Malarstwo - Teresa Kopańska
  Malarstwo Teresy Kopańskiej
forum malarskie
Forum malarskie
20 Marzec 2019 - 04:40:46 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: 1 [2]   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Czy znacie te farby?  (Przeczytany 8552 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
danny
Stały bywalec
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #10 : 26 Czerwiec 2014 - 07:31:46 »

phoenix - a kysz, a kysz!

A pomijając całą alchemię: naprawdę nie zauważacie, że tańszymi maimeri trudno się maluje? Że mieszając np. karmin z alizaryną wychodzi brąz, zamiast fioletu? Do zadka z takimi kolorami usmiech) Jak tu się uczyć malować, jak kolory się nieprawidłowo mieszają?

Im więcej pigmentów, tym większa absorbcja światła i tym bardziej "bure" kolory. Czy naprawdę mamy każdy kolor mieć osobno w tubce i jedynie rozjaśniać/przyciemniać? Toż to nie malowanie, drogi Panie :D

Mało kto docenia np. polskie Renesansy i A'kryle, które są całkiem-całkiem (no, poza błękitami). Naprawdę myślę, że ludzie kupując duże tubki acrilico popełniają błąd. Farbę tej jakości lub Pałackiego uzyskamy mieszając żel z mocną farbą.

Cenowo, myślę że Vallejo artist są nie do pobicia. No i jeszcze jo sonjas - to mój wybór.

Acrilico i polycolor - używam, oszem, jak mam ochotę sobie "popaćkać" usmiech

GAdS

Linki sponsorowane:

Towicz
Forumator
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #11 : 29 Czerwiec 2014 - 10:42:14 »

'Tańszymi Maimeri" nie maluje się trudno. Nie wiem też, skąd biorą się Twoje problemy z otrzymaniem żądanych kolorów? Moim zdaniem malowanie akrylami wymaga nieco innego podejścia, niż praca z olejnymi.  Ponieważ szybko schną, nie ma czasu na zbytnie mieszanie, właśnie dlatego warto mieć więcej gotowych kolorów. Niepotrzebnie narzucasz swoją wizję pracy z barwami. Jeden lubi mieszać farbki, drugi woli malować. Poza tym pisać można dużo i co się chce. Może pokażesz efekty swoich doświadczeń na konkretnych przykładach? Jakieś obrazy, lub fotorelacje?
danny
Stały bywalec
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #12 : 29 Czerwiec 2014 - 11:46:16 »

Towiczu, moje własne słowa mię zgubiły... Malowałem na większej powierzchni i ze skąpstwa wróciłem do masterclassów. Teraz zastanawiam się nad tym, co pisałeś wcześniej. I chyba w tym rozrachunku wygrywają van goghi i classico w dużych pojemnościach.

Mój problem polega na tym: albo faktura, albo kolor. Żadna farba akrylowa nie dorówna pięknej fakturze i impastom farby olejnej. I żadna farba olejna nie ma tak pięknego nasycenia koloru, jak najtańsza akrylówka (choćby polycolor)...
Hergon_pl
Stały bywalec
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #13 : 14 Październik 2014 - 15:07:40 »

Może to nie kwestia doboru farb ile techniki i samych kolorów i stąd masz problemy aby uzyskać efekt. Zresztą przyczyn może być kilka i trudno doszukiwać się ich na forum,wiem jednak ze problemem nie zawsze są farby.
Strony: 1 [2]   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: