Malarstwo - Teresa Kopańska
  Malarstwo Teresy Kopańskiej
forum malarskie
Forum malarskie
19 Czerwiec 2019 - 07:42:55 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Konkurs nr 50 - Martwa natura-owoce (na podst. własnych materiałów)  (Przeczytany 5348 razy)
know1126
Moderator
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« : 01 Listopad 2013 - 15:31:14 »

Witam wszystkich w 50. odsłonie Hall of fame  oczko

Głosowanie na najlepszą pracę tegoż konkursu dobiegło końca,
miło mi zatem ogłosić oficjalne wyniki.

Miejsce I  - Teresa,  Martwa natura z cytrynką (4 pkt.)

Miejsce II - Jadwiga,  Martwa natura z jabłkami i gruszkami (2 pkt.)

Miejsce III - Nokia75,  Martwa natura z owocami (1 pkt.)

Oto raz jeszcze zwycięskie prace  ( a tu zdjęcia na podst. których były malowane )

I

II

III

Serdecznie gratuluje: przede wszystkim naszej Pani Administrator - najlepsza, zasłużenie najlepsza praca,
wiernie odwzorowane zdjęcie + odrobina własnej interpretacji - wszak o to chodzi również by dać coś od siebie.. bardzo przyjemna w odbiorze
-ciepłe barwy - nie może się nie podobać  , brawo  oklasky oklasky oklasky
Miejsce drugie i trzecie również super  tak U Jadwigi bardzo plastyczna praca, malarska - ciekawie przekształcone zdjęcie wg własnej interpretacji, Nokia zaś  zrobiła wg mnie najbardziej apetyczne jabłka ze wszystkich  oczko  i to światło  okok
Poza tym urzekła mnie jeszcze  praca Wendii - ogromny PLUS za prostotę, ale bardzo efektywną prostotę i wierne odwzorowanie zdjęcia.. Podoba mi się zestawienie pierwszego planu z drugim (który to wcale nie jest mniej ważny - kwiat w donicy - tzw krakowiak?;)  Razem dało to fajny efekt - pewnego rodzaju dualizm , pięknie ;)

Jeszcze raz gratuluję wszystkim - zwycięzcom i wszystkim biorącym udział  tak

Wszystkie zwycięskie prace znajdują się w Galerii zwycięzców.

// Krzysiek N, oł rajts riserft.
GAdS

Linki sponsorowane:

nokia75
Przyjaciel
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #1 : 01 Listopad 2013 - 20:55:59 »

Gratuluję wygranym i wszystkim biorącym udział w konkursie  okok oraz bardzo dziękuje za oddane na moją pracę głosy tym bardziej, że coraz mniej osób  na forum i każdy głos na wagę złota ehe   usmiech

Co komu po tym, że choćby cały świat pozyskał ale na swej duszy stracił?......
wendipo
Malarz miesiąca

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #2 : 01 Listopad 2013 - 23:37:15 »

Gratuluję autorkom zwycięskich  prac tak Teresko, piękna martwa natura, bardzo mi się podobała, wielkie brawa oklasky Jadwigo, Nokiu równie świetne prace. Gratuluję również pozostałym autorkom pozostałych prac i dziękuję za głosy oddane na moją pracę. Know, dziękuję, tak to krakowiak/ pelargonia. Nie sądziłam, że w ogóle komukolwiek się spodoba, zrobiona była dosłownie na ostatni dzwonek, żeby było więcej prac. Szkoda, że ostatnio tak mało osób się udziela i w konkursach i w ogóle...........ale, pożyjemy, zobaczymy, może to się zmieni tak

usmiech
eb88
Nowicjusz
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #3 : 02 Listopad 2013 - 09:40:00 »

Gratuluję uczestnikom i zwycięzcom. Piękne prace. Podobają mi się chociaż zauważyłam kilka rzeczy i pozwolę sobie - amatorowi na zwrócenie uwagi;) W pracy "Martwa natura z cytrynką" razi mnie kieliszek, jego lewa strona i łodyga opierającą się prawdopodobnie o szkło, którego nie widać. Mam wrażenie, że ten kieliszek leci na prawą stronę. W pracy " Martwa natura z jabłkami i gruszkami" wazon - jego góra część i dolna nie są w jednej osi. W pracy "Martwa natura z owocami" butelka weszła w tło i jak dla mnie jest trochę płaska. W pracy "Martwa natura - jabłka" duży kosz, nienaturalnie wygląda, chociaż jabłka w nim znajdujące się, aż się chce wyciągnąć rękę i zjeść. W dalszym planie bukiet zbyt płaski. W pracy "Martwa natura z jarzębiną" płaszczyzna stołu nie współgra z płaszczyzną  wazonika, ponadto brakuje w tle części blatu. W pracy "Martwa natura-pastele"  przyciąga moją uwagę bardziej pelargonia za oknem niż to co jest na pierwszym planie. Bardzo mi się podoba mosiężny moździerz.
Pozdrawiam i jeszcze raz gratuluję.
teresa
Admin
*

Aktywność:
10%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #4 : 03 Listopad 2013 - 14:57:15 »

Dziękuję tym, którzy głosowali na moją pracę w tym konkursie.
Wprawdzie nie spodziewałam się jakiegokolwiek zwycięstwa ponieważ pracę zgłosiłam do konkursu z
powodu braku aktywności użytkowników w naszych konkursach.
Prac było bardzo mało, tylko sześciu użytkowników brało udział.
Liczyłam się z większym zaangażowaniem, tym bardziej, że temat był łatwy i naprawdę szczery twórczo.
Nie jestem jako administrator forum usatysfakcjonowana tym stanem rzeczy, brakiem zainteresowania konkursami.
Nawet starzy użytkownicy gdzieś się zapodziali, jak widać nie interesują ich konkursy malarskie.
Wpadają na krótko na forum, by zagłosować lub rzucić jakiś temat do konkursu,
ale udziału w w nich nie biorą, mało piszą komentarzy,  nie wiadomo, czy brak czasu, czy nie chce się im malować,
czy po prostu (brzydko się wyrażę) ol.w.ją

Wracając do 50 Konkursu  "Martwa natura-owoce"
To gratuluje wszystkim, którzy brali udział w konkursie.

Jadwiga - głosowałam na tę pracę z powodu malarskości całokształtu obrazu.
Jednak wiele w pracy jest niedociągnięć,  patrząc na zdjęcie, ale zważywszy na technikę malowania
praca jest naprawdę bardzo dobra.   kwiat

"Martwa natura z owocami" - noki75 też oddałam swój głos na tę pracę.
Nokiu bardzo odważnie podeszłaś do tej martwej natury ze względu na bardzo, bardzo ciemne tło.
Cudownie ujęłaś, zgrałaś padające z góry światło w tym ciemnym tle na przedmioty w obrazie.
Efekt naprawdę wspaniały. Zastanawia mnie też dlaczego te winogrona rozdeptałaś na tej paterze?
Jeszcze jedno - Słabo widoczny jest zarys (kontur butelki) ale w odbiorze raczej nie przeszkadza,
ponieważ to piękne oświetlenie przeważa nad niedociągnięciami. Jest super.   kwiat

BarBarek - "Martwa natura - jabłka"
Bardzo ładnie namalowane kosze z jabłkami.
W tle jakieś trawy, kwiaty zasuszone - bardzo interesująca kompozycja martwej natury.
Tu jednak popełniłaś błąd nie trzymając się pewnym zasadom Kompozycji przedmiotu w obrazie.
Równowaga obrazu się gdzieś Tobie zagubiła. Całą treść umieściłaś w jednym boku obrazu,
reszta to pustka, nie ma głębi. Centralna część obrazu całkowicie zachwiana.
Ogólnie podoba mi się kolorystyka koszy, wiązanki kwiatowej i owoców.    kwiat

adorata - "Martwa natura z jarzębiną"
Kompozycja przedmiotów, jak też kolorystyczna piękna.
Uczuciowa i romantyczna (jarzębina, orzechy, jabłka i wazonik z różami na tle koloru drewna) kwiat
Bardzo piękne przedstawienie martwej natury. Jedno co nie ujęłaś w swej pracy, to światło, światłocienie.
Całkowicie nie wzięłaś tych zjawisk pod uwagę. Dlatego praca straciła głębie, perspektywę, kształt, tonację barw.
Praca stała się płaska, mimo iż zaznaczyłaś w tle kontury drewnianej zabudowy.
adoratko światłocienie i światło jest najważniejszym elementem w malarstwie.

Praca wendipo.
Jak sama przyznałaś brak czasu, ale wypadało wziąć udział w konkursie.
Widać Twój pośpiech w tej pracy.Stać Cię na wiele więcej.
Kompozycja przedmiotów bardzo dobra i ciekawa. Na parapecie okna owoce z mosiężnym moździerzem a
za oknem kwiaty pelargonie. W pracy bardzo ładne światłocienie, kolorystyka i barwy ładnie dobrane,  kwiat
lecz moim zdaniem nie wypracowane. Ogólnie trochę szkicowa praca.  

Co do mojej pracy uważam, że brak jej tej malarskości, tego głównego,
widocznego śladu pasteli, czy też pędzla, pociągnięcia ręki. Jest zbyt fotograficzna.
Za dużo skupiam się na detalach i to mi się zbytnio nie podoba w moim malarstwie,
ale takie malarstwo wciągnęło mnie przez wiele lat i już chyba z tego stylu malowania nie wyjdę.  bezradny

Mimo tych moich uwag, za co przepraszam, (bo oceniać mi nie wolno, ale radzić mogę, stąd moje uwagi) to podziwiam wszystkich, którzy
tworzyli swoje dzieła ustawiając swoją własną kompozycje i starali się odtworzyć ją na obrazie
według swojego uznania i wyobraźni. Jeszcze raz gratuluję wszystkim.
  okok
adorata
Przyjaciel
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #5 : 03 Listopad 2013 - 15:39:16 »

Gratuluję zwycięzcom i wszystkim biorącym, bo prace są piękne. Dziękuję Tereso za opinię, całkiem miłą jak na końcowy efekt mojej pacy. Muszę się przyznać, że nie miałam czasu i w pośpiechu malowałam, a szczegółów  jest wiele, więc nie dokończyłam i dałam taką  jeszcze do poprawy, ale też chciałam przy małej ilości uczestników dodać cokolwiek. Jak uda mi się wykończyć, to pokażę, a mam nadzieję, że w przyszłości/ idzie zima/ będzie więcej czasu na dopracowanie dzieła na konkurs i nie tylko, pozdrowienia dla Wszystkich!
Vagabond
Tubylec
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #6 : 10 Listopad 2013 - 05:41:33 »

Gratulacje dla wszystkich , ktorzy brali udział w tym konkursie. Moim zdaniem jako laika farb wszystkie prace były bardzo dobre. Należą sie wielkie brawa dla malujacych artystów na tym forum. Wielka szkoda,ze tak mało ludzi bierze udział w konkursach. Ja nie maluję a rysuje i pewnie bym nie sprostał wymaganiom
konkursów. Daleka droga moja do malowania, ale podziwiam i się zachwycam waszymi dziełami malarskimi.  Takie organizowane przez forum konkursy malarskie
są bardzo dobrym hostingiem prac w necie i to darmowym, gdzie dziś wszyscy, którzy posiadaja serwery żądają opłat za reklamowanie innych zupełnie obcych ludzi.
Brawo dla forum, dla konkursów i ludzi, którzy tak cudownie malują.
 oklasky

Niczym strudzony życiem włóczęga, przemierzam najciemniejsze zakamarki swojej duszy w poszukiwaniu małej iskierki utraconych marzeń.
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: