Malarstwo - Teresa Kopańska
  Malarstwo Teresy Kopańskiej
forum malarskie
Forum malarskie
27 Stycznia 2023 - 18:41:18 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: "KAMIENNA PIANA" - Wojciecha Siudmaka Wendipo, BarBarek  (Przeczytany 6733 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
teresa
Admin
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« : 13 Czerwca 2014 - 07:35:50 »

Regulamin:
VIII ETAP regulaminu w"Tworzymy razem" punkt a) mówi:
W przypadku minimalnej ilości wystawionych prac tj. jedna praca - jeden uczestnik lub od jednej do trzech
wystawionych prac w"Tworzymy razem" dzieła te zostaną ocenione i skomentowane na forum przez administrację.
Pozytywna ocena gwarantować będzie wystawienie dzieła na 7 dni na gł. panelu Forum jako "Dzieła tygodnia"
Jednak twórcy tych pracy nie będą "Malarzem miesiąca" Jednocześnie będą mieli możliwość wyboru tematu do kolejnego etapu "Tworzymy razem"

Dlatego administracja postanawia mimo oddanych głosów w głosowaniu na najlepszą pracę w II edycji "Tworzymy razem" iż tu nie ma zwycięskiej pracy ponieważ obydwa zgłoszone dzieła nie różnią się od siebie swoją doskonałością. Autorzy tych prac malowali w różnej technice malowania. wendipo - w oleju a BarBarek w akwareli. Każda z tych prac jest bardzo ładnie  wykonana i niemal - przedmiotowo, kolorystycznie, kompozycyjnie i wizualnie zbliżona do oryginału  "Kamiennej piany"- Wojciecha Siudmak. Namalowane obrazy przez wendipo i BarBarek mają swoją wartość techniczną i wizualną. Odzwierciedliły piękno i pozytywny przekaz, wartości jakimi cieszy się malarstwo Wojciecha Siudmak a tym samym administracja forum uznała iż obydwie prace poza drobnymi szczegółami są fantastyczne w swoich technicznym wykonaniu i harmonii wizualnej.

Gratulacje dla autorów prac. kwiat
wendipo
Malarz miesiąca

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #1 : 13 Czerwca 2014 - 14:17:59 »

Dziękuję Teresko za komentarz. Szkoda, że tylko dwie prace, dziwiłam się nawet trochę, dlaczego jest losowanie.......ale to już nieistotne. Sądzę, że po prostu nie trafiłam z tematem. Wolę więc, żeby teraz więcej osób wybierało temat, bądź Barbarek jeśli ma ochotę, może wrzucić propozycję. Przy okazji , Barbarek, bardzo fajna praca i to akwaralami okok

usmiech
BarBarek
Bywalec
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #2 : 13 Czerwca 2014 - 15:15:31 »

Witam.
Szkoda, że tylko dwie prace w tym temacie znalazły się teraz.
Wendipo, świetna praca - gratuluję. A temat nie był łatwy.
Ja chciałam się z nim zmierzyć. Przy okazji obejrzałam inne prace W. Siudmaka, ma niesamowitą wyobraźnię i warsztat.
Myślałam, że zdążę to wykonać w oleju, ale z braku czasu sięgnęłam po akwarelę i od razu zaznaczam, że nie było łatwo. Dużo czasu oglądałam oryginał i myślałam, jak to zrobić w akwareli. Zdjęcie moje też nie oddaje kolorystyki rzeczywistej pracy ...
Dziękuję za miłe słowa i Tereni i Wendipo.
Ciekawe, jak by wypadła moja praca na tle np. 10 innych prac na ten temat?
Pozdrawiam.
know1126
Moderator
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #3 : 13 Czerwca 2014 - 22:49:20 »

Barbarek - myślę , że Twoja praca na tle innych dziesięciu wyglądała by tak samo efektownie i pięknie  okok ,
praca Wendii zresztą podobnie, w obu przypadkach mamy do czynienia z czołówką ligi.

Co do samej ilości prac  - jak moderator powiem, iż trzeba mieć nadzieje, że następnym razem będzie więcej,
zaś jako użytkownik przyznam, że ten temat trochę mnie przerósł, koncepcje miałem taką jak Barbarek - jaśniejszą wersje,
ale już z wykonaniem gorzej. Na kolejnym będzie poprawa  tak

Co do samego wybierania prac -  kosmetycznie zmienimy regulamin. Do kolejnego TR będzie normalnie, standardowe demokratyczne głosowanie , zaś kto wygra będzie proponował kategorie kolejnego i podawał swoją propozycje dzieła. Kolejni użytkownicy będą wrzucać swoje propozycje, ale w obrębie tej samej  kategorii/tematu przewodniego (czyli np. :  krajobraz, marina, martwa..., etc.).

Raz jeszcze chylę czoła przed obiema pracami - Wendii, BarBarek  tak  kwiat

// Krzysiek N, oł rajts riserft.
BarBarek
Bywalec
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #4 : 14 Czerwca 2014 - 20:18:53 »

usmiech  hura
Jest mi niezmiernie miło czytając powyższe - dziękuję  usmiech
nokia75
Przyjaciel
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #5 : 16 Czerwca 2014 - 22:37:59 »

Gratuluję piękne obrazy , temat trudny i sobie świetnie poradziliscie  oklasky

Co komu po tym, że choćby cały świat pozyskał ale na swej duszy stracił?......
espero
Instruktor
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #6 : 20 Czerwca 2014 - 09:44:55 »

Kiedyś byłem bardzo zafascynowany Siudmakiem, cały czas zresztą uważam, że jego obrazy mają w sobie coś magicznego. Podoba mi się jak dobiera kolory i jak zestawia ze sobą różne kształty, które często zresztą wiszą w powietrzu, co jeszcze bardziej wzmaga taką tajemniczość i niepewność.
A przy tym wydaje mi się, że jego obrazy są trudne do namalowania (nie próbowałem), dlatego tym bardziej podziwiam i Twoje akwarelowe dzieło BarBarek i Twój obraz Wendi. BarBarek świetnie poradziłaś sobie z pianą i skałami, co w akwareli nie jest takie proste. Wendi z kolei jak wstawiłaś swój obraz, to w pierwszej chwili pomyślałem, że pomyliłaś pliki i wstawiłaś oryginał. Świetna praca.
Gratuluję BarBarek i Wendi!  oklasky
BarBarek
Bywalec
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #7 : 23 Czerwca 2014 - 21:38:45 »

Dzięki espero za dobre słowo ... od dawna podziwiam twoje akwarele, podglądam i cieszę oczy. Dlatego jest to dla mnie bardzo ważne, dziękuję  usmiech
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: