Malarstwo - Teresa Kopańska
  Malarstwo Teresy Kopańskiej
forum malarskie
Forum malarskie
25 Czerwiec 2019 - 21:34:35 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Konkurs nr 46, "Najpiekniejsze zamki świata"  (Przeczytany 4298 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
know1126
Moderator
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« : 25 Kwiecień 2013 - 19:08:11 »

Witajcie wszyscy ,
głosowanie zakończone już jakiś czas temu, więc czas na oficjalne wyniki :

I miejsce zajmuje: Apollo i "Zamek Hirosaki" (4 pkt.),
II miejsce : BarBarek , "Zamek Neuschwanstein L. Szalonego" (2 pkt.),
prace Nokii75 oraz Espero otrzymały taką samą liczbę głosów , co nagradza się wyróżnieniem (1.pkt)

I miejsce :

II miejsce :

wyróżnienia :

Gratuluję wszystkim - i zwycięzcom i uczestnikom. Przede wszystkim gratulacje dla Apollo - i te "z urzędu" i te osobiste, bo Twoja praca
była również moim faworytem (dlatego np ja oddałem tylko 1 głos).
 Pozostałe również są piękne, ale tu chyba zwyciężył mój sentyment do dalekiego wschodu .
Tzn nigdy nie byłem, kiedyś mam nadzieję, że będę gdzieś tam, ale bardzo mnie takie klimaty pociągają. Brawo  oklasky
Pozostałe prace również piękne, czego gratuluję twórcom i raz jeszcze biję  oklasky
Podoba mi się też praca Adoraty - bardzo spokojna , klimatyczna, choć jak mi się wydaje
-Adoratko ten sam problem co nie raz u innych -techniczny - obraz na żywo na pewno prezentuje się efektowniej ,
natomiast zdjęcie chyba trochę mu "odebrało".. chyba że się mylę,  niemniej również należy sie  kwiat

Na koniec jak zawsze zapraszam do Galerii zwycięzców oraz - kto chętny- do rozmów w   kąciku dyskusyjnym

Ps. mam nadzieję, że wszyscy wiedzą dlaczego podium wygląda tak , a nie inaczej ,
co nie zmienia faktu że dwie najwyżej ocenione prace ,
są w naszej wspólnej ocenie - najlepsze  tak

// Krzysiek N, oł rajts riserft.
GAdS

Linki sponsorowane:

nokia75
Przyjaciel
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #1 : 25 Kwiecień 2013 - 19:42:59 »

Gratuluję wygranej obie prace na podium piękne  okok oklasky gratuluję wyróżnienia  oklasky oraz wszystkim uczestnikom konkursu .
Bardzo dziękuję za oddane na moją pracę głosy , nie spodziewałam się, że przy takim wysokim poziomie moja praca również się spodoba  usmiech Dzięki jeszcze raz  hura

Co komu po tym, że choćby cały świat pozyskał ale na swej duszy stracił?......
teresa
Admin
*

Aktywność:
7%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #2 : 26 Kwiecień 2013 - 07:03:55 »

Ja też gratuluję wygranym I, II miejsca a także wyróżnionym nie pomijając pracy
Adoratki - "Zameku w Urquhart"
Sądziłam jednak, że prac będzie więcej w tym konkursie. Stawiałam na prace BarBarek i Apollo.
Zamek Neuschwanstein - BarBarek słusznie zbierał najwięcej głosów.
Bardzo dobra praca pod względem technicznym, (lekkość, barwy, detale w przekazie).
Doceniam trudność wykonania. Prezentacja zamku bardzo dobra. okok kwiat
Jednego mi tylko było brak w tej pracy, to kontrastu światła i cienia.

Praca, która zajęła I miejsce Zamek Hirosaki - apollo.
Podziwiałam jak wyżej pracę BarBarek. Podoba mi się ogólna kolorystyka obrazu,
wykonanie pod względem szczegółów ( sam zamek i to na czym stoi zamek- podstawa)
Sam klimat obrazu (tajemniczy) jest interesujący, to zapewne przez nadane mu barwy- róże,
granaty, żółcienie. Kolory zimne łączące się z ciepłymi - super. okok kwiat
ale i tu w tym przekazie malarskim znajduję pewne błędy - postać kobiety z parasolką w
stosunku do najbliższego jej otoczenia tj. ogrodzenia - namalowana w zbyt dużych rozmiarach.
(albo postać jest za duża, lub ogrodzenie za niskie) po prostu brak proporcji miedzy tymi dwoma przedmiotami w obrazie.
Ogólnie praca podoba mi się.  tak

Obrazy wyróżnione - akwarele.
espero jak zwykle kolorystyka piękna.
nokia75 - piękne szarpanie barwnymi plamami w akwareli - super okok i praca Adoratki - Tu za tę pracą przemawia delikatność odbioru,
chyba za sprawą znikomej ilości koloru. Odbicia w wodzie, linia brzegowa wody, światło delikatne i cień położony na ruinach - super ! kwiat
Ważne jest w tych wszystkich pracach, że wykonanie ich jest dość wierne z autentycznością.
Ważne, że prace zachowały w przekazie (charakter) postać malarską a nie fotograficzną.

Jeszcze raz - Gratuluję. oklasky

agata 1
Nowicjusz
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #3 : 26 Kwiecień 2013 - 17:12:18 »

Gratulacje tak
espero
Instruktor
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #4 : 26 Kwiecień 2013 - 18:52:34 »

Bardzo dziękuję za wyróżnienie!
Szczerze mówiąc ten obraz powstał w ostatnim dniu, a to dlatego, że wcześniej dwie prace wyrzuciłem i już stwierdziłem, że rezygnuję, ale jak Know przedłużył termin to postanowiłem, że jednak muszę coś zrobić. Najpierw zupełnie nie wiedziałem jaki zamek wybrać, prawie codziennie przeglądałem różne zdjęcia, później jak już wybrałem to były dwa podejścia (do innych zamków) i nic mi nie wychodziło, bo jakoś jednak architektura mi "nie leży", a temat wydawał się dość łatwy i ciekawy, a okazał się, przynajmniej dla mnie, bardzo trudny.
W każdym razie dziękuję i gratuluję pozostałym! Też głosowałem na zamek Apolla, więc ciesze się, że wygrał. Jestem ciekaw jak wygląda na żywo, bo na zdjęciu chyba widać przekłamania kolorów. Ale obraz jest bardzo ładny i duży!!
BarBarek - misterna robota się opłaciła, nawet przy Twojej pomyłce w głosowaniu, więc oby tak dalej! okok
Nokiu - jak zwykle Twoje akwarele zachwycają, styl rozpoznawalny na kilometr! Gratuluję! okok
adorata
Przyjaciel
*

Aktywność:
0%

WWW Nagrody
« Odpowiedz #5 : 26 Kwiecień 2013 - 19:41:38 »

Gratuluję wyróżnionym pięknych prac, dziękuję Teresie za dowartościowanie mojej pracy.   usmiech
Strony: [1]   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: