Malarstwo - Teresa Kopańska
  Malarstwo Teresy Kopańskiej
forum malarskie
Forum malarskie
20 Sierpień 2019 - 15:27:27 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Malowanie aerografem - grzymek  (Przeczytany 3786 razy) Średnia ocena: 4
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
grzymek
Nowicjusz
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« : 08 Sierpień 2013 - 19:37:12 »

Zakładam sobie galerie moich prac.
Nie są to prace malowane technika klasyczną ale techniką z dzidziny sztuk plastycznych,
czyli jak w tytule mojej pszyszłej galerii  -  malowanie aerografem.
Na razie nie moge wrzucic zdjęć z moimi pracami bo regulamin forum mówi, ze dopiero po pieciu postach mogę zaistnieć ze swoimi dziełami.
Wiec troche sie porozgladam po wiadomosciach i galeriach, zbiore te pięć postów i dopiero zapraszam do ogladania i komentowania moich prac.
Bardzo jestem ciekaw waszych opinii. mysl

Dodane: 10 Sierpień 2013 - 18:26:16
Oto kilka moich prac. Bardzo proszę obejrzyjcie

portrety -  aerograf

przez administrację forum za technikę malowania, wykonanie.

przygotowanie do pracy

maluję też aerografem na kaskach, samochodach  i td.

a tu inny temat, inna sztuka,  o ile mozna taką pracę nazwac sztuką

Jaka jest wasza opinia?

Dodane: 10 Sierpień 2013 - 21:15:49
I jeszcze pewna moja praca.

grzymek
GAdS

Linki sponsorowane:

aircustom
Nowicjusz
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #1 : 12 Sierpień 2013 - 15:41:02 »

Witam Grzymek ,tak przez przypadek natknąłem się na ciebie ,miło znaleźć tutaj kogoś kto też używa aerografu ,długo malujesz aerografem ??? i pytanie czy tylko nim ??? widzę że już dobrze się posługujesz aerografem ,ostatnie dwa mroczne motywy średnio mi przypadły .
Pozdrawiam Grzegorz 
nokia75
Przyjaciel
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #2 : 12 Sierpień 2013 - 16:02:26 »

Świetne portrety  oklasky  najlepszy 2  okok

Co komu po tym, że choćby cały świat pozyskał ale na swej duszy stracił?......
rafaltaras
Gość
« Odpowiedz #3 : 13 Sierpień 2013 - 10:36:42 »

Kilka rzeczy wymaga sprostowania. Pewnie będzie burza ale co mi tam:)

Aerograf to bardziej grafika nie malarstwo. Wynika to z podziału sztuk na sztuki czasu (np. muzyka), czasoprzestrzeni (np. taniec), przestrzeni (np. architektura, rzeźba, malarstwo), sztuki graficzne (np rysunek, grafika, fotografia etc). Oczywiście jest to podział dosyć kontrowersyjny ale wprowadza pewien porządek. Pewnie wiele osób się będzie spierało ale na końcu i tak to nie będzie miało znaczenia dla odbioru dzieła. Pewnie kojarzycie spór dotyczące pasteli: czy pastele to malarstwo czy rysunek? usmiech

Druga sprawa. Patrząc z poziomu definicji portretu to portretem jest 3 praca. Dlaczego? Zachęcam do zastanowienia się usmiech

Wracając do samych prac:
Bardzo fajnie, ja tak bym nie potrafił usmiech  Oczywiście bym coś pozmieniał jak to zwykle ja:
1. Wszystko bardzo ładnie, ale nie podoba mi się to co się dzieje na ustach, druga sprawa to bardzo fotograficzne potraktowanie rozmycia tła. Chodzi mi o to że klasycznym malarstwie nie może być tak że masz zero światła i nic w cieniu się nie dzieje. Aparat fotograficzny tak to rejestruje, ale zawsze w cieniach jest coś. Zauważyłem też ze skoncentrowałeś się na włosach i to widać a najważniejsze powinny być oczy.

2. Męski aniołek. Tutaj oczy OK. ale dlaczego płaskie czoło i brak światła na kości policzkowej? Tam jeszcze coś się dzieje z nienaturalnym ułożeniem ręki i jakieś niepokojące rzeczy się pojawiają tam gdzie znajduje się mięsień pochyły przedni (lewa strona od ucha do obojczyka)

3. Bardzo ładnie. Ale jest kilka "ale" usmiech Oczka ostrzej, brak światła na czole (płaskie jak blat stołu usmiech i cienie na ubranku albo trzeba było zostawić i nie malować lub malować mniej intensywnie. Teraz ubranko wygłąda na pobrudzone usmiech

4. Tu to nie wiadomo co oceniać

5. Na pewno wygląda to efektownie i każdy kto to oglądał zwrócił na to uwagę, ale zdjęcie wsadziłeś fatalne!!! i z duża ilością blików.

6. Tu kurde nie wiem co napisać usmiech

Reasumując fajnie, ale trzeba pracować. Ja osobiście bym tak nie mógł. Próbowałem z marnym skutkiem. Malowałem też przez jakiś czas (w 2007-2009) cyfrowym aerografem (tablet Cintiq 21UX + airbrush) postery i fotorealistyczne ilustracje owoców i warzyw na opakowania produktów, ale nawet w wersji cyfrowej nie jest moja techniką usmiech Zresztą szkoda gadać link do moich "wypocin". Wrzuciłem tam też zdjęcie tabletu,  będziesz widział o co chodzi.

http://rafaltaras.com/forum/digitalairbrush/

Pozdrawiam i zachęcam do dalszej pracy i to nie tylko aerografem, ale też "techniką klasyczną"  jak sam to określiłeś:)

grzymek
Nowicjusz
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #4 : 14 Sierpień 2013 - 21:47:14 »

Witam aircustom aerografem maluje gdzieś od 2006 roku z dużymi przerwami i trochę ołówkiem, ostatnie dwa motywy to pierwsze z moich prac. 
pozdro

grzymek
espero
Instruktor
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #5 : 15 Sierpień 2013 - 08:31:38 »

Grzymek, na aerografie zupełnie się nie znam, w rękach nigdy nie miałem, ale jak dla mnie to, co pokazałeś, to mistrzostwo. Dla mnie Twoje prace są po prostu świetne  okok oklasky
wendipo
Malarz miesiąca

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #6 : 15 Sierpień 2013 - 11:50:39 »

Bardzo mi się podobają portrety, szczególnie pierwszy. Aerograf to dla mnie "czarna magia", więc tym bardziej doceniam i podziwiam usmiech

usmiech
kuleczka
Przyjaciel
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #7 : 17 Wrzesień 2013 - 22:18:46 »

wg. mnie "ogladacza" sa to DZIELA !!!!

ps. i jest mi scheiß egal,  czy pada "swiatlocien na policzku" czy nie... bezradny

pozdrawiam i weny zycze  TWORCY
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: