Malarstwo - Teresa Kopańska
  Malarstwo Teresy Kopańskiej
forum malarskie
Forum malarskie
23 Sierpień 2019 - 06:43:12 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Evelyn  (Przeczytany 6743 razy) Średnia ocena: 0
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Evelyn
Nowicjusz
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« : 12 Czerwiec 2008 - 15:01:15 »

Witam^^
Mam na imię Ewelina, 15 latek...Jestem samoukiem i wielkim laikiem w tym fachu. Rysowałam od dziecka, ale od niedawna wzięłam sie za to solidniej. Na początku tego roku zainwestowałam nawet w oleje;p Chciała bym nauczyć się porządnie malować. Dlatego liczę na szczere rady i ostrą krytykę.

,,Koń" pastele suche A4

,,Renifer" olej na płycie 25x35

,,Las" olej na płycie 29x42

,,Sunset" olej na plycie 20x35

GAdS

Linki sponsorowane:

MałgorzataŻ
Bywalec
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #1 : 12 Czerwiec 2008 - 17:17:03 »

cześć
jeśli mogę Ci doradzić to np nr1 koń chyba ciekawiej wyglądał by gdyby był rysowany na fakturze szorstkiej , no i kolor podkładu do patelek jest bardzo wskazany  usmiech Konik jest taki smutny , brak mu błysku w oku może byś narysowała taką biała kropeczkę co dał by mu trochę radości oczko Fajnie by było jak byś więcej dawała kresek czyli nakładała warstwowo co spowodowała by że obraz byłby bardziej uwypuklony , czyli mniej płaski . Zachęcam do zrobienia tła aby dać większa wyrazistość tego co chcesz przedstawić .Obraz chyba zbyt blady jak dla mnie , ale ogólnie jak na tak młodą artystkę to dobrze Ci to wychodzi więc zachęcam do pracy i ćwiczeń  okok Ja tez mam jeszcze wiele nauki przed sobą więc to tylko takie uwagi , z mojego punktu widzenia  jak ja bym to zrobiła . kwiat
PS
2.i 3. to brak swiatłocieni . Musisz wyobrazić sobie skąd jest swiatło i gdzie musi padać cień .To bardzo ważne aby obraz był bardziej realistyczny. To tyle tak na pierwsze moje wrażenia

jeszcze coś renifer jak patrzysz na te roslinki pod jego nogami to staraj się mapować tak aby te co są na pierwszym planie były wieksze i jasniejsze , ate na drugim czyli patrząc głebiej byłu mniejsze i ciemniejsze co sprawi wrażenie przestrzeni  tak
pozdrawiam
Evelyn
Nowicjusz
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #2 : 12 Czerwiec 2008 - 22:39:31 »

Dziękuję^^ Wiele mi pomogłaś. Sama nie zauważyłabym tych błędów. Postaram sie poprawić prace:)
kratke
Gość
« Odpowiedz #3 : 13 Czerwiec 2008 - 11:37:47 »

Koń pastelowy... nawet niezły. Zgadzam się z MałgorzatąŻ w kwestii koloru papieru. Jeżeli nie chcesz malować "po całości" papieru to kolorowy papier jest wskazany. Można kupić fajne bloki do pasteli z kartkami w rożnych kolorach, zobaczysz co co odpowiada. Albo jeśli masz na podorędziu jakiekolwiek kolorowe papiery, jeśli są "śliskie" to potraktuj je po wierzchu papierem ściernym i do dzieła:)
A wracając do konia, trening czyni mistrza, więc próbuj dalej, ale zwróć uwagę na oczy, są (przynajmniej na zdjęciu) całe czarne, co daje efekt kiepski, bo jak to mówią "oczy = dusza", takie tam:)

Renifer jest fajny, dobry w kolorze, lekko syntetyczny przez te płaskości, ale generalnie OK.

Las. Ładnie skomponowane, podoba mi sie to kładzenie "warstw" lasu. Jednak nawet w tym odejściu od realizmu trzebaby chyba ciut pogłębić obraz, żeby wyglądało na zamierzone a nie wynikające z "niekompetencji". Chodzi mi szczególnie o tę ścieżkę wgłąb lasu. Powinna wciągać:)

Zachód słońca MZ najsłabszy, kompozycja za bardzo w górę poszła i te fruwające mają tam za ciasno. Dół zajmuje ponad 2/3 obrazu a jest mniej absorbujący... W ogóle odradzam zachody, to jest robota dla twardzieli:), bo banał straszny i trudno jest odkryć coś nowego, czy znaleźć w tym "sztukę".

A w ogóle to witaj na forum, co jakiś czas Cię widziałem "obecną", ale po cichu, po wielkiemu cichu:), więc dobrze, że coś pokazujesz. Dawaj więcej okok
Evelyn
Nowicjusz
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #4 : 13 Czerwiec 2008 - 19:04:53 »

Dziękuję za rady usmiech teraz jestem mądrzejsza o kilka ważnych kwestii^^
Niebawem coś wrzucę
Evelyn
Nowicjusz
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #5 : 11 Wrzesień 2008 - 15:24:10 »

Już dawno nic tu nie dodałam, ale postaram się to nadrobić usmiech

5 ,,Tatry" olej na pilśni 35x50cm
Namalowany z  pocztówki.

http://

6,,Morze" Olej na pilśni 29x42cm

7 ,,Jeleń w lesie" olej na pilśni 35x50
Namalowałam go na urodziny wujka
Przepraszam za zła jakość, ale komórka miała zły dzień.

galandir
Forumaniak
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #6 : 11 Wrzesień 2008 - 19:10:46 »

a co ja sie bede rozwodził skoro juz wczesniej widzialem ;) witamy na forum :P
tatry sa bomba

Ogniste anioły upadły wśród huku potężnych grzmotów. A ognie piekielne płonęły wokół
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: