Malarstwo - Teresa Kopańska
  Malarstwo Teresy Kopańskiej
forum malarskie
Forum malarskie
16 Wrzesień 2019 - 11:30:32 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] 2   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: ilon86  (Przeczytany 4314 razy) Średnia ocena: 0
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
ilon86
Nowicjusz
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« : 19 Czerwiec 2013 - 22:12:32 »

1. Kwiat czereśni - szkic ołówkiem 2B, format A4,zwykły blok rysunkowy

2. Skowierzyn - akwarela, A4

/niestety na zwykłej kartce z bloku rysunkowego canson... szkoda było mi zużyć lepszy papier na pierwsze eksperymenty z farbami../

3. Zawilce - akwarela A4, blok canson student 160g/m2 fakturowany

/na podst. obrazu Billy Showel z ksiązki "Kurs malowania akwarelami.
Kwiaty" z drobnymi modyfikacjami z mojej strony/

4. Glicynia - akwarela A4, blok canson student 160g/m2 fakturowany

/i znowu... w ramach ćwiczeń i opanowania techniki - na podst. obrazu Billy Showel z ksiązki
"Kurs malowania akwarelami. Kwiaty" z  modyfikacjami /

5. Wybornie - akwarela, blok canson student 160g/m2 fakturowany

/postanowiłam trochę rozruszać pędzle.../

Powyżej wrzuciłam parę "ćwiczeń" i "wprawek" ;)  które powstały w okolicy ostatniego miesiąca  zawstydzony
GAdS

Linki sponsorowane:

espero
Instruktor
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #1 : 20 Czerwiec 2013 - 08:14:47 »

Szkic ołowkiem bardzo fajny, choć mało widoczny. Ale widać, że ołówkiem sporo rysowałaś.  Skowierzyn - jak to pierwsze eksperymenty - nie musi być idealnie usmiech Oczywiście unikamy w akwareli takich papierów usmiech Zbyt jednolite te zielenie, płaskie, proste plamy. Przy malowaniu drzew polecam poeksperymentować z pędzlem wachlarzowym.
Zawilec i glicynia usmiech Brawo  oklasky Bardzo fajnie. Mam tę książkę, kupiłem ją nie wiedząc co jest w środku. Książka jest bardzo fajna, tylko dla mnie ma taki mankament, że pokazuje malarstwo botaniczne. Czyli zwraca uwagę bardzo na malowany obiekt, stara się szczegółowo oddać każdy detal, ale nie pokazuje co zrobić z tłem. Oczywiście to i tak jest bardzo kształcące, bo tło można sobie dorobić. A ćwiczyć tak malowane kwiaty na pewno warto.
Jak na początki z akwarelą to wyszło Ci to naprawdę świetnie. Polecam pooglądać sobie malowane w tym stylu akwarele Anny Mason. Jeśli chodzi o takie malarstwo to dla mnie jest mistrzynią. Warto podpatrzeć jej prace i poszperać na youtubie, chyba jakieś filmy też są.
Z kolei polecam też książkę "Atelier akwarelisty. Malujemy kwiaty" Janet Whittle. W ogóle polecam cała serię, ale jeśli chodzi o kwiaty to jest to bardzo fajna pozycja. Pokazane jest jak malować tło, i jest o płynie maskującym i o technice negatywu, i jest mnóstwo obrazów autorki, bardzo inspirujących, bardzo często zaglądam do tej książki po prostu żeby sobie popatrzeć, bo wtedy od razu zaczyna mi się chcieć malować.
Jestem ciekaw kolejnych prac, bo jak na początek, te zawilce i glicynia... super okok
rafaltaras
Gość
« Odpowiedz #2 : 20 Czerwiec 2013 - 10:06:07 »

Kwiat czereśni
To jest najlepsza praca, aczkolwiek nie ma ani zdecydowanej kreski, ani nie jest to praca walorowa, kierunki kresek są nie wpasowane w formę tego co rysujesz, zwłaszcza na tej gałązce się to czuje. Polecam zobaczyć rysunki Jean Auguste Dominique Ingres-a, zwróć przy tym uwagę na to jak kreską budowana jest forma.
ilon86
Nowicjusz
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #3 : 20 Czerwiec 2013 - 19:22:23 »

Espero,
Zdarzało mi się parę razy użyć ołówka usmiech chociaż częściej rysowałam na powierzchniach do tego nie przeznaczonych i raczej jakimś długopisem.. haha
Od biedy znalazłabym też  jeszcze jakąś starszą pracę wykonaną ołówkiem.. ale jest tego niewiele i byłoby to głównie coś, co przerysowałam z jakiejś gazety lub książki (dlatego że mi się szczególnie spodobało ).
Prac własnego pomysłu niestety nie robiłam w dużym formacie.. zawstydzony jeśli były jakieś... to przepadły w niewyjaśnionych okolicznościach bezradny  może po latach je gdzieś zobaczę  - ech... niestety jeszcze nie sygnowałam ich swoim podpisem oczko

Jeśli chodzi o nr. 2 to nie wiedziałam na prawdę czego się spodziewać.. jak będzie mi się malować pędzlami i nakładać kolory...
Hmm... wydawało mi się że papier akwarelowy jest ciut dla mnie za drogi żeby przeznaczać go na testy - jedynie to mam na swoje usprawiedliwienie usmiech
Poza tym popełniłam błąd, bo nie sprawdziłam najpierw jaki kolor/odcień  przybierają farby po nałożeniu na papier /już wiem że nie zawsze taki jak jest na opakowaniu  zawstydzony - to akurat grzeszek moich wszystkich prac które tu zamieściłam..

Książka Billy Showel okazała się bardzo przydatna jeśli chodzi o podstawy podstaw okok Przynajmniej tak mi się wydaje.. (Przy numerze 2 malowałam "po omacku" bez żadnych wskazówek.. i zapoznania z tematem. Był tylko sprzęt i ja.)

Widzę że muszę jeszcze sporo poczytać usmiech i parę rzeczy jeszcze dokupić... (tylko z tym poczekam na następną wypłatę... gdybym była jak rockefeller  mysl...no byłoby łatwiej).
Znowu dziękuję za wskazanie drogi usmiech

rafaltaras,
Słusznie zauważyłeś że, gałązka jest już rysowana trochę inaczej. Praca była wykonywana w pośpiechu... po prostu lubię kończyć pracę "za jednym posiedzeniem"... bezradny a kiedy doszłam do szkicowania gałązki tj. ostatniego elementu znacznie przyspieszyłam i może trochę straciłam na cierpliwości  tak

Dziękuję za uwagi postaram się do nich zastosować okok
teresa
Admin
*

Aktywność:
7%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #4 : 21 Czerwiec 2013 - 03:58:26 »

Mi sie podoba  "Skowierzyn" mimo że brak tej i innym pracom intesywności koloru i barw.
W malarstwie ogromną rolę odgrywa kolor. Kolor jest emocją, jest jakby siłą przekazu w obrazie - twórcy wobec odbiorcy.
Tu w tym malarstwie nie ma. Moim zdaniem powinnaś popracować nad kolorami nad kontrastem.
Widać, że masz talent, więc go nie marnuj na malowaniu z obrazków jakiś tam książek. (to tylko ilustracje, no ale też jest taka dziedzina sztuki )
Spróbuj tworzyć sama na podstawie swojej wyobraźni czy też obserwacji natury na spacerze, plenerze.

ilon86
Nowicjusz
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #5 : 21 Czerwiec 2013 - 17:54:34 »

Dziękuję za zainteresowanie i także za tą opinię usmiech
Widać że trafiłam w odpowiednie miejsce  bo od razu otrzymuję trafne uwagi okok .
Jeśli chodzi o kolor, tak to mój słaby punkt - czuję się w tej kwestii dość niepewnie.. bo to jest nie tylko poczatek mojej "przygody"z akwarelą ale i z początek pracy z kolorami zawstydzony
Daleka droga jeszcze przede mną...  ale będę ćwiczyć...ćwiczyć i jeszcze raz ćwiczyć..
Plener to dobry pomysł  okok spróbuję.
rafaltaras
Gość
« Odpowiedz #6 : 21 Czerwiec 2013 - 18:50:15 »

Spróbuj tworzyć sama na podstawie swojej wyobraźni czy też obserwacji natury na spacerze, plenerze.

a jak ja napisałem tak Cichemu to się obraził i teraz administracja mi konto chce skasować:)
ilon86
Nowicjusz
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #7 : 21 Czerwiec 2013 - 20:28:57 »

Ja te wypowiedzi i dyskusję z Cichym zrozumiałam trochę w inny sposób... bezradny
nie pokuszę się o żadne analizy... bo ten topic dotyczy raczej moich prac, a nie planuję offtopów.
rafaltaras
Gość
« Odpowiedz #8 : 21 Czerwiec 2013 - 21:03:56 »

Nie rysuj i nie maluj ze zdjęć tylko i wyłącznie z obserwacji natury. Jeśli chcesz pomocy w rysunku realistycznym polecam pozycję "Zasady rysunku realistycznego" autorstwa Roberta Gill-a. Tam będziesz miała wyjaśniony rozkład świateł na obiektach. Jak zapoznasz się z pozycją to zaczniesz zwracać uwagę na pewne zjawiska związane z widzeniem przedmiotów a to ułatwi Ci dalszy rozwój.
Towicz
Forumator
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #9 : 24 Czerwiec 2013 - 21:34:36 »

Zgadzam się z Teresą, że 'Skowierzyn' najlepszy, tylko gęstości, barwy mu brak. Studia natury zawsze cenne, ale takie rzeczy jak 'wybornie' sobie daruj- dopóki anatomii nie opanujesz, albo chociaż pseudo-anatomii. Bez tego ani rusz.
Strony: [1] 2   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: