Malarstwo - Teresa Kopańska
  Malarstwo Teresy Kopańskiej
forum malarskie
Forum malarskie
22 Wrzesień 2019 - 04:53:08 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności:

Strona główna   Pomoc Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1] 2 3   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: cassey  (Przeczytany 8925 razy) Średnia ocena: 4
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
cassey
Nowicjusz
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« : 25 Maj 2008 - 13:48:07 »

przez administrację forum.

1. Martwa natura, kopia obrazu Cezarego Różyckiego (plakatówki) :

2. Portret (węgiel + ołówek)

3.  Saint Benuit Sur Loire (plakatówki)

4. JP II (pierwszy obrazek olejami na płótnie)

5. Portret na zamówienie (węgiel)

GAdS

Linki sponsorowane:

Sisi
Tubylec
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #1 : 25 Maj 2008 - 15:02:05 »

1 & 3 są super :0
infrawizjer
Gość
« Odpowiedz #2 : 25 Maj 2008 - 15:08:02 »

o kurcze . Podziwiam pracowitość , najbardziej do gustu przypadł mi portret węglem jest świetny,Poza tym prace jak sądzę są dość poprawne  ..martwą natur powinien zdaje się przeanalizować Tetra on w tej dziedzinie napewno miałby dużo do powiedzenia.w 3 Brakuje mi podziału na plan pierwszy drugi i 3 nasycenie barw jest wszędzie takie samo .co wypadało by zmienić [koniecznie pomimo zastosowania perspektywy jest płasko].4 choćbym chciał to sie nie przyczepie bo na prawdę nie ma do czego kompozycja mi się podoba.dziwię się tylko że papież dzierży takiego kloca ale podejrzewam ze to ze zdjęcia tak wiec tak być musiało.zdaje się że oparcie krzesła gubi perspektywę, ale zestawienie kolorystyczne i głębia na tyle odciąga moj wzrok ze kompletnie nie zwracałbym na to uwagi .cierpliwość jak myślę to jedna z twoich cech .podziwiam .
cassey
Nowicjusz
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #3 : 25 Maj 2008 - 15:22:12 »

ojej dzieki wielkie za komentarze.. Naprawde krytykujcie jak wlezie, ja chce sie nauczyc jak najwiecej usmiech Te obrazy 1 & 3 są malowane plakatówkami i dość dawno stad moze troche brak tego podzialu na plany.. Dzieki wielkie! Niedlugo zabieram sie za kolejne płótno ale narazie czytam tu Wasze rady bo jeszcze jestem zielona w tym temacie :D
Sisi
Tubylec
*
Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #4 : 25 Maj 2008 - 15:45:18 »

Zielona ? JP II przepięknie namalowany :D
cassey
Nowicjusz
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #5 : 25 Maj 2008 - 15:50:50 »

naprawde zielona, ten obraz malowalam troche ryzykujac bo byl na zamowienie a ja po prostu poszlam do plastycznego sklepu, spytalam co mi jest potrzebne, to co pani dała to było.. Strasznie denerwowalo mnie to ze uzywajac oleju lnianego obraz wysychal tak dlugo, potem kupilam sobie serum olejno-zywiczne zeby przyspieszyc troche to.. Ale i tak bylo wolno. Dopiero teraz sie dowiedzialam o tych sykatywach calych.. Albo o tym zeby uzywac samej terpentyny. Nie mialam pojecia o zadnych werniksach, fiksatywach. Nadal duzo nie wiem ale czytam Wasze opinie i sie ucze. Dzieki!
kratke
Gość
« Odpowiedz #6 : 27 Maj 2008 - 06:49:43 »

Generalnie do wszystkich:
Uznanie za cierpliwość i jakość prac, jak na początki są znakomite miejscami i całościowo okok

A poza tym:
Plakatówki to "w przybliżeniu" tempery, bardzo fajnie się nimi maluje, ja też od nich zaczynałem i... nie skończyłem:)
Zawerniksowane mogą wręcz "udawać" olej... nie wiem, czemu niektórzy negują ich przydatność (jedyna wada, no chyba, że ktoś chce takiego efektu, to pękanie powierzchni grubo kładzionych, a ja tak niestety lubię...).

I konkretniej:
3. MZ Najlepszy. Utrillo (którego nawiasem mówiąc uwielbiam) kłania się oczywiście, ale bez przesady... Dobra, przemyślana i w kolorze i w kompozycji praca, brawo! Żadna ściana by się nie powstydziła tej pracy:)
1. Nie moja bajka takie malowanie, nie lubię, ale doceniam warsztat i pracę. Obiektywnie w swojej kategorii bardzo dobre.
2. Trudny, nie wiem, czy nie najtrudniejszy temat. "By nie było banalnie a i podobało się wszystkim"usmiech Zwycięstwo, bo jest to sympatyczna, dobrze narysowana rzecz...
4. Ciut mniej banalne przedstawienie ekstremalnie wykorzystywanego tematu, dobrze zaplanowane i wykonane. Brawo.
5. Ładnie, z klimatem... Domyślam się, że zamawiający zadowoleni:)

Podsumowując: same plusy, czekam na więcej okok

PS. Fajnie by było, gdybyś podawała wymiary prac. Strasznie mi to pomaga w wyobrażaniu sobie pracy "realnej" bezradny
cassey
Nowicjusz
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #7 : 27 Maj 2008 - 12:00:40 »

dzieki wielkie za komentarz usmiech ! co do wymiarów: 1, 3, 5 malowane na formacie A3 na bloku technicznym ( 5 blok z faktura), 2 i 4 format A4 (2 blok techniczny, 4 płotno)
kratke
Gość
« Odpowiedz #8 : 27 Maj 2008 - 12:27:47 »

No tak... dzięki za info.
Przyznaję, że spodziewałem się innych formatów, generalnie większych...

Oczywiście mój odbiór w sensie dobry/zły się nie zmienia, ale jakoś inaczej mi się na te obrazy patrzy:)

No ale ta trójka, to byłem pewny, że to co najmniej 2x większe jest, ten obraz naprawdę mi sie podoba, znakomity oklasky
cassey
Nowicjusz
*

Aktywność:
0%

Nagrody
« Odpowiedz #9 : 27 Maj 2008 - 12:34:42 »

bede malowala na wiekszych jak sie naucze "obslugiwac" farby olejne  usmiech Narazie dlugo mi schlo a z reszta ja lubie bawic sie w szczegoly.. to dlatego tak.. Dzieki wielkie!
Strony: [1] 2 3   Do góry
  Drukuj  

Skocz do: