Malarstwo - Teresa Kopańska
  Malarstwo Teresy Kopańskiej
forum malarskie
Forum malarskie
18 Sierpień 2019 - 05:49:32 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] 2 3   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Galeria pasteli - teresa  (Przeczytany 12464 razy) Średnia ocena: 0
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
teresa
Admin
*

Aktywność:
10%

WWW Nagrody
« : 19 Wrzesień 2013 - 15:21:49 »

rafaltaras;
Tereso a dlaczego wrzucasz to do tematu "akwarela - teresa" ? usmiech Wiemy, że admistracji wolno więcej ale bez przesady
Słuszna uwaga, nie będę mieszała tych obu technik malowania. Jakiś porządek powinien być.

Nowa praca: "Popas"

Wcześniejsza praca; "Straszyć będę"

Praca, która pozostała w akwarelach. "Sierpniowy pejzaż"

Nie zbyt udana praca: "Martwa natura z kwiatami Mleczu"

GAdS

Linki sponsorowane:

teresa
Admin
*

Aktywność:
10%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #1 : 03 Listopad 2013 - 11:49:37 »

Praca konkursowa

"Martwa natura z cytrynką"

Złota paleta -  w 50 Konkursie malarskim "Martwa natura-owoce"

Płotno, wymiar: A-4
Technika mieszana, głównie pastele olejne.
wendipo
Malarz miesiąca

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #2 : 06 Listopad 2013 - 10:42:16 »

Gratuluję raz jeszcze Tereso. Piękna praca i w pełni zasłużona wygrana. Nie wiem co bardziej mi się spodobało, te jabłuszka czy też ten kieliszek z zasuszonymi kwiatami, ale i kolorystyka też mi się podobała tak
Piszesz: "Co do mojej pracy uważam, że brak jej tej malarskości, tego głównego,
widocznego śladu pasteli, czy też pędzla, pociągnięcia ręki. Jest zbyt fotograficzna.
Za dużo skupiam się na detalach i to mi się zbytnio nie podoba w moim malarstwie,
ale takie malarstwo wciągnęło mnie przez wiele lat i już chyba z tego stylu malowania nie wyjdę" i ten tekst mogłabym równie dobrze wkleić na swoim profilu pod moimi pracami. Ostatnio miałam trochę luzu, resztki farb na palecie i postanowiłam tak trochę "zaszaleć", "wrzucić na luz"........po chwili zauważyłam, że macham pędzelkiem tak jak zawsze i jak zawsze znowu gładzę, wyrównuję.......ale czy gdzieś jest napisane, że każdy tak a nie inaczej ma malować? to jest nasz styl, takie a nie inne charaktery i upodobania więc może nie warto tak bardzo z tym walczyć?
Co do mojej pracy, to masz całkowitą rację, że stać mnie na więcej, ale tak jak pisałam, powstało to na ostatnią chwilę, byle dołożyć cokolwiek, żeby było: tą wybiorę, ta i tamta mi się nie podoba, a nie tylko ta wygrała, bo nie było innych.......wiesz o co mi chodzi, prawda?

usmiech
Vagabond
Tubylec
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #3 : 10 Listopad 2013 - 06:14:54 »

Bardzo mi sie podoba "Martwa natura z cytrynką" ta cytrynka dodaje smaku temu obrazowi.
Praca zajęła pierwsze miejsce w konkursie, brawo, a to adminka zrobiła niespodziankę  usmiech  Moje gratulacje.
Aby tak dalej prowadź administracjo. okok

Niczym strudzony życiem włóczęga, przemierzam najciemniejsze zakamarki swojej duszy w poszukiwaniu małej iskierki utraconych marzeń.
teresa
Admin
*

Aktywność:
10%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #4 : 11 Listopad 2013 - 16:45:46 »

Obrazek na podstawie zdjęcia - (fotek robionych nad morzem, takie pstrykanie kwiatów w trawach)

"Osty"   (Jastrzębia Góra)

płótno A-4, pastele olejne
adorata
Przyjaciel
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #5 : 11 Listopad 2013 - 18:29:26 »

Śliczności!
wendipo
Malarz miesiąca

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #6 : 12 Listopad 2013 - 11:38:07 »

Bardzo fajna praca. Podoba mi się szczególnie kolorystyka, choć i te osty świetnie Ci wyszły okok. Ja jeszcze nie próbowałam tych pasteli, jak się nimi maluje?, czy potem jeszcze czymś, czy jakoś je rozcierasz, czy tak jak narysujesz to już zostawiasz? Teraz dojrzałam, że to na płótnie, a czy na papierze też tak można fajnie rozetrzeć?.......dużo pytań, heh

usmiech
teresa
Admin
*

Aktywność:
10%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #7 : 13 Listopad 2013 - 06:58:23 »

Wandeczko pytań nigdy nie za dużo, po to jest to forum. usmiech

Wandziu. stawiając pierwsze kroki malowania pastelami olejnymi nie wygląda ciekawie. Szybko można się zrazić do tej techniki, bowiem jak wiadomo są one w postaci dość grubych okrągłych słupków. Do wyboru są twarde i miękkie (miękkimi, ja maluję, szkic wykonuję twardymi pastelami) Przy malowaniu ścierają się dość szybko a zarazem wyostrzają sobie słupek z zależności pod jakim kontem prowadzisz pastel. Dość dobra metoda przystosowania sobie rozmiaru śladu na powierzchni malowidła.
Nie jest łatwo samym pastelem malować  (nie mylić z rysowaniem) cienkie kreski, lub też całkowicie pokryć kolorem powierzchnię, którą chcemy zamalować. przykładem jest (zobacz) moja praca "Martwa natura z kwiatami Mleczu" Przy użyciu tylko samych pasteli, nie dobierając, nie kombinując, nie używając żadnych innych mediów malarskich, to tak wyszło malowidło jak widzisz, moim zdaniem nie rewelacja, raczej rysunek i to słaby. Rozcierając palcem, gumką i innymi nakładzione kolory nie dały oczekiwanego efektu, a przeciwnie pastele się wakują i kruszą.  W następnych pracach kiedy zastosowałam inne metody malowania pastelami, to dopiero praca wydała się łatwiejsza, bardziej precyzyjna w detale i dość szybka w ukończeniu. Przy malowaniu zaczęłam używać esencję terpentyny, przy tym nie rozcierając pastele a rozmywając je pędzlem po powierzchni podobrazia, tak by uzyskać efekt malarstwa olejnego. Potem jeszcze lekko wcieram w podłoże kładzione warstwy kolorów by połączyć je w odpowiednie barwne tonacje.
Do tego używam twardszych o krótkim włosiu pędzli (tło - większe rozmiary, detale, jak kreseczki i inne szczegóły - małe i maleńkie rozmiary)
Chce zaznaczyć, że obrazy malowane pastelami można poprawiać, stosując rozpuszczalnik - terpentynę, również malowidło pastelowe można też modyfikować poprzez grawerowanie prościej przez wydrapywanie.

Do drugiej części Twojego pytania to,
pastelami powinno się malować na specjalnym papierze. Miękkie pastele raczej wymagają papieru tzw.welurowego, można też malować na papierze, który ma chropowatą fakturę, lub papier barwiony z racji kiedy nie zapełniamy kolorem całej powierzchni malowidła. Ja natomiast mam płótno A-4 i je chciałam wykorzystać, więc bawię się, eksperymentuję. Malowałam na nim akwarelami a teraz pastelami, oczywiście odpowiednio malowidła zabezpieczając i składując je w w dużym Display Booku. Bardzo przydatny do przechowywania prac na papierze, lub płótnie.

Może kiedyś pójdą do oprawy, może doczekają się wystawy, albo sprzedam lub zostawię dla potomnych.

Powodzenia Ci życzę jeśli masz zamiar pobawić się pastelami olejnymi, warto, malowanie bardzo przyjemne i efekty dość szybkie. usmiech tak

wendipo
Malarz miesiąca

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #8 : 14 Listopad 2013 - 16:39:08 »

Dziękuję Teresko. Dokładnie to objaśniłaś. Co prawda ja  jeszcze olejnych do końca nie rozpracowałam, akwarele pozostawiają wiele do życzenia a kusi spróbować kolejnego medium, ale to tak w ramach odskoczni i...........chyba ciekawości co może mi z tego wyjść tak tak

usmiech
teresa
Admin
*

Aktywność:
10%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #9 : 17 Listopad 2013 - 11:13:22 »

Bardzo dawno nie malowałam koni, jakoś temat ten wypalił się we mnie, ale
na prośbę koleżanki namalowałam  "Dzikie konie"

(płótno A4, pastele)
Strony: [1] 2 3   Do góry