadały do gustu, niż TR..
może ktoś chce wrócić do nich ? tudzież ma jakiś pomysł na podobną zabawę  , która ożywi wenę (weny?)

Zapraszam do dyskusji  - na temat powyższej pracy,  jak również nt. tej  i podobnych form zabawy.

Czy naprawdę nic nie macie do powiedzenia ?

Wracając do tematu, raczej do mojej opinii wedle pracy Towicza to:

"Śpiąca kobieta z kotem" - według Towicza                  "Śpiąca kobieta z kotem" - Władysława Ślewińskiego  

1). Zgodność pracy z tematem
2). Pisak, akryl, wymiary A-4 - Szybka funkcjonalność stylu malowania
3). Spójność kolorystyczna
4). Widać w pracy Towicza oczywisty przekaz swojej wizji dzieła Władysława Ślewińskiego  "Śpiąca kobieta z kotem"
Ogólnie w mojej opinii Towicz ma artystyczną świadomość a za razem duże umiejętności wystarczające do swojej
interpretacji dzieł Wielkich malarzy.

kwiat

Towicz
Forumator
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #2 : 27 Września 2014 - 20:33:36 »

Dzięki za analizy, pochwały, itd. Zapewne mam 'świadomość artystyczną', tyle już lat to robię..., a więc i warsztat...ale z poczuciem humoru też nie najgorzej. Lubię po trochu się pośmiać z uznanych dzieł sztuki.
A reszta ma lenia, zwyczajnie  usmiech. Ten obrazek namalowałem w 10 minut, w głowie nosiłem go nieco dłużej. brak czasu to żadne tłumaczenie, ja też mam co robić, poza tym maluję "Bitwę pod Grunwaldem" Matejki, więc z czasem nie najlepiej.
Ta forma, tzn odniesienie do innych obrazów, zdecydowanie bardziej mi odpowiada, niż poprzednie konkursy.
wendipo
Malarz miesiąca

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #3 : 28 Września 2014 - 12:32:56 »

Artystyczna świadomość i duże umiejętności interpretacji, właściwie to wiemy od dawna patrząc na prace Towicza, jak dodać do tego poczucie humoru to całkiem fajna "mieszanka artystyczna" wychodzi. Towicz, Twoja interpretacja tego dzieła świetna choć wykonanie mniej mi się podoba, no ale w 10 minut inaczej się chyba nie da.
Nie wiem dlaczego jest tak mało chętnych do wzięcia udziału w konkursie, czy mają lenia? może, ale nie osądzam póki nie wiem czegoś na pewno. Nie każdy potrafi albo nie ma takiej umiejętności, żeby stworzyć pracę w tak krótkim czasie. Do tej pory brałam udział w każdej "edycji", w tej też miałam zamiar, nawet sobie naszkicowałam temat i z czasem też bym się może wyrobiła choć trochę mam na głowie ostatnio. Nie wzięłam udziału chyba z przekory, no bo co to za zabawa jak tak mało osób bierze w niej udział, a ja mam jakieś "parcie na szkło"?. Wygrana w pierwszym konkursie cieszyła, bo było z kim rywalizować, choć jeszcze większa frajda by była, jak by prac było np. dziesięć. Czy jest jakiś sposób, żeby zachęcić więcej osób do wzięcia udziału w zabawie? pewnie jest, ale ja na razie nie wiem jak to można zrobić.  Mnie ta forma zabawy odpowiada bardziej niż poprzednie konkursy, ale przy takiej frekwencji.............nie ma zabawy bezradny

usmiech
espero
Instruktor
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #4 : 28 Września 2014 - 21:16:41 »

Słuchajcie, no muszę to napisać. Forum, to forum. Twór dziwny i ma swoje zachcianki. Raz się ożywi, innym razem milczy. Dla mnie to rzecz naturalna i zupełnie zrozumiała, że tak po prostu jest. Uczestniczę też w innym forum, nie związanym zupełnie z malarstwem, które to (forum, nie malarstwo) też miało swoje dobre czasy, a teraz jest wyraźny zastój i ludzie tam też się zastanawiają w czym rzecz. A no w niczym. Tak po prostu jest i wg mnie zupełnie nie ma sensu sztucznie nawoływać ludzi do działania. Przecież jeśli ktoś zechce, to się włączy do rozmowy, skomentuje, dołączy do konkursu itd. Każdy ma swoje życie i robi co chce. Forum jest miejscem, do którego zaglądamy żeby czegoś się dowiedzieć, żeby o czymś napisać itd., ale robimy to dla przyjemności, z własnej nieprzymuszonej woli, a nie dlatego, że ktoś do czegoś nas namawia. Mam wrażenie od jakiegoś czasu, że muszę się tłumaczyć z tego, że np. nie biorę udziału w konkursie. Czy nie komentuję. Czy cokolwiek. I w ogóle trzeba mnie ukrzyżować, bo jak mogę nie brać udziału w konkursie, na to nie ma przecież wytłumaczenia. A no jest wytłumaczenie i to nie jedno, ile ludzi tyle tłumaczeń. Ale nie będę się tłumaczył i przecież nikt nie musi tego robić. To forum nie umrze, co do tego nie mam wątpliwości. Jest zbyt wartościowe. Nie było mnie tu od początku, ale domyślam się, że na początku ruch na forum był znacznie większy, bo było mnóstwo rzeczy, o których trzeba było napisać. Teraz tematy się wyczerpują. Czasami pojawi się nowy wątek, czasem ktoś wrzuci swoje pracy, ktoś o coś zapyta. Jeśli są chęci i nie tylko, ktoś weźmie udział w konkursie itd. I ok i jest dobrze. Nic na siłę. Przecież forum żyje, mimo wszystko ciągle żyje.
Tak tylko chciałem się podzielić refleksją  oczko

A co do pracy Towicza podziwiam za wyobraźnię, bo mi jej brakuje. W ogóle ten kot Towicza skojarzył mi się z Behemotem z Mistrza i Małgorzaty. A jeśli chodzi o oryginalny obraz to jest przepiękny! Nie znałem go wcześniej, ale jestem nim zachwycony, bo uwielbiam połączenie czarnego z zielonym. No i do tego koteu! :D Cudo. Jak wrócę do olejnych na chwilę, bo będę musiał, to muszę ten obraz namalować.
nokia75
Przyjaciel
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #5 : 29 Września 2014 - 18:36:38 »

Myślę dokładnie tak jak Espero, nikt nie musi się tłumaczyć dlaczego nie bierze udziału itd. moim zdaniem to nie ma sensu , jest mało prac i jeszcze mniej osób głosujących ...

Co komu po tym, że choćby cały świat pozyskał ale na swej duszy stracił?......
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: