Malarstwo - Teresa Kopańska
  Malarstwo Teresy Kopańskiej
forum malarskie
Forum malarskie
19 Wrzesień 2019 - 16:03:36 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Kogumi  (Przeczytany 5853 razy) Średnia ocena: 0
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
kogumi
Świeżynka
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« : 08 Czerwiec 2008 - 09:22:25 »

Temat chwilowo nie aktualny. Jeżeli moderator wyraża chęć usunięcia tematu- nie mam nic przeciwko.
GAdS

Linki sponsorowane:

teresa
Admin
*

Aktywność:
7%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #1 : 08 Czerwiec 2008 - 16:17:13 »

Kogumi,
bo moja rodzina (a szczegolnie babcia) uważają moje rysunki za stratę czasu

Jeśli  czujesz, że chcesz rysować, malować i jeśli masz talent do malarstwa i chcesz malować, to nie jest to strata czasu, przeciwnie kształtujesz siebie, kształtujesz swój talent.
Tylko jest taki warunek, rysować i malować, TO TRZEBA KOCHAĆ. Nie kochając malarstwa, to nie ma co się bawić w artystę bo i tak się nim nie będziesz. I wtedy to jest strata czasu.

Oglądając Twoje prace,
Niestety zamieszczam rysunki sprzed kilku lat,
to szkoda, że nie mamy po równania z dzisiejszymi (tak rozumiem), może wówczas byśmy ocenili , czy jakieś są postępy.
Co do tych prac to ja uważam, że w ogóle nie powinno się rysować długopisem. Nie jest to artystyczna technika rysowania ani tym bardziej rysowania. Długopis wybacza rękę i sposób myślenia rysownika, malarza. (ni to rysunek ni to grafika). Długopis daje tylko może łatwiejsze po ruszanie się po papierze, czy tam innym podłożu, jest tańszą techniką, (chociaż bym tego tak nawet nie nazwała) szybszą,  ale praca bez wartości. Jeśli już miałabym rysować to tylko ołówek, kredka, węgiel, pastele, tusz. No ale wrócę do Twoich zamieszczonych rysunków.
"Koń"  w długopisie - wygląda jak by miał połamane kopyta, pomimo, że jest narysowany w ruchu, to nie udało Ci się go ożywić. wygląda jak marionetka wisząca na sznurku. bezradny
Natomiast o dziwo w suchych pastelach "samochód" (pozwól,  że tak nazwę Twoje prace) tu czuje się obrót kół, samochód jak by nabierał szybkości, jest w ruchu. I to udało się Ci przekazać. No i pozostała pierwsza praca to rysunek twarzy dziewczyny "Szczękościsk i świnka 2w1"  to pewnie nie mylił się brat,  taki nadając jej tytuł, ponieważ poprzez całkowicie mylne rozkładanie światła i cienia w tym rysunku nadało mu trafny tytuł.
Wstawiam tu swoje prace, aby przekonać się co Wy o niech myślicie
.
Wiec mam nadzieję, że nie urazi Cię moja opinia, ale jak wspomniałam wyżej, szkoda, że nie masz prac z okresu dzisiejszego. Ale mam nadzieję, że zamieścisz w przyszłości w galerii forum swoje dzieła. Sądzę, że postępy (dodatnie) zaistniały w Twoich rysunkach. usmiech usmiech

ps. tak na prawdę to jeszcze Cię nie powitałam na naszym forum, więc Witaj usmiech usmiech i dobrze się baw.
Sisi
Tubylec
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #2 : 08 Czerwiec 2008 - 17:22:36 »

Fajne prace !
1 podoba mi się najbardziej – przypomina mi taką lalkę rzuconą w kąt :D
Co do moich prac wiem że nie są ciekawe    
kogumi
Świeżynka
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #3 : 09 Czerwiec 2008 - 15:08:12 »

Nie chciałam, aby moje bazgroły stały się powodem kłótni, dlatego chyba je usunę.  To były kompletnie nie przemyślane rysunki, ale jeśli namaluję/narysuję coś sensownego, to postaram sie to umieścić, jesli się nie pogniewacie. Przepraszam za kłopoty...  smutny
Lena
Gość
« Odpowiedz #4 : 09 Czerwiec 2008 - 15:17:31 »

sie narobilo... KOGUMI bez przedady z tym usuwaniem Twoich prac- a umiescic nowe obok starych - jak najbardziej usmiech (choc sie nie dziwie Twojej reakcji   pocieszacz )

kratke
Gość
« Odpowiedz #5 : 09 Czerwiec 2008 - 16:44:22 »

Ech...

Dyskutowaliście o długopisie?
To trzeba było dyskutować "na temat", nie "o sobie"...  dobani

Kogumi - to Twoja galeria i nie przejmuj się podobnymi dyskusjami...
Wrzucaj prace i tyle okok

A ja wywalam wszystkie posty nic nie wnoszące i tyle. O!
A dlaczego?
Bo to galeria Kogumi! A nie miejsce na nonsensowne osobiste przytyki...

No dobra, wydzieliłem posty "o długopisach" infrawizjera i Teresy:
http://www.tessart.pl/smf/index.php?topic=337.msg3626;topicseen#msg3626

Wywaliłem z wydzielonej dyskusji posty, które były "osobiste", nie obrażajcie się o tę "cenzurę"...

A Kogumi?
Z powrotem, i to już haha
VanGob
Admin
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #6 : 09 Czerwiec 2008 - 22:35:04 »

Nie będę nikogo umoralniał. Nie chce mi się. Powtórzę tylko ostatni raz:
W galerii, tylko i wyłącznie - komentujemy prezentowane prace. Każdy ma własną opinię i nikt nie powinien jej podważać. O gustach się nie dyskutuje! Przynajmniej nie w tym dziale.
Teresa, przedstawiła swój punkt widzenia, infrawizjer przedstawił swój, i na tym się powinno skończyć.
Jeżeli macie ochotę na osobiste "podjazdy" - proszę to robić na PM (prywatna wiadomość).
Jeżeli sytuacja się powtórzy - posypią się ostrzeżenia.

PS
Kogumi, wcale mnie nie zdziwiła Twoja reakcja, tym bardziej że jeszcze nie czumjesz się tutaj pewnie. Jednak usuwanie prac to nie jest najlepszy pomysł - temat traci sens. Są oceny i opinie, a prac nie ma. Pomyśl o tych którzy za jakiś czas zajrzą do Twojej galerii i nie będą wiedzieli o co biega.
Fajnie by było gdybyś jednak z powrotem umieściła komentowane prace. Jak widzisz kratke doskonale znalazł się w tej sytuacji i wydzielił te dyskusję do osobnego tematu.
Nie przejmuj się niczym. Pozdro.  usmiech
kogumi
Świeżynka
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #7 : 13 Czerwiec 2008 - 18:34:37 »

Wklejam "nowego bazgroła",  którego popełniłam dzisiaj, żeby moja galeria nie była pusta. Obraz jeszcze jest mokry i wymaga przeróbek, więc  komentarze mile widziane (najlepiej takie, żebym wiedziała, co dokładnie mam poprawic, bo to ma być prezent, więc chcę, żeby to moje "dzieło" wypadło jak najlepiej <tzn. najlepiej nie przez okno  haha>)
P.S. To mój pierwszy obraz farbami olejnymi, więc proszę o wyrozumiałość  oczko

Farby olejne, płótno 50x70 cm

teresa
Admin
*

Aktywność:
7%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #8 : 15 Grudzień 2012 - 18:37:33 »

Witaj,kogumi bardzo proszę o uzupełnienie danych w swoim Profilu,
zgodnie z regulaminem Forum
http://www.tessart.pl/smf/index.php?topic=1306.msg29706#msg29706
pozdrawiam usmiech

ps,
Twoje wiadomości pochodzą z 2008 r. (brak aktywności na forum)
ustosunkuj się do w/w.
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: